Przepis na galaretkę bez cukru krok po kroku

Składniki dla 6 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
rózga, czajnik, miska

Zagotuj w czajniku 1 szklankę wody. Wodę przelej do miseczki.

Wodę zmieszaj z żelatyną, by całkowicie się rozpuściła.

Do żelatyny dodaj sok i słodzik, dokładnie wymieszaj.

Wlej do galaretki 2 szklanki zimnej wody i wymieszaj.

Galaretkę rozlej do osobnych miseczek i wstaw do lodówki na 2 godziny.

Galaretka bez cukru podana w filiżance z miętą.
galaretka bez cukru
Koszt przygotowania dania
3.76 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
125 kcal
Liczba alergenów w daniu
0
54

Galaretka bez cukru - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o galaretce bez cukru

Galaretka bez cukru to jeden z tych deserów, który sprawdza się na każdą okazję. Jest łatwy w przygotowaniu i naprawdę zdrowy. To dobry wybór nawet dla dzieci. Jest smaczna, a przy okazji pięknie się prezentuje. Może stanowić deser sam w sobie lub być tylko dodatkiem do innych słodkości.

Przepis na galaretkę bez cukru jest niezwykle prosty, dlatego nie będzie stanowił żadnej trudności nawet dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. By go przygotować wystarczy tylko kilka chwil. Całość jest prosta, a do jej stworzenia niepotrzebna jest nawet kuchenka. Wystarczy zwykły czajnik elektryczny i odrobina cierpliwości, gdyż co prawda samo zrobienie galaretki nie zajmie więcej niż 5 minut, za to oczekiwanie na stężenie zabiera naprawdę dość dużo czasu. Galaretka musi się chłodzić co najmniej 2 godziny, jeśli ma mieć odpowiednią konsystencję i nadawać się do krojenia.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić galaretkę bez cukru, która będzie nie tylko smaczna, ale również naprawdę zdrowa, to ten przepis przypadanie ci do gustu. Całość jest smaczna i robi się ją z kilku składników. Choć bez problemu można dostać w sklepie galaretki, to jednak mają one dość spory dodatek cukru. I gdy używa się ich, raz na jakiś czas nie stanowi to dużego problemu, jednak nie należy zapominać, że jego dodatek jest obecny w większości składników, które pojawiają się w codziennym menu. Ma to szczególne znacznie zwłaszcza w diecie dzieci. Maluchy nie powinny spożywać jego zbyt dużych ilości ze względu na duże prawdopodobieństwo wystąpienia próchnicy, a także zwiększone ryzyko otyłości. Dlatego warto zadbać o słodkości, które nie dostarczają zbyt dużej ilości tego składnika. Najlepiej zrobić to przygotowując je samodzielnie w domu. Ta galaretka to świetny pomysł na taki właśnie zdrowy deser dla dzieci. Zamiast cukru zawiera dodatek erytrytolu, który nie posiada kalorii i ma zerowy indeks glikemiczny, dlatego będzie dobrym wyborem nawet dla osób z cukrzycą. Jest to zdrowa, bezcukrowa opcja również dla wszystkich, którzy na co dzień są fit. Ta domowa owocowa galaretka jest nie tylko bezpieczna dla zdrowia, ale również smaczna.

Wartości odżywcze galaretki bez cukru

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(144g)
Energia (kalorie)
86.90 kcal
125.13 kcal
Białko
11.91 g
17.15 g

Węglowodany w galaretce bez cukru

Na 100g
Na porcję
(144g)
Węglowodany
26.30 g
37.87 g
Węglowodany przyswajalne
26.23 g
37.77 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.07 g
0.10 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(144g)
Tłuszcz
0.21 g
0.31 g
Tłuszcze nasycone
0.13 g
0.18 g
Tłuszcze nienasycone
0.09 g
0.12 g
Tłuszcze jednonasycone
0.05 g
0.07 g
Tłuszcze wielonasycone
0.04 g
0.05 g
Cholesterol
0.00 mg
0.00 mg

Składniki mineralne w przepisie na galaretkę bez cukru

Na 100g
Na porcję
(144g)
Sód
33.24 mg
47.87 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny galaretki bez cukru 54
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w galaretce bez cukru

Lista alergenów dla galaretki bez cukru przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na galaretkę bez cukru

Cena przygotowania galaretki bez cukru

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Żelatyna
16 g
2.50
Za 20.0 g
Liczba opakowań 1
2.00
Za 16 g
Sok z granatu 100%
80 ml
13.00
Za 1000.0 ml
Liczba opakowań 1
1.04
Za 80 ml
Erytrytol
20 g
18.00
Za 500.0 g
Liczba opakowań 1
0.72
Za 20 g
Koszt składników
33.50
Jak oceniasz przepis na galaretkę bez cukru
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 96.8% osób