Tort Sachera
- Mąka pszenna typ 500 (300 g)
- Jajko (8 szt.)
- Masło - 1,5 kostki (300 g)
- Cukier (350 g)
- Śmietanka kremowa 30% (120 g)
- Czekolada gorzka (500 g)
- Morele - 20 sztuk (800 g)
Przepis na tort sachera krok po kroku
300 g czekolady rozpuść nad kąpielą wodną.
250 g ciepłego masła ubij z 200 g cukru, dodaj do niego jajka i zmiksuj do połączenia składników.
Dodaj czekoladę i wymieszaj.
Przesiej mąkę i wymieszaj silikonową szpatułką bardzo delikatnie.
Spód tortownicy wyłóż papierem do pieczenia i przełóż do niej ciasto.
Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 40 minut.
Morele oczyść z pestek.
Umieść w garnku z dwoma łyżkami masła i 150 g cukru.
Smaż, aż się rozpadną, dopraw startym imbirem.
Wystudź konfiturę.
Zimne ciasto przekrój ostrym nożem w połowie.
Wyłóż na ciasto konfiturę z moreli i przykryj drugim plackiem ciasta.
W garnku rozgrzej śmietankę kremówkę i dodaj do niej 200 g czekolady, wymieszaj do połączenia składników.
Polej ciasto umieszczone na paterze polewą i schłodź w lodówce.
-
Tort
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort czekoladowy
-
Tort kinder
-
Tort kinder bueno
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Tort pavlova
-
Tort schachera
-
Tort czekoladowy z wiśniami
-
Tort dacquoise
-
Tort czekoladowy z malinami
-
Tort ferrero rocher
-
Tort węgierski
-
Masa czekoladowa do tortu
-
Tort bananowy
-
Tort snickers
-
Tort rocher
-
Tort czekoladowo truskawkowy
-
Tort czekoladowy
Więcej informacji na temat tort sachera
Tort Sachera to doskonała propozycja na pyszny deser. Pochodzi on z Austrii, gdzie wymyślony został przez młodego cukiernika o nazwisku, któremu zawdzięcza swą nazwę. Oryginalny przepis na ciasto jest ściśle chroniony, dlatego wersje przygotowywane w domu są jedynie zbliżone smakiem. Przepis na tort Sachera jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia cukierniczego, aby go upiec. Do zrobienia tortu potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, cukier, czekolada gorzka, jajka, masło, morele, imbir, śmietanka kremówka.
Jak zrobić tort Sachera? Czekoladę rozpuść nad kąpielą wodną. Ciepłe masło ubij z cukrem, dodaj do niego jajka i zmiksuj do połączenia składników. Dodaj czekoladę i wymieszaj. Przesiej mąkę i wymieszaj silikonową szpatułką bardzo delikatnie. Spód tortownicy wyłóż papierem do pieczenia i przełóż do niej ciasto. Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 40 minut. Morele oczyść z pestek. Umieść w garnku z dwoma łyżkami masła i cukrem. Smaż aż się rozpadną, dopraw startym imbirem. Wystudź konfiturę. Zimne ciasto przekrój ostrym nożem w połowie. Wyłóż na ciasto konfiturę z moreli i przykryj drugim plackiem ciasta. W garnku rozgrzej śmietankę kremówkę i dodaj do niej czekoladę, wymieszaj do połączenia składników. Polej ciasto umieszczone na paterze polewą i schłodź w lodówce.
Czekolada gorzka użyta do przygotowania słodkich wypieków jest bardzo wyrazista w smaku dzięki wysokiej zawartości kakao (70-80%). Czekolada gorzka lepiej sprawdza się do deserów, gdyż dodatek czekolady mlecznej spowoduje, iż deser będzie bardzo słodki i mdły. Tak wysoka zawartość kakao sprawia, że do czekolady dodane jest mniej cukru. Czekolada gorzka jest bogatym źródłem magnezu, potasu oraz żelaza. Jajka są źródłem łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka pochodzenia zwierzęcego. Jajka są skarbnicą witamin rozpuszczalnych w tłuszczach takich jak (A, D, E i K), jest w nich także potas, fosfor, wapń i żelazo. Żelazo jest składnikiem niezbędnym do prawidłowego transportu tlenu przez erytrocyty do komórek naszego ciała.
Podsumowując wiedeński tort czekoladowy doskonale sprawdzi się jako deser podczas rodzinnych spotkań. Tort czekoladowy możesz przygotować z dodatkiem mlecznej czekolady. Sławny torcik wiedeński znany jest na całym świecie. Austriacki tort możesz przechowywać w lodówce przez 3-4 dni, najlepiej pod przykryciem, aby nie wysechł.
Alergeny w tort sachera
Lista alergenów dla tort Sachera przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze tort sachera
Tort sachera jest słodkim wypiekiem zawierający dużo cukru oraz tłuszczu. Wypiek jest bardzo kaloryczny, dlatego powinniśmy ograniczać jego spożywanie do maksymalnie jednego razu w tygodniu. Wypieki domowe są zdrowsze niż sklepowe gotowe wypieki.
Energia i białka
(230g)
Węglowodany
(230g)
Tłuszcze
(230g)
Witaminy
(230g)
Składniki mineralne
(230g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.