Pasta z fasoli
- Fasola konserwowa - biała (400 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Oliwa z oliwek (60 ml)
Przepis na pastę z fasoli krok po kroku
Fasolę konserwową dokładnie odcedź z zalewy.
Do pojemnika blendera włóż fasolę, obrany czosnek, oliwę z oliwek, sok z połowy cytryny oraz sól i pieprz do smaku.
Składniki zmiksuj na gładką pastą przy pomocy blendera.
Gotową pastę podawaj z dodatkiem pieczywa oraz świeżych warzyw.
Więcej informacji na temat pasty z fasoli
Pasta z fasoli to doskonała propozycja na smaczny dodatek do chleba. Pasta świetnie sprawdzi się również jako dip podany na imprezach ze znajomymi. Smaczna pasta to doskonały wybór w diecie wegetariańskiej, ponieważ danie nie zawiera produktów mięsnych. Jest to również doskonały sposób na włączenie do diety nasion roślin strączkowych, które powinny w naszej diecie przyjemniej 2 razy w tygodniu zastąpić produkty pochodzenia zwierzęcego. Przepis na pastę z fasoli jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania pasty potrzebne będą następujące produkty spożywcze: fasola konserwowa biała, czosnek, oliwa z oliwek, sól, pieprz, sok z cytryny oraz bazylia. Produkty te dostępne są w większości sklepów spożywczych.
Jak zrobić pastę z fasoli? Fasolę konserwową dokładnie odcedź z zalewy. Do pojemnika blendera włóż fasolę, obrany czosnek, oliwę z oliwek, sok z połowy cytryny oraz sól i pieprz do smaku. Składniki zmiksuj na gładką pastą przy pomocy blendera. Gotową pastę podawaj z dodatkiem pieczywa oraz świeżych warzyw.
Fasola biała jest rośliną strączkową, jest znana i lubiana na całym świecie. Fasola biała zawiera witaminy i składniki mineralne, które spożywane w odpowiednich ilościach pozytywnie wpływają na funkcje organizmu. Fasola zawiera między innymi witaminę A, C, E oraz witaminy z grupy B, a także wapń, cynk, magnez. Fasola jest także dobrym źródłem błonnika, daje nam uczucie sytości na dłużej, pomaga w usuwaniu nadmiernego poziomu cholesterolu z krwi oraz wpływa pozytywnie na układ trawienia.
Podsumowując pyszna, wegetariańska pasta do kanapek z białej fasoli jest łatwa w przygotowaniu, dlatego warto włączyć ją do swojej diety. Łatwa i szybka w przygotowaniu pasta może być stosowana jako dip do przekąsek na imprezach okolicznościowych. Jest to doskonały sposób na włączenie do swojej diety nasion roślin strączkowych, które są doskonałym źródłem białka pochodzenia roślinnego. Najlepsza pasta jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu.
Alergeny w paście z fasoli
Lista alergenów dla pasty z fasoli przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pastę z fasoli
Wartości odżywcze pasty z fasoli
Pasta z fasoli to doskonała propozycja na pyszne smarowidło do kanapek. Przepis ten świetnie sprawdzi się, aby włączyć do diety strączki.
Energia i białka
(90g)
Węglowodany
(90g)
Tłuszcze
(90g)
Witaminy
(90g)
Składniki mineralne
(90g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.