Sernik gianduia
- Orzechy laskowe (400 g)
- Herbatniki kakaowe (300 g)
- Masło (80 g)
- Śmietanka kremowa 30% (330 g)
- Czekolada mleczna (400 g)
- Ser twarogowy tłusty (500 g)
- Mascarpone (500 g)
- Mąka ziemniaczana - 3 płaskie łyżki stołowe (30 g)
- Cukier (150 g)
- Jajko (5 szt.)
Przepis na sernik gianduia krok po kroku
Dno tortownicy wyłóż papierem do pieczenia.
Masło roztop w garnuszku i pozostaw do przestudzenia.
Herbatniki oraz 100 g orzechów zmiel w malakserze na gładką pastę, następnie dodaj do niej roztopione masło i zmiksuj.
Powstałą masą wyłóż na dno oraz boki tortownicy, mocno dociskając masę. Następnie tortownicę wstaw do lodówki.
Pozostałe orzechy podpraż na patelni przez kilka minut, ostudź i obierz ze skórek.
Orzechy zmiel na pastę w malakserze, następnie dodaj do nich 300 ml śmietanki i miksuj do uzyskania gładkiej konsystencji.
W garnuszku roztop 300 g mlecznej czekolady i dodaj ją do masy orzechowej. Całość dokładnie zmiksuj.
Twaróg zmiel w maszynce do mielenia trzykrotnie.
Do miski włóż twaróg, dodaj mascarpone i zmiksuj na jednolitą masę. Następnie do masy dodaj mąkę ziemniaczaną oraz cukier i miksuj przez kolejną minutę.
Do masy twarogowej dodawaj po jednym jajku, miksując na małych obrotach przez około 15 sekund po każdym jajku dodanym do masy.
Do masy twarogowej dodaj masę orzechowo-czekoladową i dokładnie wymieszaj składniki.
Masę serową wyłóż na spód ciasteczkowy w tortownicy i wyrównaj powierzchnię.
Ciasto piecz przez 15 min w temperaturze 180 st. C. Następnie zmniejsz temperaturę pieczenia do 120 st. C i sernik piecz przez 105 min.
Piekarnik wyłącz i uchyl jego drzwiczki. Sernik zacznij studzić na początek w piekarniku, później wyciągnij po na blat i pozostaw do całkowitego wystudzenia.
W garnuszku zagotuj pozostałą śmietankę, odstaw ją z ognia i dodaj do niej połamaną czekoladę. Polewę mieszaj do całkowitego roztopienia czekolady.
Wystudzony sernik polej polewą czekoladową.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik
-
Sernik królewski
-
Sernik złota rosa
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Sernik z rosą
-
Sernik wiedeński
-
Sernik z wiaderka
-
Sernik gotowany
-
Sernik z mleka w proszku
-
Serniczki oreo
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Sernik izaura
-
Sernik bez spodu
-
Sernik japoński
-
Sernik puszysty
-
Sernik krakowski
-
Sernik z mlekiem skondensowanym
-
Serniki
Więcej informacji na temat sernika gianduia
Sernik gianduia to pyszne sernik z orzechami laskowymi. Smaczny sernik to doskonały pomysł na dodatek do kawy lub herbaty. Warto podać go jako słodką przekąskę podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Sprawdzony przepis na sernik gianduiaego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania wypieku potrzebne będą następujące produkty spożywcze: orzechy laskowe, herbatniki kakaowe, masło, śmietanka 30%, czekolada mleczna, ser twarogowy tłusty, mascarpone, mąka ziemniaczana, cukier oraz jajka.
A jak zrobić sernik gianduia? Herbatniki oraz 100 g orzechów zmiel w malakserze na gładką pastę, następnie dodaj do niej roztopione masło i zmiksuj. Powstałą masą wyłóż na dno oraz boki tortownicy i wstaw ją do lodówki. Pozostałe orzechy podpraż na patelni, ostudź i obierz ze skórek. Orzechy zmiel na pastę, dodaj do nich 300 ml śmietanki i miksuj do uzyskania gładkiej konsystencji. W garnuszku roztop 300 g mlecznej czekolady i dodaj ją do masy orzechowej. Do miski włóż twaróg, dodaj mascarpone i zmiksuj na jednolitą masę. Następnie do masy dodaj mąkę ziemniaczaną oraz cukier i miksuj przez kolejną minutę. Do masy twarogowej dodawaj po jednym jajku, miksując na małych obrotach. Do masy twarogowej dodaj masę orzechowo-czekoladową i dokładnie wymieszaj. Masę serową wyłóż na spód ciasteczkowy. Ciasto upiecz. W garnuszku zagotuj śmietankę, odstaw ją z ognia i dodaj do niej połamaną czekoladę. Polewę mieszaj do całkowitego roztopienia czekolady. Wystudzony sernik polej polewą czekoladową.
Orzechy laskowe stanowią doskonałe źródło proantocyjanidyn, które wykazują dużą aktywność przeciwutleniającą. W związku z tym spożywanie orzechów laskowych pomaga w zmniejszeniu ryzyka rozwoju chorób nowotworowych oraz opóźnia procesy starzenia się skóry.
Podsumowując smaczny sernik gianduia to doskonała propozycja na dodatek do kawy lub herbaty. Najlepszy sernik jest dobry do spożycia po przestudzeniu. Warto podać go jako słodką przekąskę podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Sernik świetnie sprawdzi się również jako wypiek świąteczny.
Alergeny w serniku gianduia
Lista alergenów dla sernika gianduia przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy laskowe
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki kakaowe
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Herbatniki kakaowe
- Masło
- Śmietanka kremowa 30%
- Czekolada mleczna
- Ser twarogowy tłusty
- mascarpone
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze sernika gianduia
Sernik gianduia to doskonała propozycja na smaczny dodatek do kawy lub herbaty. Ciasto zawiera orzechy, które zawierają sporo właściwości odżywczych.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.