Smoothie z ogórkiem
- Ogórek - 2 średnie sztuki (250 g)
- Jabłko - 1 średnia sztuka (200 g)
- Seler naciowy (150 g)
- Pomarańcza - 1 średnia sztuka (200 g)
- Szpinak (100 g)
Przepis na smoothie z ogórkiem krok po kroku
Owoce i warzywa umyj dokładnie.
Jabłko oczyść z gniazd nasiennych.
Ogórka i seler naciowy pokrój w mniejsze kawałki.
Obierz pomarańczę i podziel na mniejsze kawałki.
Umieść składniki w dzbanku, wlej wodę i zblenduj.
Smoothie przelej do szklanek.
-
Smoothie
-
Smoothie Bowl
-
Smoothie ze szpinakiem
-
Smoothie z jarmużem
-
Smoothie bananowe
-
Zielone smoothie
-
Smoothie z mango
-
Smoothie z bananem
-
Smoothie warzywne
-
Smoothie z buraka
-
Smoothie z ananasem
-
Smoothie truskawkowe
-
Smoothie z awokado
-
Smoothie z selera naciowego
-
Smoothie z truskawek
-
Smoothie owocowe
-
Smoothie Thermomix
-
Smoothie z kiwi
-
Smoothie
Więcej informacji na temat smoothie z ogórkiem
Smoothie z ogórkiem to bardzo dobrym pomysł na zdrowe drugie śniadanie. Koktajle są łatwe i szybkie do przygotowania. Dostępne są także na rynku przenośne blendery na baterie, dzięki którym możemy koktajl przygotować poza domem. Koktajl owocowo warzywny jest bardzo bogaty w witaminy i składniki mineralne. Przepis na smoothie z ogórkiem jest bardzo prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia koktajlu potrzebne Ci będę następujące produkty spożywcze: ogórek zielony, jabłko, pomarańcza, szpinak, seler naciowy.
Jak zrobić smoothie z ogórkiem? Owoce i warzywa umyj dokładnie. Jabłko oczyść z gniazd nasiennych. ogórka i seler naciowy pokrój w mniejsze kawałki. Obierz pomarańczę i podziel na mniejsze kawałki. Umieść składniki w dzbanku, wlej wodę i zblenduj. Smoothie przelej do szklanek.
Szpinak jest niskokalorycznym warzywem, zawierającym duże ilości żelaza, witaminy C i magnezu. Jest również dobrym źródłem wapnia, wspomagającego budowę kości. Szpinak zawiera także dużo błonnika, który poprawia perystaltykę jelit i zapobiega zaparciom. Pomarańcze to popularne owoce pochodzące z Florydy. Pomarańcze najczęściej spożywamy pod postacią soku pomarańczowego. Pomarańcza jest dobrym źródłem witaminy C, która jest naturalnym antyoksydantem. Zapobiega powstawaniu wolnych rodników oraz wspomaga organizm w walce z przeziębieniem. Ogórek to warzywo z rodziny dyniowatych. Ogórki mają liczne odmiany, a jedną z nich jest melon. Jest on nisko kalorycznym warzywem, zawierającym duże ilości wody. Oczyszcza organizm z toksyn oraz świetnie sprawdza się na dietach redukcyjnych, polecany jest także osobom chorym na cukrzycę, gdyż ma niski indeks glikemiczny.
Podsumowując smoothie to prosty przepis na fit posiłek. Pyszne smoothie należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Witaminy zawarte w owocach i warzywach po rozdrobnieniu utleniają się, aby nie tracić składników mineralnych nie przechowuj koktajlu w lodówce. Smoothie z ogórkiem świetnie nawadnia i może stanowić jedna z pięciu porcji warzyw i owoców w naszej codziennej diecie.
Alergeny w smoothie z ogórkiem
Lista alergenów dla smoothie z ogórkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler naciowy
Wartości odżywcze smoothie z ogórkiem
Smoothie z ogórkiem to bardzo dobre źródło błonnika pokarmowego. Smoothie jest niskokaloryczne i ma niski indeks glikemiczny, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się w diecie osób walczących z nadmierną masą ciała.
Energia i białka
(450g)
Węglowodany
(450g)
Tłuszcze
(450g)
Witaminy
(450g)
Składniki mineralne
(450g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.