Kulki czekoladowe
- Margaryna do pieczenia - pół kostki (100 g)
- Kakao 16% (proszek) - 2 płaskie łyżki stołowe (20 g)
- Herbatniki (400 g)
- Cukier puder (100 g)
- Wiórki kokosowe - do obtoczenia kulek (50 g)
Przepis na kulki czekoladowe krok po kroku
Herbatniki rozgnieć na miazgę.
Margarynę utrzyj z cukrem pudrem.
Do miski z margaryną dodaj herbatniki, kakao oraz olejek. Całość dokładnie wymieszaj.
Masę odstaw na 30 minut do lodówki.
Po tym czasie z masy uformuj kulki i obtocz je w wiórkach kokosowych.
-
Blok czekoladowy
-
Ciastka owsiane
-
Ciasto czekoladowe
-
Muffinki czekoladowe
-
Tort czekoladowy
-
Bajaderki
-
Biszkopt czekoladowy
-
Ciastka czekoladowe
-
Muffinki z czekoladą
-
Semifredo
-
Mus czekoladowy
-
Sernik z białą czekoladą
-
Mazurek czekoladowy
-
Ciasto czekoladowe z wiśniami
-
Pralinki
-
Szyszka z ryżu preparowanego
-
Polewa z białej czekolady
-
Fondant czekoladowy
-
Deser czekoladowy
Więcej informacji na temat kulek czekoladowych
Kulki czekoladowe doskonały pomysł na deser, który możesz przygotować dla dzieci i dorosłych w domu. Możesz przygotować również pyszne kulki z ciasta czekoladowego. Stanowią one doskonały dodatek do kawy lub herbaty. Przepis na kulki czekoladowe jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego. Do ich wykonania potrzebne będą następujące produkty spożywcze: margaryna, kakao, herbatniki (możesz wykorzystać czekoladowe), cukier puder oraz wiórki kokosowe. Produkty te są przystępne cenowo i dostępne większości sklepów spożywczych. Przepis jest bardzo szybki do wykonania, dlatego warto włączyć go jako przekąskę dla osób zabieganych.
Jak zrobić kulki czekoladowe? Herbatniki rozgnieć na miazgę. Margarynę utrzyj z cukrem pudrem. Do miski z margaryną dodaj herbatniki, kakao oraz olejek. Całość dokładnie wymieszaj. Masę odstaw na 30 minut do lodówki. Po tym czasie z masy uformuj kulki i obtocz je w wiórkach kokosowych.
Wiórki kokosowe to doskonałe źródło wielu składników mineralnych oraz witamin. Znajdziemy w nich między innymi witaminy z grupy B, witaminę C oraz E. Składniki te przyczyniają się do poprawy odporności, oraz poprawiają wygląd naszej skóry. Dzięki obecności przeciwutleniaczy, które wymiatają wolne rodniki, spowalniany jest proces starzenia się skóry. W wiórkach kokosowych znajdziemy również cynk, który odpowiada za poprawę kondycji włosów, skóry oraz paznokci.
Kakao pozyskiwane z rośliny zwanej kakaowcem rośnie w lasach tropikalnych klimatu równikowego. Kakao jest cennym źródłem magnezu, związki zawarte w ziarnach kakaowca mają działanie odprężające. Kakao zawiera kwasy tłuszczowe jednonienasycone, witaminy z grupy B oraz fosfor, cynk i żelazo.
Podsumowując pyszne kulki czekoladowe są łatwe i szybkie do przygotowania. Można je podać jako deser dla wszystkich miłośników słodyczy. Stanowią one doskonały dodatek do kawy, herbaty lub kakao. Składniki niezbędne do ich przygotowania są dostępne w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w kulkach czekoladowych
Lista alergenów dla kulek czekoladowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- olejek migdałowy
Wartości odżywcze kulek czekoladowych
Kulki czekoladowe to doskonały pomysł na smaczną przekąskę. Kulki czekoladowe są dość kaloryczne, dlatego warto zwrócić uwagę na ich ilość w diecie.
Energia i białka
(65g)
Węglowodany
(65g)
Tłuszcze
(65g)
Witaminy
(65g)
Składniki mineralne
(65g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.