- Masa makowa 600 g
- Jajko 6 szt.
- Masło 150 g
- Cukier 100 g
- Jabłko 500 g
- Kasza manna 50 g
- Proszek do pieczenia 4 g
Przepis na makowiec japoński z puszki krok po kroku
Białka oddziel od żółtek do dwóch osobnych miseczek.
Białka ubij na sztywną pianę z cukrem.
W osobnej misce ubij masło i żółtka.
.Do masy maślanej dodawaj łyżkami masę makową.
Do masy makowej dodaj obrane i starte jabłka (na drobnych oczkach) oraz białka. Delikatnie przemieszaj całość łyżką.
Do ciasta dodaj kaszę mannę i proszek do pieczenia.
Formę wyłóż papierem do pieczenia i wylej na nią ciasto.
Piecz je w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez 50 minut.

-
Makowiec
-
Makowiec japoński
-
Makowiec zawijany
-
Strucla makowa
-
Strucel makowy
-
Makowiec na kruchym spodzie
-
Makowiec z jabłkami
-
Ciasto z mascarpone i kajmakiem
-
Makowiec z jabłkiem
-
Seromak
-
Seromakowiec z gotowej masy makowej
-
Makowiec zawijany z gotowej masy makowej
-
Wilgotny makowiec na kruchym spodzie
-
Makowiec drożdżowy
-
Makowiec na biszkopcie
-
Ciasto z makiem z puszki
-
Masa makowa z mielonego maku
-
Lukier na makowiec
-
Makowiec
Informacje dietetyczne - makowiec japoński z puszki
Wartości odżywcze makowca japońskiego z puszki
Ten deser zawiera dość sporo cukru, więc nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(170g)
Węglowodany
(170g)
Tłuszcze
(170g)
Składniki mineralne
(170g)
-
jajka,
masło,
cukier,
jabłko,
kasza manna,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.
Alergeny w makowcu japońskim z puszki
Lista alergenów dla makowca japońskiego z puszki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- masa makowa
- Kasza manna
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Więcej informacji na temat makowca japońskiego z puszki
Makowiec japoński z puszki to proste ciasto, którego przygotowanie zajmie najwyżej kilka chwil. To ciasto niezwykle smaczne, bardzo puszyste i naprawdę ciekawe.
Przepis na makowiec japoński z puszki to najlepszy pomysł na święta. Przygotowanie przypomina tradycyjny makowiec, jednak w tej opcji nie trzeba wcześniej przyrządzić masy. To świetna opcja dla osób, które nie przepadają za zbyt skomplikowanymi recepturami. Całość jest bardzo łatwa i powstaje w kilkanaście minut. By go przyrządzić nie trzeba namaczać ani mielić maku, co zdecydowanie skraca czas przygotowania. Gotowa masa jest też odpowiednio słodka. Warto wybierać produkt, który zawiera również bakalie, dzięki temu całe ciasto jest znacznie smaczniejsze. Dobrze jest odszukać masę z jak najmniejszą liczbą konserwantów i z dodatkiem miodu zamiast cukru, to sprawia, że ciasto ma wyjątkowy aromat. To kandydat idealny do nagrody w dziedzinie najlepszego ciasta, gdyż jest nie tylko smaczne, ale również banalnie proste w przygotowaniu. I choć można znaleźć wiele przepisów na ten wypiek, to właśnie ten jest najłatwiejszy i najszybszy. To wypiek, który zwykle gości na stole podczas świąt, jednak świetnie sprawdzi się także na co dzień, gdyż do jego przygotowania nie trzeba zbyt dużo czasu. Do ciasta nie dodaje się bowiem cukru, to dlatego, że zwykle gotowe masy makowe są dość słodkie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić makowiec japoński z puszki, by był naprawdę smaczny, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Ten placek wspaniale sprawdzi się z jabłkami, które dodadzą mu odpowiedniej kwasowości. W tej opcji najlepiej użyć gotowej masy makowej, którą bez problemu da się odnaleźć w większości dyskontów, zwłaszcza przed okresem świąt. Dobrze jest wybierać masę z dodanymi bakaliami, dzięki czemu całość będzie odpowiednio słodka i niezbyt mdląca. Można bakalie dodać samodzielnie, wystarczy 200 g ulubionych suszonych owoców i orzechów, które należy przepłukać i połączyć z makiem. Tak powstaje naprawdę pyszna i bogata masa, która wspaniale współgra z kruchym ciastem.
Szacunkowy koszt przygotowania makowca japońskiego z puszki
Data aktualizacji przepisu: 29.09.2023
Jest napisane białka ubic z cukrem
Pozdrawiam
tu chodzi o to ze jak szukamy juz gotowej masy to zeby byla z miodem (masa makowa nie słodzona gotowa też jest) wtedy nie musicie dodawac cukru do jajek wtedy makowiec wyszedł by mdły jesli jeszcze zostanie posłodzony
Dzięki za przepis szybki prosty i smaczny :) Pozdrawiam i Wesołych Świąt :) HOHOHO ;)