Przepis na surówkę z czarnej rzepy krok po kroku

Składniki dla 2 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, pieprz
To będzie niezbędne
tarka

Czarną rzepę i jabłko obierz i zetrzyj na tarce o grubych oczkach.

Przełóż do głębokiego talerza, dodaj sól, wymieszaj i odstaw na 15-20 minut.

Dodaj jogurt i majonez i wymieszaj.

czarna rzepa
surówka z czarnej rzepy
Koszt przygotowania dania
1.08 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
117 kcal
Liczba alergenów w daniu
dane niepełne
55

Surówka z czarnej rzepy - cechy przepisu

 • Od autora
 • Wartości odżywcze
 • Alergie
 • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o surówce z czarnej rzepy

Surówka z czarnej rzepy to pomysł na dość niecodzienny i oryginalny dodatek do obiadu. Czarna rzepa nie należy do najpopularniejszych, często wybieranych i spożywanych warzyw, również sezon na nią trwa dość krótko, dlatego nie jest dostępna przez cały rok. Tymczasem, czarną rzepę bez cienia wątpliwości można zaliczyć do bardzo zdrowych, cennych produktów, dla których warto znaleźć miejsce w swojej diecie. Dodatkowo jest naprawdę smaczna i może stanowić ciekawe urozmaicenie i wzbogacenie wielu smaków. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić surówkę z czarnej rzepy, aby była naprawdę najlepsza i dobra jako dodatek do każdego dania, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Przygotowanie surówki z czarnej rzepy zajmie Ci maksymalnie kilkanaście minut i zrobisz ją bez większego wysiłku, dlatego nie musisz się obawiać, jeśli nie masz dużego doświadczenia kulinarnego. Składniki, które będą Ci potrzebne, to oczywiście czarna rzepa, jabłka, najlepiej słodkie, które idealnie przełamią jej smak, odrobina soli i pieprzu oraz jogurt i/lub majonez. Jeśli zależy Ci na jak najmniej kalorycznej wersji, możesz zrezygnować z dodatku majonezu i wykorzystać sam jogurt – najlepiej naturalny, zamiast greckiego. Aby powstała pyszna surówka z czarnej rzepy wystarczy, że obierzesz i zetrzesz na tarce czarną rzepę razem z jabłkiem, doprawisz solą i pieprzem i wymieszasz z jogurtem, lub majonezem. To wszystko, co musisz zrobić. Jak widzisz, przepis na surówkę z czarnej rzepy jest naprawdę prosty i szybki, dlatego koniecznie go wypróbuj.

Wartości odżywcze surówki z czarnej rzepy

na 100g gotowej potrawy
Szacunkowy indeks glikemiczny surówki z czarnej rzepy 55
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w surówce z czarnej rzepy

Lista alergenów dla surówki z czarnej rzepy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
  • Jogurt naturalny
 • Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Majonez
 • Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Majonez

W przepisie na surówkę z czarnej rzepy nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:

 • czarna rzepa
Dane na temat potencjalnych alergenów w tych składnikach musisz wyszukać samodzielnie.

Cena przygotowania surówki z czarnej rzepy

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Jabłko
300 g
1,5 sztuki
0.50
Za 180.0 g
Liczba opakowań 2
0.83
Za 300 g
Jogurt naturalny
10 ml
1 łyżka
1.80
Za 180.0 ml
Liczba opakowań 1
0.10
Za 10 ml
Majonez
10 g
1 łyżka
4.00
Za 270.0 g
Liczba opakowań 1
0.15
Za 10 g
Czarna rzepa
200 g
1 główka
Jak oceniasz przepis na surówkę z czarnej rzepy
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób