Zupa z głów karpia
- Karp cały (800 g)
- Marchewka (90 g)
- Seler korzeniowy (60 g)
- Cebula (100 g)
- Pietruszka (80 g)
- Ziemniaki późne (200 g)
- Pomidor (200 g)
- Sok cytrynowy (15 ml)
Przepis na zupę z głów karpia krok po kroku
Umyj i oczyść karpia. Oddziel od niego głowy. Zalej zimną wodą, dodaj sól i zagotuj 10-15 minut, następnie wyjąć.
Odcedź bulion i zagotuj. Dodaj obrane: cebulę, a także marchewki, seler i korzenie pietruszki.
Dodaj pokrojone w kostkę ziemniaki, karpia, obrane i drobno pokrojone pomidory, czarny pieprz, liść laurowy i lubczyk. Gotuj do miękkości ziemniaków.
Posyp zupę posiekaną natką pietruszki. Posól do smaku.
-
Karp w galarecie
-
Karp smażony
-
Karp wigilijny
-
Karp po żydowsku
-
Zupa rybna z karpia
-
Karp pieczony
-
Ryba z grilla
-
Faworki z karpia
-
Zupa z karpia
-
Karp w zalewie octowej
-
Karp na wigilię
-
Karp w śmietanie
-
Tradycyjny karp smażony
-
Węgierska zupa rybna
-
Marynata do karpia
-
Karp smażony w panierce
-
Karp w szarym sosie
-
Karp po grecku
-
Karp
Więcej informacji na temat zupy z głów karpia
Zupa z głów karpia to wspaniała, pełna smaku potrawa, która na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom ciekawych dań. To naprawdę pyszne rozwiązanie.
Przepis na zupę z głów karpia to doskonała opcja na wspaniałe danie, które sprawdzi się świetnie, szczególnie na święta. Świąteczna zupa rybna wcale nie musi bazować na filetach, których używa się również w inny sposób. Dzięki wykorzystaniu głów ryb nic się nie marnuje. To prawdziwa potrawa w duchu "zero waste". Choć robiona na głowach jest naprawdę bardzo smaczna. Zupa rybna z karpia jeszcze do niedawna była potrawą dużo bardziej znaną. To ona bardzo często gościła w domach na wigilię, zamiast popularnego obecnie barszczu. Choć obecnie pojawia się w świątecznym menu, nieco rzadziej warto przygotować ją samodzielnie z tego prostego przepisu i przekonać się jak wspaniale smakuje. To całkowicie postny posiłek, dlatego w pełni nadaje się na wigilijną kolację. Do tego jej wykorzystanie sprawia, że nie trzeba będzie lepić uszek, więc przygotowania pójdą dużo sprawniej.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zupę z głów karpia, która będzie pyszna, a przy okazji szybka, to ten prosty przepis będzie idealnym wyborem. Zupa, która z niego powstaje, jest tak dobra, że ciężko jest przejść obok niej obojętnie. Pozwala na przemycenie do swojego menu ryby w pysznej i lekkostrawnej formie. Ryby wciąż pojawiają się w menu większości osób zbyt rzadko, dlatego warto wypróbować przepisu, który pozwala to zmienić. Karp jest świetnym wyborem, gdyż jest rybą o wyjątkowym smaku, a w tej zupie nabiera szlachetności. Jest to również jeden z najpopularniejszych gatunków ryb wśród Polaków. Niestety jedzony jest zwykle tylko na święta. Ta receptura pozwala wpleść go do codziennych posiłków. Jest to jak najkorzystniejsze dla zdrowia. Karp zawiera sporo białka, a przy okazji zdrowych kwasów tłuszczowych. Najcenniejsze są te z rodziny Omega 3, których w rybach jest dość sporo. Wpływają one pozytywnie na stan zdrowia, szczególnie układ krwionośny i nerwowy.
Alergeny w zupie z głów karpia
Lista alergenów dla zupy z głów karpia przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Karp cały
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
Wartości odżywcze zupy z głów karpia
To zdrowa opcja, która zawiera sporo białka i witamin.
Energia i białka
(193g)
Węglowodany
(193g)
Tłuszcze
(193g)
Witaminy
(193g)
Składniki mineralne
(193g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.