Galaretka w czekoladzie
- Galaretka - 1 opakowanie (70 g)
- Czekolada gorzka - 2 tabliczki (200 g)
Przepis na galaretkę w czekoladzie krok po kroku
Czekoladę połam na kostki i roztop w kąpieli wodnej.
Brzegi foremek silikonowych wysmaruj czekoladą i wstaw do lodówki aby zastygła.
Galaretkę rozpuścić w 200ml gorącej wody i odstaw aż zacznie lekko tężeć.
Galaretki rozlej do foremek i odstaw do lodówki aż galaretka dobrze stężeje.
Pozostałą ilość czekolady ponownie roztopić, posmarować nią wierzch galaretki i ponownie schować do lodówki do zastygnięcia.
-
Sernik złota rosa
-
Smoothie
-
Chlebek bananowy fit
-
Legumina
-
Nutella ze śliwek
-
Ciastka czekoladowe
-
Pieczone jabłka
-
Deser z galaretki
-
Lody bananowe
-
Galaretka bez cukru
-
Słodycze bez cukru
-
Sernik z brzoskwiniami z wiaderka
-
Ciasto bananowe fit
-
Affogato
-
Ciastka z kleiku ryżowego
-
Fit tiramisu
-
Brownie z buraka
-
Trufle czekoladowe
-
Dietetyczne desery
Więcej informacji na temat galaretki w czekoladzie
Galaretka w czekoladzie domowej roboty to pomysł na pyszny deser nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny, który będzie świetną, zdrowszą alternatywą niż gotowe, sklepowe słodycze. Co więcej, w ich przygotowaniu mogą uczestniczyć również najmłodsi, dlatego to super zabawa i pomysł na wspólne spędzenie wolnego czasu. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić galaretkę w czekoladzie nasz przepis będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką i z pewnością poradzi sobie z nim każdy, nawet najbardziej początkujący kucharz. Nie potrzebujesz ani zaawansowanych umiejętności kucharskich, ani wyszukanych składników, czy specjalistycznego sprzętu - przydadzą się jedynie mini foremki silikonowe do foremek. Samo przygotowanie nie zajmuje wiele czasu, jednak ze względu na to, że zarówno galaretka, jak i czekolada potrzebują trochę czasu aby stężeć lepiej nie zabieraj się za nie w ostatniej chwili. Najlepiej za jednym razem przygotować większą ilość, ponieważ galaretki w czekoladzie mają stosunkowo długi czas przydatności do spożycia. Co będzie Ci potrzebne do samodzielnego przygotowania pysznych, domowych galaretek w czekoladzie? Oczywiście galaretki - wybierz te o swoim ulubionym smaku, na przykład truskawkowe, agrestowe, czy wiśniowe. Najlepiej wybierz tą bez dodatku cukru, a jeśli zależy Ci na bardziej słodkim smaku poprostu samodzielnie dodaj ksylitol czy erytrytol. Dzięki temu będą one mniej kaloryczne, będą miały niższy indeks glikemiczny, a tym samym będą zdrowsze. Przygotuj też czekoladę - my szczególnie polecamy czekoladę gorzką o zawartości miazgi kakaowe nie mniejszej niż 65%. Koniecznie poznaj nasz przepis na galaretkę w czekoladzie i sprawdź jak zrobić ten pyszny, domowy deser dla całej rodziny krok po kroku.
Alergeny w galaretce w czekoladzie
Lista alergenów dla galaretki w czekoladzie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na galaretkę w czekoladzie
Wartości odżywcze galaretki w czekoladzie
Galaretka w czekoladzie może stanowić zdrowszą i mniej kaloryczną alternatywę dla sklepowych słodyczy. Jest odpowiednia zarówno dla osób odchudzających się, jak również dla dzieci.
Energia i białka
(40g)
Węglowodany
(40g)
Tłuszcze
(40g)
Składniki mineralne
(40g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.