Fasolka po meksykańsku
- Fasola czerwona - 1 puszka (400 g)
- Koncentrat pomidorowy - 1 łyżka (10 g)
- Przecier pomidorowy bez soli - 1/2 szklanka (125 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
- Papryka czerwona - 2 sztuki (240 g)
- Marchewka - 2 sztuki (120 g)
Przepis na fasolkę po meksykańsku krok po kroku
Fasolę czerwoną z puszki wypłucz pod bieżącą wodą.
Cebulę zeszklij na oleju rzepakowym.
Do cebuli dodaj fasolę i przecier pomidorowy.
Dopraw do smaku, dodaj warzywa pokrojone w słupki i duś.
Do potrawy dodaj koncentrat pomidorowy i dokładnie wymieszaj całość.
Duś pod przykryciem 15 minut.
-
Fasola po bretońsku
-
Ratatuj
-
Pasztet wegetariański
-
Zupa czosnkowa
-
Flaczki z boczniaków
-
Kotlet z kaszy gryczanej
-
Fuczki
-
Placki z kabaczka
-
Małdrzyki
-
Spaghetti neapolitana
-
Cannoli ze szpinakiem
-
Tartaletki z warzywami
-
Risotto ze szparagami
-
Kotleciki z ziemniaków
-
Kotlety z brokułów
-
Makaron z tofu
-
Ryż z jajkiem
-
Cukinia z piekarnika
-
Szybki obiad wegański
Więcej informacji na temat fasolki po meksykańsku
Fasolka po meksykańsku to danie, które z pewnością przeniesie Cię do aromatycznego, pełnego przypraw Meksyku. Danie jest błyskawiczne, a z pewnością da sytość Tobie i całej Twojej rodzinie do końca dnia. Danie jest wegetariańskie, dlatego idealnie sprawdzi się nie tylko dla osób na diecie tradycyjnej ale dla wszystkich wegetarian. Źródłem białka w daniu zamiast mięsa jest czerwona fasola, ale nie tylko fasola jest niezwykle cennym składnikiem, dostarczy nam witaminy z grupy B, witaminę C, E oraz składniki mineralne wapń, magnez, żelazo, cynk czy potas. Każdy z nich jest niezwykle ważny do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Zatem jak zrobić fasolkę po meksykańsku? Przedstawiam Ci mój niezawodny przepis.
Na oleju rzepakowym podsmaż drobno posiekaną cebulę i czosnek przeciśnięty przez praskę.
Pamiętaj, że warto dodawać takie warzywa jak cebula i czosnek do wielu dań obojętnie czy są one na ciepło czy na zimno. Warzywa te mają właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe co pozwoli zachować nam odporność, szczególnie teraz w okresie jesienno – zimowym
Po chwili dodaj czerwoną fasolę. Pamiętaj aby wcześniej wypłukać ją kilkakrotnie pod bieżącą wodą. Podsmaż wszystko chwilkę i dodaj przecier pomidorowy lub passatę z pomidorów. Obojętnie z której wersji skorzystasz, każda będzie dobra. Teraz przyszedł czas na aromatyczne przyprawy, możesz przygotować fasolkę na ostro dodając papryczkę chili chyba, że ma być to obiad także dla młodszych członków rodziny. Wtedy lepszym rozwiązaniem będzie doprawienie fasolki nieco łagodniejszymi przyprawami skorzystaj z majeranku, cząbru i czarnego pieprzu, najlepiej tego świeżo zmielonego. Następnie dodaj pokrojone w słupki warzywa, ja zdecydowałam się na marchewkę i czerwoną paprykę, moim zdaniem to najlepsza opcja. Na samym końcu dodaj koncentrat pomidorowy i duś około 15 minut. Cały sos się delikatnie zredukuje i zagęści. Danie jest gotowe do podania. Możesz całe obficie posypać posiekaną natką pietruszki lub świeżą kolendrą. Pomysł na fasolkę sprawdzi się idealnie na szybki obiad lub kolację.
Jeśli znasz już mój niezastąpiony przepis na fasolkę po meksykańsku, koniecznie spróbuj sam.
Alergeny w fasolce po meksykańsku
Lista alergenów dla fasolki po meksykańsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na fasolkę po meksykańsku
Wartości odżywcze fasolki po meksykańsku
Fasolka to źródło białka, przygotuj to danie bez dodatku mięsa. Pamiętaj aby bezmięsne dania podawać min. dwa razy w tygodniu.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Witaminy
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.