Smoothie z mango
- Mango (230 g)
- Banan (120 g)
- Sok pomarańczowy (100 ml)
- Kefir (150 g)
- Syrop klonowy (10 g)
Przepis na smoothie z mango krok po kroku
Mango obieramy i kroimy na mniejsze części.
Tę samą czynność powtarzamy z bananem.
Owoce przekładamy do naczynia od blendera.
Dolewamy do niego sok z pomarańczy, kefir oraz syrop klonowy.
Całość miksujemy do momentu uzyskania jednolitej konsystencji.
-
Smoothie
-
Smoothie Bowl
-
Smoothie ze szpinakiem
-
Smoothie z jarmużem
-
Smoothie bananowe
-
Zielone smoothie
-
Smoothie z bananem
-
Smoothie warzywne
-
Smoothie z buraka
-
Smoothie z ananasem
-
Smoothie truskawkowe
-
Smoothie z awokado
-
Smoothie z selera naciowego
-
Smoothie z truskawek
-
Smoothie owocowe
-
Smoothie Thermomix
-
Smoothie z kiwi
-
Smoothie z arbuza
-
Smoothie
Więcej informacji na temat smoothie z mango
Pyszne smoothie z mango to dobry pomysł na domowy, a co ważne łatwy w wykonaniu koktajl, który idealnie sprawdzi się na śniadanie, II śniadanie, lunch lub podwieczorek. Mango zmiksowane z bananem, sokiem z pomarańczy, kefirem i syropem klonowym jest bardzo dobre, dzięki składnikom, które dodawane są do niego. Przepis jest prosty w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić, a składniki są łatwo dostępne. Pyszny koktajl zachwyci każdego i gwarantuje, że zniknie w mgnieniu oka. Możesz uzupełnić go o ulubione dodatki, oczywiście wedle uznania. Idealnie również sprawdzi w menu dla dzieci.
Jak zrobić smoothie z mango? Przygotowanie go jest bardzo łatwe. Na początku mango obieramy i kroimy na mniejsze części. Tę samą czynność powtarzamy z bananem. Owoce przekładamy do naczynia od blendera. Dolewamy do niego sok z pomarańczy, kefir oraz syrop klonowy. Całość miksujemy do momentu uzyskania jednolitej konsystencji.
Sprawdzony przepis na smoothie z mango nie jest skomplikowany, tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Składa się ono między innymi z banana, który posiada wiele wartości odżywczych. Banany to doskonałe źródło potasu, który odpowiada za unormowanie ciśnienia krwi. Ponadto zawierają takie witaminy jak A, C, która wzmocnią naszą odporność, E, K i witaminy z grupy B oraz wapń, który wpływa na nasz układ kostny oraz fosfor. Zawierają również pektyny, które są odpowiedzialne za obniżanie poziomu cholesterolu we krwi. Są także bogate w przeciwutleniacze oraz karetonoidy, które chronią nas przed chorobami oczu. A to tylko niewielka cześć prozdrowotnych właściwości bananów!
Dietetyczne i smaczne smoothie owocowe z kefirem odpowiednio przygotowane posiada wiele właściwości zdrowotnych. Jest szybkie i łatwe w przygotowaniu oraz dobre w smaku. Zdrowe smoothie możemy również wzbogacić o inne owoce lub dodatki. Opcji jest bardzo wiele, a to wszystko zależy od naszego smaku, który preferujemy. Ten sprawdzony prosty przepis na fit posiłek na pewno ułatwi Ci jego przygotowanie.
Alergeny w smoothie z mango
Lista alergenów dla smoothie z mango przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Kefir
Wartości odżywcze smoothie z mango
Smoothie ma niski IG, dzięki czemu możemy na stałe wprowadzić je do naszego menu.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.