Ciastka kokosowe
- Mąka kokosowa - 1/2 szklanki (60 g)
- Jajko - 4 sztuki (2 szt.)
- Ksylitol (cukier brzozowy) - 10 łyżek (100 g)
- Wiórki kokosowe - 10 łyżek (100 g)
- Masło (70 g)
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) - 1/2 szklanki (60 g)
Przepis na ciastka kokosowe krok po kroku
Do miski dwa rodzaje mąki, dodaj ksylitol, masło i jajka. Dokładnie wymieszaj, ucierając masło.
Dodaj wiórki kokosowe i ponownie wymieszaj.
Ciasto wyrabiaj ręcznie do połączenia wszystkich składników.
Z ciasta odrywaj niewielkie kawałki, z każdego uformuj małą kulkę. Każdą z nich lekko spłaszcz i ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.
Wstaw do piekarnika nagrzanego do 190 st. C i piecz ok. 20 minut.
-
Kokosanki
-
Ciasto kokosowe
-
Ciasteczka kokosowe
-
Kokosanki z białek
-
Kuleczki kokosowe
-
Kulki rafaello
-
Kokosanki czekoladowe
-
Muffinki kokosowe
-
Kokosanki fit
-
Kokosanki w czekoladzie
-
Rafaello bez pieczenia
-
Keto kokosanki
-
Kokosanki thermomix
-
Deser rafaello
-
Kokosanki z mąki kokosowej
-
Kokosanki bezglutenowe
-
Kokosanki bez cukru
-
Kokosanki
Więcej informacji na temat ciastek kokosowych
Ciastka kokosowe to świetny pomysł na pyszne słodkości w nieco zdrowszej wersji, które bardzo dobrze sprawdzą się jako dodatek do kawy czy deser dla dzieci. Bez problemu przygotujesz je, nawet jeśli nie masz większego doświadczenia w kuchni. Przepis na ciastka kokosowe domowe jest bardzo prosty i szybki, nie wymagają ani zaawansowanego sprzętu, ani wyszukanych składników. Do ich przygotowania potrzebujesz jajek, masła mąki pszennej tortowej, mąki kokosowej, wiórków kokosowych oraz ksylitolu. Dzięki wykorzystaniu ksylitolu zamiast cukru ciastka mają mniejszą kaloryczność oraz indeks glikemiczny, dlatego będą zdecydowanie zdrowsze. Możesz też pominąć dodatek mąki pszennej i przygotować ciasta wyłącznie z mąki kokosowej. Będą wtedy całkowicie bezglutenowe, niskowęglowodanowe, ale równie pyszne. Jak zrobić ciastka kokosowe? To banalnie proste. Wszystkie składniki należy razem wymieszać i ręcznie zagnieść ciasto do ich dokładnego połączenia, następnie uformować niewielkie kulki, a nich ciasteczka i piec w piekarniku nagrzanym do 190 stopni przez ok. 20 minut. To wszystko. Ciasta możesz dodatkowo obsypać wiórkami kokosowymi przed lub po pieczeniu, jeśli chcesz uzyskać jeszcze bardziej wyrazisty, kokosowy smak. Ciastka kokosowe najlepiej smakują od razu po upieczeniu, jednak będą dobre również przed dwa/trzy kolejne dni, dlatego śmiało możesz za jednym razem przygotować większą porcję. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać szczegółowy przepis dowiedzieć się jak krok po kroku zrobić najlepsze ciastka kokosowe, idealne na każdą okazję. Możesz podać je imprezę, uroczystość rodzinną, coś słodkiego do popołudniowej kawy, czy zabrać w podróż. Są bardzo uniwersalne i z pewnością posmakują wszystkim miłośnikom kokosowego smaku.
Alergeny w ciastkach kokosowych
Lista alergenów dla ciastek kokosowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
Wartości odżywcze ciastek kokosowych
Dzięki zastąpieniu cukru ksylitolem ciastka mają mniejszą kaloryczność i niższy indeks glikemiczny.
Energia i białka
(45g)
Węglowodany
(45g)
Tłuszcze
(45g)
Witaminy
(45g)
Składniki mineralne
(45g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.