Sernik królewski puszysty
- Mąka pszenna typ 500 - 2,5 szklanki (500 g)
- Jajko (7 szt.)
- Cukier - 2 szklanki (400 g)
- Kakao 16% (proszek) - 5 płaskich łyżek stołowych (50 g)
- Twaróg sernikowy (1000 g)
- Śmietanka kremowa 30% (300 g)
- Budyń (proszek) (40 g)
- Masło (450 g)
Przepis na sernik królewski puszysty krok po kroku
W malakserze umieść 300 g zimnego masła, 2 jajka, 150 g cukru, mąkę i kakao, rozdrobnij do powstania grubej kruszonki.
Wysyp ją na blat i zagnieć zwarte ciasto.
Owiń je folią spożywczą i schłodź w zamrażarce przez 30 minut.
Do misy mikser dodaj 150 g masła w temperaturze pokojowej, ubij je na białą puszystą masę.
Dodaj 250 g cukru i zmiksuj.
Wbij 5 jajek, dodaj twaróg, śmietanę kremówkę, budyń waniliowy i zmiksuj krótko do połączenia składników.
Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i ciasto podziel na dwie części.
Pierwszą z nich wyklej spód blaszki.
Na nią wylej masę twarogową i na wierzch zetrzyj drugą połowę ciasta.
Piecz w nagrzanym do 180 stopni C piekarniku przez 60 minut.
-
Sernik królewski
-
Sernik wiedeński
-
Sernik z masą kajmakową
-
Sernik snickers
-
Sernik królewski Thermomix
-
Sernik królewski z brzoskwiniami
-
Sernik z mascarpone na herbatnikach
-
Sernik śmietankowy
-
Sernik marmurkowy
-
Sernik z kratką
-
Sernik królewski z bezą
-
Sernik królewski z wiórkami kokosowymi
-
Sernik królewski bezglutenowy
-
Sernik królewski z malinami
-
Sernik królewski z wiśniami z wiaderka
-
Sernik królewski z wiaderka
-
Sernik królewski stracciatella z wiaderka fit
-
Sernik królewski
Więcej informacji na temat sernika królewskiego puszystego
Sernik królewski puszysty to bardzo dobry pomysł na pyszny sernik. Przepis na puszysty sernik królewski jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia ciasta potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, cukier, masło, jajka, twaróg tłusty, śmietana kremówka, budyń waniliowy, kakao.
Jak zrobić puszysty sernik królewski? W malakserze umieść zimne masło, jajka, cukier, mąkę i kakao, rozdrobnij do powstania grubej kruszonki. Wysyp ją na blat i zagnieć zwarte ciasto. Owiń je folią spożywczą i schłodź w zamrażarce przez 30 minut. Do misy mikser dodaj masło w temperaturze pokojowej, ubij je na białą puszystą masę. Dodaj cukier i zmiksuj. Wbij jajka, dodaj twaróg, śmietanę kremówkę, budyń waniliowy i zmiksuj krótko do połączenia składników. Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i ciasto podziel na dwie części. Pierwszą z nich wyklej spód blaszki. Na nią wylej masę twarogową i na wierzch zetrzyj drugą połowę ciasta. Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 60 minut.
Twaróg do sernika powinien być twarogiem zmielonym trzykrotnie. Mielenie twarogu w domu należy do pracochłonnych czynności, więc lepiej kupić gotowy ser. Pamiętaj, że im bardziej tłusty ser, tym bardziej kremowy sernik po upieczeniu. Twaróg jest doskonałym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego. Białko jest niezbędne do prawidłowej regeneracji komórek naszego ciała. Białko jest także substratem do produkcji enzymów i hormonów w naszym ciele. Twaróg jest także bardzo dobrym źródłem wapnia, który jest niezbędny do prawidłowej mineralizacji naszych kości i zębów. Niedobory wapnia prowadzą do osteoporozy w dorosłych oraz krzywicy u dzieci.
Podsumowując sernik królewski możesz przygotować na święta oraz w dzień powszedni. Prosty przepis świetnie sprawdzi się, gdy najdzie Cię ochota na coś słodkiego. Sernik doskonale komponuje się podany z kawą i herbatą. Można go przechowywać w lodówce przez 3-4 dni. Sernik jest dobry do spożycia po schłodzeniu w lodówce.
Alergeny w serniku królewskim puszystym
Lista alergenów dla sernika królewskiego puszystego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- twaróg sernikowy
- Śmietanka kremowa 30%
- Masło
Wartości odżywcze sernika królewskiego puszystego
Sernik królewski puszysty to słodki domowy wypiek zawierający dużą ilość cukru. Sernik jest kaloryczny i nie powinny go spożywać osoby chorujące na cukrzycę. Sernik pieczony w domu nie zawiera konserwantów oraz tłuszczów trans.
Energia i białka
(245g)
Węglowodany
(245g)
Tłuszcze
(245g)
Witaminy
(245g)
Składniki mineralne
(245g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.