Burger domowy
- Oliwa z oliwek (15 ml)
- Cebula (50 g)
- Mięso mielone wołowe (100 g)
- Jajko (1 szt.)
- Bułka grahamka (90 g)
- Sałata (100 g)
- Pomidor (60 g)
- Keczup (10 g)
Przepis na burgera domowego krok po kroku
W misce wymieszać mieloną wołowinę z przyprawami i jajkiem. Dobrze wymieszaj. Za pomocą rąk uformuj kotleta.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej mięso 5-6 minut z każdej strony.
W międzyczasie lekko podpiecz przepołowioną bułkę na suchej patelni lub w tosterze.
Bułki wypełnij sałatą, mięsem, cebulą i plastrami pomidora.
Podawaj z ketchupem.
-
Mielony z piekarnika
-
Kotlety mielone z piekarnika
-
Kotleciki rybne
-
Mielone z pieczarkami
-
Mielone z piekarnika
-
Kotlety mielone
-
Kotlety mielone z indyka
-
Kotlety mielone z pieczarek
-
Klopsy mielone
-
Kotlety z soczewicy czerwonej
-
Bryzol wołowy
-
Mielone z cukinią
-
Kotlety z kaszy jęczmiennej
-
Sznycel ministerski
-
Kotlety z mięsa z rosołu
-
Kotlety mielone bez bułki
-
Pulpety w sosie grzybowym
-
Mielony z kurczaka
-
Kotlety mielone
Więcej informacji na temat burgera domowego
Burger domowy stanowi dodatek do różnych posiłków i przekąsek. To naprawdę fantastyczne danie, które jest smaczne, proste i szybkie. Jego bazą jest dobre mięso. Najlepiej sprawdzi się w nim wołowina. To świetna opcja dla wszystkich osób, które poszukują pomysłu na ciekawe i niebanalne potrawy. Burgery smakują świetnie i pięknie się prezentują, przyciągając wzrok każdego domownika.
Przepis na domowe burgery jest prosty, a przy okazji naprawdę ciekawy. Pozwala przygotować bazę ulubionego fast foodu wielu ludzi. Burgery, które z niego powstają, są miękkie i wspaniale doprawione. Będą idealnym dodatkiem do chrupiącej bułki wypełnionej warzywami.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić domowe burgery z mięsa mielonego, które będą pyszne, szybkie, a przy okazji dobre dla zdrowia, to ten prosty będzie doskonałą inspiracją. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom fast foodów, jednak w tym przypadku nie mają one nic wspólnego z ociekającymi tłuszczem i przepełnionymi solą produktami sprzedawanymi w popularnych sieciowych restauracjach. Domowe burgery są jednak równie smaczne, a znacznie bezpieczniejsze dla zdrowia. Zawierają również sporo warzyw, więc są dobrym sposobem na włączenie ich do codziennego menu. Sprawdzą się wspaniale zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Można przygotowywać je jako przekąski na imprezę, czy spotkania z przyjaciółmi. A ich stworzenie zajmuje tylko kilka chwil. Te domowe burgery smakują zdecydowanie lepiej niż gotowe, które można znaleźć w sklepie. To dlatego, że wszystkie dodatki są wykonywane samodzielnie. Kotlety w takiej wersji są znacznie zdrowsze, gdyż zawierają mniej tłuszczów nasyconych, a także mniej soli, dzięki czemu są zdrowszym wyborem dla układu krwionośnego. W tej wersji nie trzeba również korzystać z gotowych sklepowych bułek, które zwykle zawierają mnóstwo dodatków do żywności i są bardzo słodkie. Bułki do hamburgerów można zrobić samodzielnie w bardzo łatwy i szybki sposób. Można też sięgnąć po pieczywo pełnoziarniste, które dostępne jest w każdym sklepie. Są one tak smaczne, że szybko znikają z talerzy. To najlepsze domowe burgery.
Alergeny w burgerze domowym
Lista alergenów dla burgera domowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bułka grahamka
Wartości odżywcze burgera domowego
To opcja, która nie powinna gościć w menu zbyt często ze względu na dużą zawartość czerwonego mięsa, którego nadmiar może negatywnie działać na układ krwionośny,
Energia i białka
(119g)
Węglowodany
(119g)
Tłuszcze
(119g)
Witaminy
(119g)
Składniki mineralne
(119g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.