Omlet z owocami
- Jajko (4 szt.)
- Jabłko - 1 sztuka (100 g)
- Cynamon - 1 łyżeczka (10 g)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na omlet z owocami krok po kroku
Jajka wbij do miski i roztrzep.
Jabłko pozbaw gniazda nasiennego i pokrój w małą kostkę.
Do masy dodaj odrobinę cynamonu i połącz delikatnie składniki.
Wymieszaj jajka z jabłkiem i wylej na rozgrzaną patelnię z olejem rzepakowym.
-
Omlet na słodko
-
Omlet bananowy
-
Omlet szarlotka
-
Omlet owsiany
-
Omlet z białek
-
Omlet dla dzieci
-
Omlet dla dziecka
-
Omlet z pomidorami
-
Omlet francuski
-
Klasyczny omlet
-
Omlet z jabłkiem
-
Omlet czekoladowy
-
Omlet z odżywką białkową
-
Omlet z truskawkami
-
Omlet grzybek
-
Omlet z mąką
-
Omlet marchewkowy
-
Omlet na słodko bez ubijania
-
Omlet na słodko
Więcej informacji na temat omletu z owocami
Omlet to szybkie i łatwe w przygotowaniu danie, z którym poradzi sobie każdy. Nawet osoba bez doświadczenia kulinarnego. Klasyczny omlet z jajek tylko z dodatkiem przypraw doczekał się wielu ciekawych modyfikacji. Dzisiaj przedstawię Ci jedną z nich, a mianowicie przepis na omlet z owocami. Do jego przygotowania będziesz potrzebować kilku jajek, ulubione owoce. Ja postawiłam na jabłko z dodatkiem cynamonu, śmiało możesz zamienić je np. na owoce jagodowe. Dodatkowo oczywiście odrobina oleju rzepakowego lub oliwy z oliwek. Na oliwie jak najbardziej można smażyć, warto wybierać oliwę z oliwek extra virgin.
Śniadanie w postaci omletu z jajek będzie zdecydowanie pełnowartościowe, ponieważ jajka to źródło pełnowartościowego białka, czyli takiego, które w swoim składzie zawiera wszystkie aminokwasy egzogenne. Jest to rodzaj aminokwasów, których nasz organizm nie potrafi sam syntetyzować, dlatego tak ważne jest dostarczanie ich wraz z pożywieniem.
Dodatkowo dadzą Ci one poczucie sytości, dostarczając wielu witamin i składników mineralnych. Dlatego warto je dodawać do swoich posiłków, szczególnie w pierwszej połowie dnia.
Warto postawić na śniadania białkowo-tłuszczowe bez węglowodanów, czyli np. pieczywa szczególnie wtedy, gdy od razu po śniadaniu zmagasz się z brakiem energii, uczuciem senności lub w bardzo szybkim czasie jesteś głodny pomimo spożycia kilku kanapek.
W takiej sytuacji postaw na omlet z owocami na słodko. Będzie idealny nie tylko dla dzieci, ale też dla Ciebie jako fit śniadanie. Omlet z owocami w środku jest puszysty i wilgotny, na pewno zapewni Ci sytość na długie godziny.
Dokładnie jak zrobić omlet z owocami opisuję krok po kroku nieco niżej, koniecznie poznaj mój prosty przepis, z którym poradzi sobie nawet osoba zaczynająca swoją przygodę kulinarną. Omlet będzie dobry z wszystkimi owocami, o każdej porze roku. Najlepiej wybierać te, które są akurat sezonowe. Postaw na omlet z borówkami, jagodami lub z czereśniami.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w omlecie z owocami
Lista alergenów dla omletu z owocami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze omletu z owocami
Omlet możesz przygotowywać z Twoimi ulubionymi owocami, postaw na jabłka lub owoce jagodowe (maliny, truskawki, jagody).
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.