Burgery z indyka
- Mięso mielone z indyka (500 g)
- Cebula - 1 średnia sztuka (120 g)
- Papryka zielona - 1 mała sztuka (100 g)
- Jajko (2 szt.)
- Bułka pszenna (100 g)
- Mleko 3,2% - pół szklanki (120 ml)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki stołowe (30 ml)
Przepis na burgery z indyka krok po kroku
W misce umieść bułkę pszenną i wlej mleko.
Bułkę rozdrobnij i dodaj do niej mięso.
Do miski wbij jajko.
Dodaj sól, pieprz, sok z cytryny, posiekaną papryczkę chilli.
Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek, paprykę słodką i ostrą.
Obierz cebulę z łupiny i posiekaj drobno.
Paprykę oczyść z gniazd nasiennych i posiekaj drobno.
Dodaj do reszty składników i wymieszaj dokładnie.
Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i smaż partiami burgery.
-
Hamburgery
-
Burgery
-
Burger drwala
-
Wołowina po burgundzku
-
Mięso na burgery
-
Burger z buraków
-
Sos do burgera
-
Mini hamburgery
-
Vege burger
-
Mięso na hamburgery
-
Burger domowy
-
Sos hamburgerowy
-
Burgery z kurczaka
-
Burger wegetariański
-
Burger z kurczakiem
-
Burger wegański
-
Burger wieprzowy
-
Burger z indyka
-
Burgery
Więcej informacji na temat burgerów z indyka
Burgery z indyka to bardzo dobry pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Burgery można wykorzystać do przygotowania domowych hamburgerów. Burgery świetnie sprawdzą się także jako zamiennik tradycyjnych kotletów mielonych. Przepis na burgery z indyka jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia burgerów potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mięso mielone z indyka, cebula, papryka zielona, jajko, bułka pszenna, mleko, sól, pieprz, sok z cytryny, kolendra, czosnek, papryka słodka, papryczka chilli, olej rzepakowy.
Jak zrobić burgery z indyka? W misce umieść bułkę pszenną i wlej mleko. Bułkę rozdrobnij i dodaj do niej mięso. Do miski wbij jajko. Dodaj sól, pieprz, sok z cytryny, posiekaną papryczkę chilli. Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek, paprykę słodką i ostrą. Obierz cebulę z łupiny i posiekaj drobno. Paprykę oczyść z gniazd nasiennych i posiekaj drobno. Dodaj do reszty składników i wymieszaj dokładnie. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i smaż partiami burgery.
Mięso z indyka ma niską zawartość tłuszczu, wysoką zawartość pełnowartościowego białka. Jest źródłem witamin z grupy B, selenu i cynku. Selen uczestniczy w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. Cynk natomiast ma właściwości wspomagające nasz układ odpornościowy, obniża ciśnienie krwi. Ma również niebagatelny wpływa na nasze włosy, skórę i paznokcie. Poprawia kondycję naszej skóry, zwiększa jej elastyczność, zapobiega wypadaniu włosów i łamliwości paznokci. Jajka zawarte w przepisie są bogatym źródłem wielu cennych dla naszego organizmu witamin takich jak witamina A, witaminy z grupy B. Zawierają mikroelementy takie jak żelazo i fosfor, są też dobrym źródłem luteiny i zeaksantyny tak potrzebnej naszym oczom.
Podsumowując sprawdzony przepis na szybkie do zrobienia burgery jest idealny na obiad dla całej rodziny. Łatwe do zrobienia burgery sprawdzą się do przygotowania dania dla dzieci. Mięso mielone można kupić gotowe lub zmielić w domu. Domowe burgery są dobre do spożycia od razu po przygotowaniu. Można je przechowywać w lodówce przez 2 dni.
Alergeny w burgerach z indyka
Lista alergenów dla burgerów z indyka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka pszenna
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
Wartości odżywcze burgerów z indyka
Burgery z indyka to bardzo dobre źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Burgery z indyka są niskokaloryczne i świetnie sprawdzą się w diecie redukcyjnej. Burgery zawierają dużą ilość składników odżywczych.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
-
mięso,
indyk,
cebula,
papryka,
jajka,
bułka pszenna,
mleko,
olej rzepakowy,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.