Adżapsandali
- Bakłażan - 1 duża sztuka (200 g)
- Ziemniaki młode - 3 sztuki (210 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (200 g)
- Papryka żółta - 1 sztuka (200 g)
- Cebula - 1/2 sztuki (50 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (30 ml)
- Marchewka - 2 sztuki (80 g)
- Pomidor - 2 duże sztuki lub 3 mniejsze (400 g)
Przepis na adżapsandali krok po kroku
Wszystkie warzywa dokładnie umyj i pokrój w kostkę, cebulę i czosnek posiekaj.
Na patelni rozgrzej oliwę. Podsmaż ziemniaki, marchew i paprykę, aż lekko zmiękną, a następnie dodaj bakłażana.
Na sam koniec dodaj pomidory i przyprawy.
Duś pod przykryciem na średnim ogniu ok. 15-20 minut co jakiś czas mieszając.
-
Leczo z cukinii
-
Leczo z kiełbasą
-
Leczo z kiełbasą pieczarkami papryką
-
Leczo z kabaczkiem
-
Leczo warzywne
-
Leczo z kurczakiem
-
Leczo z pieczarkami
-
Leczo do słoików
-
Leczo z papryki
-
Leczo na zimę
-
Leczo z kiełbasą i cukinią
-
Leczo z cukinią kiełbasą papryką i pieczarkami
-
Leczo z dyni
-
Leczo z cukinią i pieczarkami
-
Leczo z bakłażanem
-
Leczo z parówkami
-
Leczo Thermomix
-
Leczo bez mięsa
-
Leczo
Więcej informacji na temat adżapsandali
Adżapsandali to tradycyjne, gruzińskie danie bez mięsa. Jest to smaczne leczo warzywne z dodatkiem wielu aromatycznych przypraw. Można podawać je również w formie bakłażana faszerowanego warzywami i zapiekanego w piekarniku. Ma wiele odmian i Ty również możesz śmiało eksperymentować w kuchni i próbować wielu odmian, aż znajdziesz wersje, która najbardziej zadowoli Twoje kubki smakowe. Niewątpliwą zaletą jest również fakt, że jest to danie jednogarnkowe, a przepis na adżapsandali, jest bardzo prosty i z pewnością poradzisz sobie z nim, nawet nie mając większego doświadczenia kulinarnego. Jak zrobić adżapsandali, aby było naprawdę pyszne i dobre na każdą okazję? Koniecznie czytaj dalej i poznaj naszą propozycję na przepis na to pyszne, wegetariańskie, gruzińskie leczo. Składniki, które będą Ci potrzebne to głównie świeże warzywa. Najczęściej adżapsandali przygotowywane jest z bakłażanów, papryki, ziemniaków, marchewki i pomidorów. Śmiało możesz jednak dodać również cukinię, inne kolory papryk, czy te warzywa, które aktualnie zalegają Ci w lodówce. Bardzo ważna jest również odpowiednia kompozycja przypraw. Warto wykorzystać między innymi kozieradkę, kminek rzymski, miętę, świeżą bazylię, rozmaryn, oregano, czy majeranek. Nie bój się eksperymentować z rodzajem i ilością przypraw, to one w największym stopniu będą odpowiadać za smak i armat tego gruzińskiego dania. Adżapsandali możesz podawać z ryżem, większą porcją ziemniaków, pieczywem lub chlebem pita. Śmiało możesz przygotować większą porcję za jednym razem i uwzględniać to pyszne leczo jako baza posiłków przez kilka kolejnych dni. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, a mimo to, każdego dnia będziesz mógł/mogła cieszyć się zdrowym, sycącym posiłkiem. To danie, które przypadnie do gustu nawet miłośnikom mięsa. Koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz przepis na adżapsandali, na pewno zostanie z Tobą na długo.
Alergeny w adżapsandali
Lista alergenów dla adżapsandali przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na adżapsandali
Wartości odżywcze adżapsandali
Ten posiłek jest bogatym źródłem błonnika, witamin i składników przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.