Owsianka z piekarnika
- Płatki owsiane (180 g)
- Proszek do pieczenia (20 g)
- Mleko 3,2% (400 ml)
- Ksylitol (cukier brzozowy) (50 g)
- Jabłko - 1 średnia sztuka (200 g)
- Rodzynki (50 g)
- Wiśnie (100 g)
- Masło (30 g)
Przepis na owsianka z piekarnika krok po kroku
W misce umieść płatki owsiane.
W rondlu podgrzej mleko i dodaj do niego masło.
Zalej płatki mlekiem.
Dodaj ksylitol, proszek do pieczenia i wymieszaj.
Jabłka pokrój w kostkę.
Do płatków dodaj jabłka, wiśnie i rodzynki oraz przyprawę do piekarnika.
Wymieszaj składniki dokładnie.
Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia.
Wlej masę na owsiankę i wyrównaj.
Piecz w nagrzanym do 190 st. C piekarniku przez 35-40 minut.
Piecz w nagrzanym do 190 stopni piekarniku przez 35-40 minut.
Owsiankę podziel na porcje.
Podawaj na płaskim talerzyku.
Więcej informacji na temat owsianki z piekarnika
Owsianka z piekarnika to bardzo dobry pomysł na pyszne śniadanie dla całej rodziny. Owsiankę można przygotować z ulubionymi dodatkami. Sprawdzony przepis gwarantuje przygotowanie udanego dania. Najlepsza pieczona owsianka może być także dobrym pomysłem na zdrowy deser. Owsianka z pieca sprawdzi się jako zamiennik ciasta. Przepis na owsiankę z piekarnika jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia pieczonej owsianki potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: płatki owsiane, proszek do pieczenia, mleko, ksylitol, jabłka, rodzynki, wiśnie, masło, przyprawa do piernika.
Jak zrobić owsiankę z piekarnika? W misce umieść płatki owsiane. W rondlu podgrzej mleko i dodaj do niego masło. Zalej płatki mlekiem. Dodaj ksylitol, proszek do pieczenia i wymieszaj. Jabłka pokrój w kostkę. Do płatków dodaj jabłka, wiśnie i rodzynki oraz przyprawę do piekarnika. Wymieszaj składniki dokładnie. Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia. Wlej masę na owsiankę i wyrównaj. Piecz w nagrzanym do 190 stopni piekarniku przez 35-40 minut. Owsiankę podziel na porcje. Podawaj na płaskim talerzyku.
Płatki owsiane są produkowane z owsa. Owies jest zbożem bardzo popularnym. Płatki owsiane zawierają bardzo dużo błonnika pokarmowego. Płatki są źródłem złożonych węglowodanów, które powoli podnoszą poziom cukru we krwi. Płatki są bardzo dobrym produktem w diecie osób chorujących na cukrzycę. Płatki owsiane można dodawać do mięsa mielonego zamiast pieczywa, można przygotowywać na ich bazie pyszne i zdrowe ciasta.
Podsumowując: sprawdzony przepis na pyszne płatki nie sprawi Ci wielkiego problemu. Płatki z pieca są bardzo ciekawym pomysłem na smaczne śniadanie. Wiesz już, ile piec owsiankę. Wszystko zależy także od wielkości przygotowywanej porcji. Smaczna owsianka jest dobra do spożycia od razu po przygotowaniu. Można ją przechowywać w lodówce przez 1 dzień. Najlepsza owsianka z pieca sprawdzi się także na deser. Owsiankę można podać także z dodatkiem lodów.
Alergeny w owsiance z piekarnika
Lista alergenów dla owsianki z piekarnika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Płatki owsiane
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Masło
Wartości odżywcze owsianki z piekarnika
Owsianka z piekarnik to bardzo dobre źródło błonnika pokarmowego. Pieczona owsianka ma niski ładunek glikemiczny i sprawdzi się doskonale jako śniadanie na diecie redukcyjnej oraz dla osób z insulinoopornością.
Energia i białka
(500g)
Węglowodany
(500g)
Tłuszcze
(500g)
Witaminy
(500g)
Składniki mineralne
(500g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.