Sernik królewski bezglutenowy
- Mąka ziemniaczana (400 g)
- Masło - 1,5 szklanki (300 g)
- Cukier (350 g)
- Proszek do pieczenia - bezglutenowy (30 g)
- Kakao 16% (proszek) - 4 płaskie łyżki stołowe (40 g)
- Twaróg sernikowy (1000 g)
- Mascarpone (250 g)
- Jajko (8 szt.)
Przepis na sernik królewski bezglutenowy krok po kroku
W malakserze umieść zimne masło pokrojone w kostkę.
Dodaj 350g mąki ziemniaczanej, proszek do pieczenia, 150 g cukru, 2 jajka i kakao, rozdrobnij do powstania gładkiej masy.
Zagnieć gładkie ciasto, owiń folią i schłodź przez 30 minut w zamrażarce.
Do miski wbij 6 jajek, dodaj 200 g cukru i zmiksuj.
Dodaj twaróg, serek mascarpone i 50 g mąki ziemniaczanej.
Ciasto podziel na dwie części.
Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia.
Spód formy wyklej połową ciasta, wylej masę twarogową.
Na nią zetrzyj drugą połowę ciasta.
Piecz w nagrzanym do 180 stopni C piekarniku przez 60 minut.
Ciasto po wystudzeniu schłodź w lodówce przez minimum 8-9 godzin.
-
Sernik królewski
-
Sernik wiedeński
-
Sernik z masą kajmakową
-
Sernik królewski puszysty
-
Sernik snickers
-
Sernik królewski Thermomix
-
Sernik królewski z brzoskwiniami
-
Sernik z mascarpone na herbatnikach
-
Sernik śmietankowy
-
Sernik marmurkowy
-
Sernik z kratką
-
Sernik królewski z bezą
-
Sernik królewski z wiórkami kokosowymi
-
Sernik królewski z malinami
-
Sernik królewski z wiśniami z wiaderka
-
Sernik królewski z wiaderka
-
Sernik królewski stracciatella z wiaderka fit
-
Sernik królewski
Więcej informacji na temat sernika królewskiego bezglutenowego
Sernik królewski bezglutenowy to bardzo dobry pomysł na pyszny sernik. Sprawdzony przepis gwarantuje wykonanie idealnego ciasta bez glutenu. Przepis na sernik królewski bezglutenowy jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go upiec. Do zrobienia sernika potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka ziemniaczana, cukier, masło, proszek do pieczenia, twaróg tłusty, serek mascarpone, jaja, kakao.
Jak zrobić sernik królewski bezglutenowy? W malakserze umieść zimne masło pokrojone w kostkę. Dodaj mąkę ziemniaczaną, proszek do pieczenia, cukier, jajka i kakao, rozdrobnij do powstania gładkiej masy. Zagnieć gładkie ciasto, owiń folią i schłodź przez 30 minut w zamrażarce. Do miski wbij jajka, dodaj cukier i zmiksuj. Dodaj twaróg, serek mascarpone i mąkę ziemniaczaną. Ciasto podziel na dwie części. Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia. Spód formy wyklej połową ciasta, wylej masę twarogową. Na nią zetrzyj drugą połowę ciasta. Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 60 minut. Ciasto po wystudzeniu schłodź w lodówce przez minimum 8-9 godzin.
Jajka dodane do masy twarogowej na sernik zapewniają jej zwartą konsystencję. Jajka są źródłem łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka pochodzenia zwierzęcego. Jajka są skarbnicą witamin rozpuszczalnych w tłuszczach takich jak A, D czy K. Są także bogate w potas, fosfor, wapń i żelazo. Wybieraj jajka od kur z wolnego wybiegu. Twaróg na sernik powinien mieć duża zawartość tłuszczu, tłusty ser zapewnia kremową konsystencję ciasta. Dostępne są w sklepach sery twarogowe z zawartością tłuszczu powyżej 17%. Twaróg jest bardzo dobrym źródłem pełnowartościowego białka zwierzęcego. Białko jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Podsumowując puszysty sernik możesz przygotować na święta i na co dzień. Sernik jest dobry do podania po schłodzeniu w lodówce. Pamiętaj o tym i przygotuj go najlepiej dzień wcześniej. Ciasto można przechowywać w lodówce przez 3-4 dni. Ciasto kruche bez glutenu można zrobić także na bazie mąki ryżowej.
Alergeny w serniku królewskim bezglutenowym
Lista alergenów dla sernika królewskiego bezglutenowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- twaróg sernikowy
- mascarpone
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze sernika królewskiego bezglutenowego
Sernik królewski bezglutenowy to ciasto odpowiednie dla osób chorujących na celiakię. Bezglutenowy sernik zawiera jednak dużą ilość cukru i tłuszczów nasyconych. Możesz zastąpić połowę objętości cukru na ksylitol.
Energia i białka
(230g)
Węglowodany
(230g)
Tłuszcze
(230g)
Witaminy
(230g)
Składniki mineralne
(230g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.