Śledzie ze śliwkami suszonymi i cebulą
- Śledź filet (300 g)
- Olej rzepakowy (40 ml)
- Cebula (150 g)
- Śliwki suszone (60 g)
Przepis na śledzie ze śliwkami suszonymi i cebulą krok po kroku
Namocz śledzie jeśli trzeba.
Obierz i umyj cebulę. Pokrój ją w cienkie piórka.
Śliwki posiekaj w paski i zalej je gorącą wodą tak, by wszystkie zostały przykryte. Po 10 minutach odlej wodę.
Pokrój śledzie w paski. Wymieszaj razem ze śliwkami, cebulą i zalej łyżką octu. Posyp wszystko odrobiną soli, pieprzu i zalej olejem.
Zamieszaj wszystko razem i odstaw.
-
Śledzie pod pierzynką
-
Śledzie w occie
-
Śledzie po japońsku
-
Śledzie salsa na ostro
-
Śledzie z żurawiną i czerwoną cebulą
-
Śledzie salsa
-
Śledzie po wiejsku
-
Śledzie po kaszubsku
-
Śledzie po giżycku
-
Śledzie po cygańsku
-
Tatar ze śledzia z majonezem
-
Śledzie po meksykańsku
-
Śledzie w śmietanie z jabłkiem
-
Sałatka śledziowa z ziemniakami
-
Matiasy
-
Śledź w oleju
-
Kiszone śledzie
-
Rolmopsy
-
Śledzie na wigilię
Więcej informacji na temat śledzi ze śliwkami suszonymi i cebulą
Jeśli lubisz śledzie na słodko to ten przepis na śledzie ze śliwkami suszonymi i cebulą są idealne. Ta sałatka śledziowa jest bardzo prosta, a wykonasz ją z kilku składników. Potrzebny będzie tylko śledź, śliwka suszona, cebula, olej oraz przyprawy – to wszystko. Sałatka śledziowa najlepsza w smaku jest, gdy się przegryzie. Z tego powodu zrób ją dzień wcześniej, by mogła połączyć swoje smaki i aromaty. Jest to super przystawka, którą podaje się przede wszystkim na święta. Dodatkiem do śledzi ze śliwkami suszonymi jest pieczywo.
Cały przepis jest bardzo dobrą propozycją w diecie. Śledzie bowiem są źródłem kwasów omega-3, które są bardzo ważne dla zdrowia. Ponadto śliwki suszone same w sobie mają niski indeks glikemiczny, który wynosi 29. Są one bogate w błonnik, który jest bardzo pożądany w diecie zdrowej osoby.
Przepis jest bardzo szybki do zrobienia. Wykonanie go zajmie około 15 minut, natomiast doliczyć trzeba czas moczenia śledzi jeżeli są one bardzo słone. Gdy filety rybne mają zbyt słony smak należy je moczyć w wodzie. Gdy lubisz delikatny smak ryby polecam do moczenia użyć produktów mlecznych: mleka, maślanki albo kefiru. Śledzie trzeba zalać wybranym płynem w całości i zostawić je na godzinę lub dwie. Czas moczenia śledzi zależny jest od tego jak słona jest ryba i jak ostatecznie słony smak chcesz otrzymać. Podczas moczenia możesz wymieniać płyn na świeży, ponieważ dzięki temu śledzie szybciej stracą zbyt słony smak.
Śliwki suszone często są zbyt twarde. Zdarzają się śliwki, które są bardzo mięsiste i idealne. Gdyby suszone owoce były twarde warto jest najpierw je zalać na parę minut gorącą wodą. To sprawia, że owoce rozmiękają, są delikatne i łatwiej się je kroi.
Śledzie ze śliwkami suszonymi możesz zrobić w formie sałatki, w której wszystkie składniki są wymieszane razem. Ładnie wyglądają śledzie podane w formie koreczków otulone dodatkami. Ruloniki ze śledzi dobrze jest spiąć wykałaczką. Wtedy ryba się nie rozkręci i będzie się trzymała. Taka forma idealnie sprawdzi się na przykład na imprezie.
Alergeny w śledziach ze śliwkami suszonymi i cebulą
Lista alergenów dla śledzi ze śliwkami suszonymi i cebulą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Śledź filet
Wartości odżywcze śledzi ze śliwkami suszonymi i cebulą
Doskonały pomysł na przepis, który nie zawiera dużej ilości węglowodanów. Dzięki temu jest to potrawa z niskim indeksem glikemicznym.
Energia i białka
(140g)
Węglowodany
(140g)
Tłuszcze
(140g)
Witaminy
(140g)
Składniki mineralne
(140g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.