Burger warzywny
- Ciecierzyca konserwowa (200 g)
- Bułka grahamka (90 g)
- Marchewka (90 g)
- Cebula (50 g)
- Pomidor (80 g)
- Szpinak (100 g)
- Bułka tarta (40 g)
- Jajko (1 szt.)
- Majonez wegański (50 g)
Przepis na burgera warzywnego krok po kroku
Ciecierzycę odsącz z nadmiaru płynu, pozostawiając jedną łyżkę zalewy. Wrzuć ją do blendera wraz z posiekaną cebulą i zblenduj na gładką masę.
Marchew obierz i zetrzyj na tarce o grubych oczkach. Dodaj do cieciorki. Całość dopraw przyprawami i dokładnie wymieszaj.
Do ciecierzycy dodaj jajko i bułkę tartą, dokładnie wymieszaj.
Z masy uformuj dwa burgery.
Na patelni grillowej podsmaż burgery, by były rumiane z obu stron.
Bułki przekrój na pół i posmaruj je majonezem.
Pomidory i cebulę pokrój w plastry
Na jednej połówce bułki ułóż szpinak, pokrojone w plastry pomidory i cebulę, a także kotleta.
-
Hamburgery
-
Burgery
-
Burger drwala
-
Wołowina po burgundzku
-
Mięso na burgery
-
Burger z buraków
-
Sos do burgera
-
Mini hamburgery
-
Vege burger
-
Mięso na hamburgery
-
Burger domowy
-
Sos hamburgerowy
-
Burgery z kurczaka
-
Burger wegetariański
-
Burger z kurczakiem
-
Burger wegański
-
Burger wieprzowy
-
Burger z indyka
-
Burgery
Więcej informacji na temat burgera warzywnego
Burger warzywny jest wspaniałą opcją dla wszystkich, którzy kochają te kanapki i poszukują roślinnej alternatywy, która nie tylko będzie równie smaczna, ale także pożywna. Ten roślinny burger jest niesamowicie smaczny i pełen białka. Wystarczy sparować go z pysznym pieczywem i sosem, by stworzyć podstawę naprawdę niesamowitego posiłku. Całość zabiera kilka minut.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić burgera warzywnego, który będzie smaczny, a przy okazji niezbyt skomplikowany, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Jego stworzenie zabiera tylko kilka chwil. By powstał naprawdę pyszny burger, najpierw należy ugotować ciecierzycę. Można też posłużyć się produktem już poddanym obróbce termicznej, który z łatwością da się znaleźć w każdym, nawet małym sklepie. Do przygotowania tego dania przyda się dobry blender ręczny lub robot kuchenny, który umożliwi odpowiednie zblendowanie masy i otrzymanie właściwej konsystencji, która gwarantuje prosty sposób na uformowanie kotletów. Można wykorzystać ten przepis również do zrobienia naprawdę smacznych pulpecików, wystarczy tylko uformować masę w mniejsze kawałki.
Przepis na burgery warzywne jest niezwykle prosty, więc sprawdzi się nawet dla początkujących osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. Jego podstawą jest ciecierzyca. To warzywo, które do tej pory nie gościło zbyt często na talerzach. Jednak ze względu na rosnącą liczbę osób przechodzących na dietę roślinną, staje się coraz popularniejsze. Cieciorka należy do strączków i podobnie jak inne warzywa z tego rodzaju zawiera dużo białka, które jest niezwykle cenne dla organizmu i dba o dużą sytość. Dodatkowo strączki dostarczają sporo błonnika, którego nie znajdzie się w mięsnej wersji tego dania.
Ten domowy burger to wspaniały pomysł na szybki i pyszny posiłek. To smaczne rozwiązanie sprawdzi się dla wszystkich wegetarian. By stworzyć naprawdę dobrego burgera trzeba zadbać o najlepsze składniki, ten prosty przepis podpowie ci, w jaki sposób to zrobić i jak przygotować wspaniałą kanapkę pełną smaku.
Alergeny w burgerze warzywnym
Lista alergenów dla burgera warzywnego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bułka grahamka
- Bułka tarta
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- majonez wegański
Wartości odżywcze burgera warzywnego
To zdrowsza alternatywa dla mięsnych burgerów. Kotlety dostarczają sporo białka i błonnika.
Energia i białka
(375g)
Węglowodany
(375g)
Tłuszcze
(375g)
Witaminy
(375g)
Składniki mineralne
(375g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.