Submarino
- Mleko 3,2% - 2 szklanki (500 ml)
- Śmietanka kremowa 30% (50 g)
- Czekolada gorzka (70 g)
Przepis na submarino krok po kroku
Mleko i śmietankę wlej do rondla i podgrzej, aż zacznie wrzeć.
Dodaj aromat waniliowy i wymieszaj.
Mleko przelej do kubków i podawaj z kostkami czekolady na talerzyku obok.
Czekoladę dodaj do gorącego mleka i wymieszaj łyżką.
Więcej informacji na temat submarino
Submarino to tradycyjny argentyński napój. Gorąca czekolada podana w niekonwencjonalny sposób jest bardzo dobrym pomysłem na napój do deseru lub samodzielny deser. Przepis na el submarino jest bardzo prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go wykonać. Do zrobienia submarino potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mleko krowie, czekolada gorzka 80%, śmietanka kremówka 30%, aromat waniliowy.
Jak zrobić el submarino? Mleko i śmietankę wlej do rondla i podgrzej, aż zacznie wrzeć. Dodaj aromat waniliowy i wymieszaj. Mleko przelej do kubków i podawaj z kostkami czekolady na talerzyku obok. Czekoladę dodaj do gorącego mleka i wymieszaj łyżką.
Kakao, z którego powstaje czekolada, pozyskiwane z rośliny zwanej kakaowcem rośnie w lasach tropikalnych klimatu równikowego. Kakao jest cennym źródłem magnezu, związki zawarte w ziarnach kakaowca mają działanie odprężające. Kakao zawiera kwasy tłuszczowe jednonienasycone, witaminy z grupy B oraz fosfor, cynk i żelazo. Witaminy z grupy B odpowiadają za metabolizm wielu związków w naszym ciele. Żelazo natomiast jest niezbędne do prawidłowego transportu tlenu przez erytrocyty do wszystkich komórek naszego ciała. Mleko jest produktem pochodzącym od zwierząt. Wyróżnić możemy kilka rodzajów mleka takiej jak mleko pełne, półtłuste i chude. W zależności od rodzaju przygotowywanej potrawy możemy wybrać odpowiednią zawartość tłuszczu w mleku. W Polsce najbardziej popularnym rodzajem mleka jest mleko krowie, rzadziej kozie i owcze. Mleko krowie jest doskonałym źródłem wapnia, zawiera tłuszcz mleczny, który jest zemulgowaną formą kwasów tłuszczowych mających możliwość wchłaniania się bezpośrednio bez potrzeby trawienia.
Podsumowując, nazwa napoju nawiązuje do łodzi podwodnej, którą symbolizuje czekolada umieszczana w gorącym mleku. Pozwól, aby każdy miał możliwość dodać tyle czekolady, ile uważa za słuszne. Deser możesz także przygotować z czekolady mlecznej lub białej, a także połączyć wszystkie rodzaje czekolad w jednym kubku. Ciekawym dodatkiem do gorącej czekolady są domowe konfitury.
Alergeny w submarino
Lista alergenów dla submarino przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze submarino
Submarino to słodki deser. Zawiera on sporo składników mineralnych zawartych w gorzkiej czekoladzie. Mleko jest doskonałym źródłem tłuszczu mlecznego oraz laktozy. Deser jest stosunkowo nisko kaloryczny i spożywać go mogą także osoby chorujące na cukrzycę.
Energia i białka
(310g)
Węglowodany
(310g)
Tłuszcze
(310g)
Składniki mineralne
(310g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.