Przepis na śledzia w oleju krok po kroku

Składniki dla 6 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
duża miska, słoik

Filety śledziowe pokrój w kostkę i wypłucz kilka razy.

Cebulę obierz i pokrój w cienkie krążki.

Dodaj cebulę do śledzia i wymieszaj. Przełóż całość do słoika.

Dodaj olej i wymieszaj. Przykryj słoik i wstaw na noc do lodówki.

Śledź w oleju podane z cebulką.
śledź w oleju
Koszt przygotowania dania
20.60 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
914 kcal
Liczba alergenów w daniu
1
34

Śledź w oleju - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o śledziu w oleju

Śledź w oleju jest doskonałym wyborem na co dzień, ale też od święta. To doskonała kompozycja przypraw, słonej ryby i delikatnego oleju. Są tak pyszne i aromatyczne. Te śledzie w oleju mają bardziej delikatny smak i wspaniały aromat.

Przepis na śledzie w oleju to dobre rozwiązanie na płaty śledziowe, które są pyszne i tradycyjne. Wspaniale sprawdzają się przez to na święta. Wszystko dopełnia pyszna zalewa i kawałki cebuli. To danie bardzo niebanalne i na pewno nienudne. Ma wspaniałą konsystencję i świetny aromat. Wszystko można przygotować w kilkanaście minut i cieszyć się wspaniałą, nieco wykwintną przekąską. Śledź podany w taki sposób prezentuje się bardzo elegancko i dostarcza mnóstwo smaku kubkom smakowym. Śledzie to najpopularniejsza w Polsce ryba, jednak wciąż gości na talerzach za rzadko. Ta potrawa to świetny sposób na zwiększenie jego obecności w codziennym menu. Śledzie dostarczają wielu cennych witamin i składników mineralnych. To wspaniałe źródło kwasów Omega 3, selenu, witamin A, E i D. Dostarczają również sporo pełnowartościowego białka.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić śledź w oleju, które będą smaczne, a przy tym w pełni domowe, to ten przepis stanowi najlepsze rozwiązanie. Ten przepis idealnie sprawdzi się na wigilijne danie, które skradnie serca wszystkich gości. Przepis na śledzie jest niezwykle łatwy i spokojnie poradzi z nim sobie osoba, która zabiera się za tego typu danie po raz pierwszy. Dobrze jednak zadbać o odpowiednią jakość śledzi, gdyż od ich smaku będzie zależało to, jak finalnie będzie się prezentować całe danie. Będą idealną opcją na smaczną i sycącą przystawkę. To super opcja dla wszystkich, którzy nie przepadają za zbyt długim siedzeniem w kuchni, gdyż całe danie można zrobić w naprawdę nieskomplikowany i mało pracochłonny sposób. Płaty śledziowe, których używa się do przygotowywania tego dania, powinny być jak najświeższe, by całość miała wspaniałą jakość i dobry smak. Najlepiej nie kupować tych, które mają lekko żółtawe końcówki. Dobrze śledzie porządnie przepłukać, gdyż trzymane w soli, stają się niezwykle słone i ciężko jest pozbawić ich tego smaku.

Wartości odżywcze śledzia w oleju

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(200g)
Energia (kalorie)
457.33 kcal
914.67 kcal
Białko
9.09 g
18.18 g

Węglowodany w śledziu w oleju

Na 100g
Na porcję
(200g)
Węglowodany
0.78 g
1.56 g
Węglowodany przyswajalne
0.64 g
1.27 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.14 g
0.28 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(200g)
Tłuszcz
46.20 g
92.39 g
Tłuszcze nasycone
4.51 g
9.02 g
Tłuszcze nienasycone
41.69 g
83.38 g
Tłuszcze jednonasycone
29.37 g
58.74 g
Tłuszcze wielonasycone
12.32 g
24.63 g
Cholesterol
30.00 mg
60.00 mg

Witaminy w przepisie na śledzia w oleju

Na 100g
Na porcję
(200g)
Witamina D
2.10 µg (mcg)
4.20 µg (mcg)

Składniki mineralne w przepisie na śledzia w oleju

Na 100g
Na porcję
(200g)
Sód
45.33 mg
90.67 mg
Potas
175.67 mg
351.33 mg
Wapń
30.42 mg
60.83 mg
Żelazo
0.57 mg
1.14 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny śledzia w oleju 34
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w śledziu w oleju

Lista alergenów dla śledzia w oleju przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • Śledź filet

Cena przygotowania śledzia w oleju

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Śledź filet
600 g
14.00
Za 500.0 g
Liczba opakowań 2
16.80
Za 600 g
Olej rzepakowy
500 ml
7.00
Za 1000.0 ml
Liczba opakowań 1
3.50
Za 500 ml
Cebula
100 g
3.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.30
Za 100 g
Koszt składników
38.00
Jak oceniasz przepis na śledzia w oleju
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób