Surówka z marchewki i jabłka
- Marchewka - 3 średnie sztuki (150 g)
- Jabłko - 1 średnia sztuka (180 g)
- Jogurt naturalny - 2 łyżki (50 ml)
Przepis na surówkę z marchewki i jabłka krok po kroku
Marchewki i jabłko umyj, obierz ze skórki i zetrzyj na tarce, a następnie przełóż do miski.
Dodaj jogurt, szczyptę soli, pieprzu i wymieszaj.
- Surówka z marchewki
- Surówka z młodej kapusty
- Surówka z kalarepy
- Surówka z białej kapusty coleslaw
- Surówka z pora i marchewki
- Marchewka po koreańsku
- Surówka z marchewki i pora
- Surówka z cukinii
- Surówka z marchewki z chrzanem
- Surówka z kapusty włoskiej
- Surówka z młodej kapusty z majonezem
- Surówka z białej kapusty jak u chińczyka
- Surówka z selera i marchewki
- Surówka z pora marchewki i jabłka
- Surówka do kebaba
- Surówka z marchewki z majonezem
- Surówka z białej kapusty i marchewki
- Surówka z marchewki i selera
- Surówki z marchewki
Więcej informacji na temat surówki z marchewki i jabłka
Surówka z marchewki i jabłka to typowy dodatek do obiadu w polskiej kuchni. Znasz go zapewne z dzieciństwa, możesz go spotkać na obiedzie u dziadków i w restauracjach serwujących tradycyjne dania kuchni polskiej. Surówkę tę można przyrządzić na wiele sposobów – ten przepis prezentuje jak zrobić surówkę z marchewki i jabłka z jogurtem. Warto ją przyrządzić, ponieważ przygotowanie jest niezwykle łatwe i szybkie (nie zajmie Ci to więcej niż 10 minut!).
Pomimo, że potrawy owocowo-warzywne nie każdemu się dobrze kojarzą i nie wszyscy je lubią to jabłko z marchewką jest idealnym połączeniem smakowym, a dodatek jogurtu i przypraw tylko wzmocni ten efekt.
Co potrzebujesz do przygotowana surówki? Główną rolę gra tu tarta marchewka i tarte jabłko. Dodatek jogurtu łączy te składniki i zwiększa wchłanianie witamin w nich rozpuszczalnych. Natomiast jeśli zastanawiasz się jak doprawić surówkę to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - wystarczy dodać sól i pieprz. To wszystko! Opcja na słodko może być przygotowana również z odrobiną cukru, natomiast pamiętaj, że jabłko i marchewka zawierają już naturalnie występujące cukry, więc są z natury słodkie, dlatego dodatek cukru jest opcjonalny i zdrowiej będzie z niego zrezygnować. Możesz więc śmiało zrezygnować z sałatki z cukrem!
Zgodnie z zaleceniami zdrowej diety, warzywa powinny znajdować się w każdym posiłku. Zastanów się jak wygląda to u Ciebie? Czy spełniasz te wymagania? Jeśli nie, to jest to kolejny argument przemawiający za tym byś przygotował/a surówkę już dziś. Jest to bardzo łatwy (i oczywiście szybki) sposób możesz na dostarczenie do organizmu wymaganej ilości warzyw, a co za tym idzie witamin i składników mineralnych oraz błonnika pokarmowego, którego spożycie usprawnia pracę układu pokarmowego. Warto dodać, że warzywa są produktami niskokalorycznymi, a ich jedzenie jest korzystne dla utrzymania prawidłowej masy ciała.
Jeśli smakuje Ci ta sałatka z surowej marchewki to koniecznie spróbuj przygotować inne surówki z marchewki, które znajdziesz na naszej stronie m.in. klasyczną, z chrzanem czy z porem.
Alergeny w surówce z marchewki i jabłka
Lista alergenów dla surówki z marchewki i jabłka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
Wartości odżywcze surówki z marchewki i jabłka
Energia i białka
(190g)
Węglowodany
(190g)
Tłuszcze
(190g)
Witaminy
(190g)
Składniki mineralne
(190g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.