Brownie z czerwonej fasoli
- Fasola konserwowa (400 g)
- Masło (150 g)
- Czekolada mleczna (250 g)
- Jajko (2 szt.)
- Cukier (150 g)
- Mąka pszenna typ 500 (50 g)
- Kakao 16% (proszek) - 2 łyżki (20 g)
Przepis na brownie z czerwonej fasoli krok po kroku
Blaszkę posmaruj masłem i wyłóż z każdej strony papierem do pieczenia. Piekarnik nagrzej na 180 stopni Celsjusza.
Do garnka dodaj masło i podzielone na części dwie tabliczki czekolady. Rozpuść wszystko i wymieszaj do powstania gładkiej masy - nie zagotuj. Wystudź.
Fasolę opłucz dokładnie na sicie. Dodaj do dużej miski razem z masłem i czekoladą. Zblenduj wszystko, ale masa nie musi być na razie bez grudek.
Do innej miski wbij jajka i dodaj cukier. Ubij mikserem na puszystą pianę.
Pianę dodaj do zblendowanej masy z czekolady, masła i fasoli. Dodaj też mąkę, kakao oraz pół łyżeczki soli. Zblenduj wszystko na gładką masę bez grudek.
Posiekaj nożem czekoladę na niezbyt duże i niezbyt małe kawałki.
Do blaszki wylej masę i wyrównaj. Posyp czekoladą. Wstaw do piekarnika na około 40 minut.
Ostudź i podawaj do kawy lub na deser.
-
Brownie z fasoli
-
Fit brownie z fasoli
-
Brownie z fasoli i banana
-
Brownie z fasoli daktyli i banana
-
Brownie z białej fasoli
-
Brownie z fasoli bez jajek
-
Brownie z fasoli bez cukru
-
Fit brownie z fasoli z malinami
-
Brownie z fasoli Thermomix
-
Brownie z czarnej fasoli
-
Wegańskie brownie z fasoli
-
Brownie z fasoli
Więcej informacji na temat brownie z czerwonej fasoli
Genialny przepis na fantastyczne brownie z czerwonej fasoli z czekoladą. Proste do zrobienia i bardzo smaczne ciasto, które idealnie pasuje do niedzielnej kawy. Polecam serdecznie. Składniki na ten wypiek są proste, nie są wymyślne. Zrobienie tego ciasta czekoladowego jest szybkie. Warto spróbować tego przepisu, ponieważ jest warte grzechu. Z gorącą kawą w niedzielne popołudnie tworzy cudną kompozycję. W dodatku ta czekolada… Pychotka. Nawet dzieciaki nie pogardzą – w końcu kto nie przepada za słodkościami?
By zrobić przepis na ciasto czekoladowe z fasoli bez problemu można wykorzystać fasolę z puszki. Jest to szybkie i wygodne. Wystarczy fasolę wcześniej opłukać z zalewy pod wodą. Należy zrobić to bardzo dokładnie. Jeżeli masz w domu fasolę surową możesz zrobić także z niej. Trzeba ją wcześniej namoczyć i ugotować (tak jak opisano to w artykule). Żeby ciasto nie rozpadało się należy bardzo dokładnie zblendować masę. Nie może być żadnych grudek. Dodatkowo ciasta nie należy piec zbyt długo. Zbyt długie pieczenie sprawi, że ciasto nie będzie miało odpowiedniej konsystencji – będzie strasznie suche. Sprawdzaj za pomocą patyczka od szaszłyka czy ciasto nie pozostaje na nim. Jeżeli patyczek jest suchy lub tylko wilgotny (bez pozostawienia masy surowego ciasta na nim) oznacza to, że można już zakończyć pieczenie. Ciasto jest pyszne zarówno na ciepło jak i na zimno.
Do przepisu użyto mąki. Możesz oczywiście użyć każdej innej mąki. Jeżeli chcesz mieć ciasto bardziej odżywcze użyj mąki powyżej typu 1850. W ten sposób dostarczysz więcej cennych składników mineralnych i witamin oraz błonnika. Ciasto jednak będzie cięższe. Jeżeli istnieje potrzeba możesz cukier zastąpić zamiennikami cukru. Najlepsze to erytrytol lub ksylitol. Można także użyć miodu lub syropu klonowego. Proszę pamiętać, że zamienniki cukru typu erytrytol lub ksylitol w nadmiarze mogą prowadzić do efektu przeczyszczającego. Jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony do tych produktów musi stopniowo zacząć dodawanie ich do potraw.
Alergeny w brownie z czerwonej fasoli
Lista alergenów dla brownie z czerwonej fasoli przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Czekolada mleczna
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze brownie z czerwonej fasoli
Ciasto zwiera gluten pochodzący z mąki pszennej. W razie chęci z korzystania z wersji bezglutenowej użyj zamienników.
Energia i białka
(140g)
Węglowodany
(140g)
Tłuszcze
(140g)
Witaminy
(140g)
Składniki mineralne
(140g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.