Makowa panienka z masą budyniową
- Białko jajka (7 szt.)
- Cukier - 1/2 szklanki (125 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1/2 szklanki (125 g)
- Migdały (70 g)
- Mak niebieski - 1/2 szklanki (125 g)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżka (10 g)
- Masło - 1 kostka (200 g)
- Budyń (proszek) (70 g)
- Mleko 3,2% - 1/2 szklanki (125 ml)
- Cukier wanilinowy - 2 łyżki (20 g)
- Wiórki kokosowe - 1/4 szklanki (60 g)
- Śmietanka kremowa 30% - 1/4 szklanki (60 g)
- Czekolada gorzka - 1 tabliczka (100 g)
- Dżem truskawkowy niskosłodzony - 1 słoiczek (200 g)
Przepis na makowa panienka z masą budyniową krok po kroku
Mąkę wsyp do miski, dodaj mak, wiórki kokosowe i proszek do pieczenia. Wymieszaj całość i wylej ciasto na blaszkę do pieczenia.
Ubij pianę z 8 jajek wraz z cukrem.
Wymieszaj masę makową z ubitymi białkami.
Upiecz spód w piekarniku przez 25 minut w 180 st. C.
Ostudzony spód przekrój na die części, a jedną z nich posmaruj dżemem.
Budyń wymieszaj z mlekiem i delikatnie podgrzewaj, dodaj cukier i gotuj do zagęszczenia.
Masło zmiksuj na gładki puch i dodaj do ostudzonego budyniu.
Przełóż krem na makowy spód i posyp wiórkami kokosowymi. Ułóż kolejną warstwę ciasta.
Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej i polej ciasto.
-
Makowiec
-
Makowiec japoński
-
Makowiec zawijany
-
Strucla makowa
-
Strucel makowy
-
Makowiec na kruchym spodzie
-
Seromak
-
Makowiec z jabłkami
-
Ciasto z mascarpone i kajmakiem
-
Makowiec z jabłkiem
-
Seromakowiec z gotowej masy makowej
-
Makowiec zawijany z gotowej masy makowej
-
Wilgotny makowiec na kruchym spodzie
-
Makowiec japoński z puszki
-
Makowiec drożdżowy
-
Makowiec na biszkopcie
-
Ciasto z makiem z puszki
-
Masa makowa z mielonego maku
-
Makowiec
Więcej informacji na temat makowej panienki z masą budyniową
Masz ochotę na słodki deser, który szybko przygotujesz w swoim domu? Mam dla Ciebie przepis na makową panienkę z masą budyniową. To nieco inna odmiana wszystkim znanego makowca ma on dodatkową piankę i warstwę dżemu. Przygotujesz go w dosłownie chwilę dzięki wykorzystaniu podstawowych składników.
Składniki dostaniesz w każdym sklepie, dokładnie wypisuję je nieco niżej.
Makowa panienka z masą budyniową jest pyszna w smaku, a wbrew pozorom bardzo szybka i łatwa w przygotowaniu, efekt końcowy jest niesamowity. Ciasto zrobi wrażenie pod każdym względem, na wszystkich przybyłych gościach.
W moim przepisie użyłam mąkę pszenną, która naturalnie zawiera gluten w swoim składzie. Będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten. Osoby te powinny korzystać właśnie z takich produktów i zwracać szczególną uwagę na symbol przekreślonego kłosa, oznacza on, że produkt nie zawiera więcej niż 20 ppm (20 mg na kg produktu) glutenu w swoim składzie.
Gluten jest jak najbardziej bezpieczny i nieszkodliwy dla osób zdrowych i nie należy go wykluczać, bazując na modowych trenach. Odstawienie glutenu ze swojej diety na własną rękę może doprowadzić do zaburzeń wchłaniania. Wykorzystaj mój prosty przepis i przekonaj się, jakie to ciasto jest szybkie i łatwe. W moim przepisie użyłam cukier biały, zamiast niego, możesz użyć cukier trzcinowy nie robi to jednak wielkiej różnicy.
Nasz organizm tak samo metabolizuje cukier biały, jak i brązowy, różnią się praktycznie tylko źródłem pochodzenia. Cukier biały pozyskiwany jest z buraków, a brązowy z trzciny cukrowej. W moim przepisie skorzystałam z kupnego dżemu, jeśli masz możliwość, skorzystaj z domowych przetworów. Każda opcja będzie dobra.
Dokładnie, jak zrobić makową panienkę z masą budyniową opisuję nieco niżej. Koniecznie poznaj mój prosty przepis i przekonaj się, że jest najlepsza.
Będzie to dobry pomysł na deser dla całej rodziny.
Alergeny w makowej panienki z masą budyniową
Lista alergenów dla makowej panienki z masą budyniową przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Białko jajka
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Migdały
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Mleko 3,2%
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze makowej panienki z masą budyniową
Dodatkowo możesz przygotować poncz do nasączenia ciasta.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.