Smoothie warzywne
- Szpinak (50 g)
- Ogórek - 1 mała sztuka (100 g)
- Seler naciowy (50 g)
Przepis na smoothie warzywne krok po kroku
Ogórka i selera umyj oraz pokrój na mniejsze kawałki.
Pokrojone warzywa, liście szpinaku, sok wyciśnięty z połowy cytryny, mały kawałek imbiru startego na tarce oraz pół szklanki wody umieść w kielichu blendera.
Wszystkie składniki zblenduj na gładką masę.
Gotowy koktajl przelej do szklanki i podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.
-
Smoothie
-
Smoothie Bowl
-
Smoothie ze szpinakiem
-
Smoothie z jarmużem
-
Smoothie bananowe
-
Zielone smoothie
-
Smoothie z mango
-
Smoothie z bananem
-
Smoothie z ananasem
-
Smoothie z buraka
-
Smoothie truskawkowe
-
Smoothie z awokado
-
Smoothie z selera naciowego
-
Smoothie z truskawek
-
Smoothie owocowe
-
Smoothie Thermomix
-
Smoothie z kiwi
-
Smoothie z arbuza
-
Smoothie
Więcej informacji na temat smoothie warzywnych
Domowe i zdrowe smoothie warzywne to doskonała propozycja na dietetyczne danie, polecane szczególnie osobą, które odchudzają się. Przepis na smoothie warzywne jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego, aby je wykonać. To pyszne zielone smoothie przygotujesz następujących produktów spożywczych: szpinaku, ogórka, selera naciowego, imbiru świeżego oraz soku z cytryny.
A więc jak zrobić smoothie warzywne? Wystarczy że ogórka i selera umyjesz oraz pokroisz na mniejsze kawałki, następnie umieścisz je w kielichu blendera i dodasz pozostałe produkty. Gotowe smoothie najlepiej podawać bezpośrednio po przygotowaniu. Aby przygotować większą ilość smoothie warzywnego wystarczy, że użyjesz większej ilości produktów spożywczych. Imbir użyty do przygotowania smoothie nada charakterystyczny smak koktajlowi, dlatego możesz go pominąć.
Smoothie warzywne stanowi dobrej źródło wielu składników mineralnych oraz witamin. Ten fit koktajl dostarczy do naszego organizmu przede wszystkim przeciwutleniaczy, które zmniejszają produkcję wolnych rodników. Przeciwutleniacze przyczyniają się w ten sposób do zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób nowotworowych oraz spowalniają procesy starzenia się skóry. Szpinak jest również dobrym źródłem żelaza, dlatego koktajl ten może być polecany osobom, które zmagają się z anemią. Smoothie warzywne jest niskokaloryczne, dlatego chętnie wybierany jest przez osoby, które odchudzają się.
Podsumowując zdrowe smoothie warzywne zawiera w sobie składniki mineralne oraz witaminy, które spożywane w odpowiedniej ilości pozytywnie wpływają na nasz organizm. Przepis jest bardzo prosty i szybki w przygotowaniu, dlatego mogą go wykonać nawet zabiegane osoby, które nie posiadają doświadczenia w kuchni. Jest to doskonały wybór w diecie osób ograniczających produkty zwierzęce, w diecie bezglutenowej oraz bezmlecznej. Dodatkowo świetnie sprawdzi się w diecie osób odchudzających się, ponieważ produkty użyte do jego wykonania nie zawierają zbyt dużo kalorii.
Alergeny w smoothie warzywnych
Lista alergenów dla smoothie warzywnych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler naciowy
Wartości odżywcze smoothie warzywnych
Smoothie warzywne to doskonałe źródło wielu cennych składników mineralnych i witamin. Jest szczególnie polecany osobą, które dbają o swoją linię.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.