Crumble z jabłkami
- Jabłko (500 g)
- Cukier (150 g)
- Mąka pszenna typ 500 (120 g)
- Wiórki kokosowe (30 g)
- Masło (50 g)
- Cynamon (5 g)
Przepis na crumble z jabłkami krok po kroku
Jabłka umyj, obierz i pokrój w kostkę. Przełóż je do naczynia żaroodpornego.
Jabłka posyp cukrem oraz cynamonem i wymieszaj.
Masło zetrzyj na tarce i połącz z mąką, cukrem pudrem i wiórkami. Całość powinna mieć konsystencję piasku.
Posyp jabłka kruszonką.
Naczynie żaroodporne wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 st. C i piecz przez 35 minut.
Więcej informacji na temat crumble z jabłkami
Crumble z jabłkami to wspaniały pomysł na pyszny deser. Smakuje wspaniale, zwłaszcza podane z gałką lodów waniliowych. Całość jest prosta, szybka i pyszna.
Przepis na crumble z jabłkami to doskonały pomysł na wspaniały deser. Powstaje z niego najlepsze crumble, które posmakuje każdemu miłośnikowi domowych wypieków. Będzie doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy kochają domowe słodycze. Ten deser wspaniale łączy w sobie słodkie i kwaśne nuty. Jest tak pyszny, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. To najlepszy domowy deser, które można przygotować tak szybko. Ten prosty przepis na stałe zagości w twojej kuchni, gdy sprawdzisz go raz. Ten deser nie zawiera sporo kalorii, a przy okazji ma niski indeks glikemiczny. Można go przygotować w kilka chwil, a całość jest smaczna i prosta. Wszystkie składniki są łatwo dostępne. Zamiast cukru można użyć erytrytolu, który ma zerowy indeks glikemiczny, nie zawiera też kalorii. Dzięki temu jeden kawałek ciasta ma niską energetyczność. Jabłka to owoce dość popularne w Polsce. Dobrze się składa, gdyż zawierają mnóstwo cennych składników. Niezwykle popularne jest powiedzenie "jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z daleka ode mnie" i coś w tym jest. Jabłka nie tylko dostarczają sporo błonnika, a mało kalorii, ale również wiele cennych związków prozdrowotnych. W jabłkach znajdziemy poprawiającą wzrok witaminę A oraz witaminę K, która kontroluje krzepliwość krwi. Dzięki zawartości potasu jabłka poprawią pracę serca i pomogą zapanować nad wahaniami ciśnienia krwi. Ponadto jedząc jabłka, możemy dostarczyć wapń i fosfor, niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu kostnego oraz kojący nerwy magnez. Jabłka zawierają wiele witamin, głównie witaminę C, która wzmacnia odporność organizmu oraz zwalcza wolne rodniki tlenowe odpowiedzialne za procesy starzenia. Dzięki wysokiej zawartości pektyn, należących do frakcji błonnika pokarmowego rozpuszczalnego, stosunkowo szybko dają uczucie sytości. Dlatego dobrze, by jabłka gościły w diecie jak najczęściej. Ten przepis nieco to ułatwia.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić crumble z jabłkami, by było smaczne i dobre dla początkujących, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. Jest tak pyszne, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Całość robi się z rodzynkami dla większej słodyczy. To deser, który zachwyca łatwością przygotowania, ale również delikatnością kruszonki, która otacza jabłka.
Alergeny w crumble z jabłkami
Lista alergenów dla crumble z jabłkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze crumble z jabłkami
To opcja, która zawiera dość sporo cukru, więc nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(214g)
Węglowodany
(214g)
Tłuszcze
(214g)
Witaminy
(214g)
Składniki mineralne
(214g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.