Ciasto krucho drożdżowe z jabłkami
- Mąka pszenna typ 500 (450 g)
- Masło (250 g)
- Żółtko jajka (4 szt.)
- Cukier (50 g)
- Śmietana 18% (100 g)
- Drożdże świeże (30 g)
- Jabłko - kwaśne (2000 g)
- Cukier (100 g)
- Bułka tarta (50 g)
- Cynamon (4 g)
Przepis na ciasto krucho drożdżowe z jabłkami krok po kroku
Śmietana i jajka powinny być w temperaturze pokojowej. Blachę zabezpiecz papierem do pieczenia. Do śmietany wkrusz drożdże, wymieszaj, aż się rozpuszczą i odstaw na kilka minut.
Żółtka utrzyj z cukrem na jasną, puszystą masę. W misce posiekaj mąkę z masłem, a następnie dodaj utarte żółtka i śmietanę z drożdżami.
Całość krótko zagniataj i podziel na dwie części (jedna nieco większa od drugiej)
Większą część rozwałkuj, obficie posypując mąką. Przełóż do blaszki, tak by pokryło dno i boki.
Wyłożone w blaszce ciasto posyp bułką tartą i wyłóż podprażone, pokrojone w kostkę jabłka.
Wierzch jabłek posyp cukrem, cynamonem i bułką tartą. Na koniec rozwałkuj pozostałą część ciasta i wyłóż na jabłka tak, by boki ciasta łączyły się z tymi na spodzie.
Nakłuj szarlotkę lekko widelcem z wierzchu i odstaw na 15 minut do wyrośnięcia.
Piecz w 180 st. C przez ok. 60 minut.
-
Szarlotka
-
Szarlotka z kruszonką
-
Szarlotka sypana
-
Szarlotka krucha
-
Szarlotka z bezą
-
Szarlotka z budyniem
-
Szarlotka na kruchym cieście
-
Szarlotka królewska
-
Szybka szarlotka
-
Szarlotka na dużą blachę
-
Szarlotka z pianką
-
Szarlotka z jabłkami
-
Fit szarlotka
-
Klasyczna szarlotka na kruchym cieście
-
Szarlotka Thermomix
-
Szarlotka z jabłkiem
-
Szarlotka bezglutenowa
-
Ciasto na szarlotkę
-
Szarlotka
Więcej informacji na temat ciasta krucho drożdżowego z jabłkami
Ciasto krucho drożdżowe z jabłkami jest doskonałym wyborem dla wszystkich miłośników jabłeczników. Tutaj w zupełnie nowej odsłonie, smakuje fantastycznie. To idealny pomysł na szybki, lecz pięknie się prezentujący wypiek. Najlepsze jest w tym cieście to, że choć domowe, to zachwyca wspaniałym połączeniem smakowym, jak z najlepszych cukierni. To deser, który zasmakuje wszystkim miłośnikom najprostszych, domowych wypieków. Połączenie jabłek z cynamonem sprawia, że całość jest niesamowicie pyszne.
Przepis na ciasto krucho drożdżowe z jabłkami to placek, który na pewno przypadnie do gustu miłośnikom deserów z jabłek. To smaczne ciasto sprawdzi się zarówno na imprezę, jak i do kawy. Z tej receptury dowiesz się jak upiec je krok po kroku. Ciasto z jabłkami, nazywane też szarlotką, prawdopodobnie pochodzi z Francji. W Polsce od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych wypieków. Wszystko to dzięki dużej ilości jabłek, których w polskich domach nie brakuje. Do owoców zwykle dodaje się przypraw korzennych, a w szczególności cynamonu, który świetnie komponuje się z kwaśnymi owocami. Szarlotka wspaniale smakuje podana z lodami waniliowymi.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciasto krucho drożdżowe z jabłkami, by było pyszne i dobre dla początkujących, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. Sprawdzi się jako ciasto na przyjęcia, spotkania rodzinne, a także jako słodki wypiek do kawy. Przypadnie do gustu każdemu, a najbardziej miłośnikom tradycyjnych deserów. Do tego wypieku najlepiej pasują lekko kwaskowe odmiany jabłek, które wspaniale komponują się z korzenną nutą cynamonu. Mimo prostoty wykonania, ciasto jest bardzo dobre. To zasługa puszystego ciasta i świetnego połączenia jabłek oraz aromatycznego cynamonu. Placek z jabłkami przepięknie pachnie, a jeszcze lepiej smakuje. Zaświadczy o tym każdy, kto go spróbuje. To ciasto jest tak pyszne, że znika ze stołu w ciągu kilku minut. Składa się z prostych składników, między innymi jabłek, które mają wiele właściwości prozdrowotnych dla naszego organizmu. Pomysł na szybkie ciasto z jabłkami jest łatwy w przygotowaniu, a na dodatek smaczny.
Alergeny w cieście krucho drożdżowym z jabłkami
Lista alergenów dla ciasta krucho drożdżowego z jabłkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Bułka tarta
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Śmietana 18%
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
Wartości odżywcze ciasta krucho drożdżowego z jabłkami
Ta opcja zawiera dużo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(392g)
Węglowodany
(392g)
Tłuszcze
(392g)
Witaminy
(392g)
Składniki mineralne
(392g)
-
mąka pszenna,
masło,
jajka,
cukier,
śmietana,
jabłko,
cukier,
bułka tarta,
cynamon,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.