Pierś z indyka faszerowana
- Mięso z piersi indyka bez skóry (700 g)
- Szpinak (350 g)
- Ser Feta (110 g)
- Suszone pomidory (60 g)
- Szynka parmeńska - 7 plastrów (140 g)
- Czosnek - 3 ząbki (15 g)
- Olej rzepakowy (30 ml)
Przepis na pierś z indyka faszerowaną krok po kroku
Filet z indyka przetnij wzdłuż (ale nie do końca). Następnie mięso ułóż na desce do krojenia, przykryj je folią spożywczą i rozbij tłuczkiem na cienki filet.
Filet z indyka posmaruj olejem i oprósz solą oraz pieprzem.
Liście szpinaku umyj i osusz.
Na suchej i dobrze rozgrzanej patelni podsmaż szpinak, aż zwiędnie. Do szpinaku dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek, całość wymieszaj i smaż przez minutę.
Podsmażony szpinak zdejmij z palnika i pozostaw do wystudzenia.
Ser fetę pokrusz na mniejsze kawałki.
Na połowie mięsa z indyka ułóż farsz ze szpinaku, na nim ułóż pokruszony ser fetę oraz suszone pomidory.
Płat mięsa zawiń ciasno w roladę i owiń ją plastrami szynki parmeńskiej.
Roladę ułóż w naczyniu żaroodpornym łączeniem do dołu i podlej ją ćwiercią szklanki wody.
Roladę piecz w piekarniku nagrzanym do 200 st. C przez około 30 minut. Następnie zmniejsz temperaturę do 180°C i mięso piecz je przez około 20 minut.
Upieczone mięso pozostaw w wyłączonym piekarniku na 15 minut, po tym czasie wyciągnij je z piekarnika i podawaj z ulubionymi dodatkami.
-
Zupa ogórkowa
-
Zupa pieczarkowa
-
Zupa kalafiorowa
-
Surówka z marchewki
-
Kurczak po tajwańsku
-
Filet z kurczaka
-
Kotlety z kalafiora
-
Polędwica w sosie kurkowym
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Krem z cukinii
-
Makaron z cukinią
-
Ryż z warzywami
-
Zupa z ciecierzycy
-
Kotlety z soczewicy
-
Kotlety z ciecierzycy
-
Kofta
-
Pałki z kurczaka
-
Polędwica z indyka
-
Zdrowy obiad
Więcej informacji na temat piersi z indyka faszerowanej
Pierś z indyka faszerowana to doskonała propozycja na obiad dla całej rodziny. Pyszna smażona lub pieczona pierś faszerowana szpinakiem i serem feta doskonale smakuje z dodatkiem ugotowanych ziemniaków oraz z surówką. Przepis na faszerowaną pierś z indyka jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania potrawy potrzebne będą następujące produkty: mięso z piersi indyka, szpinak, ser feta, suszone pomidory, szynka parmeńska, czosnek, olej rzepakowy, sól oraz pieprz.
A jak zrobić faszerowaną pierś z indyka? Filet z indyka przetnij wzdłuż (ale nie do końca). Następnie mięso ułóż na desce do krojenia, przykryj je folią spożywczą i rozbij tłuczkiem na cienki filet. Filet z indyka posmaruj olejem i oprósz solą oraz pieprzem. Na suchej i dobrze rozgrzanej patelni podsmaż szpinak, aż zwiędnie. Do szpinaku dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek, całość wymieszaj i smaż przez minutę. Podsmażony szpinak zdejmij z palnika i pozostaw do wystudzenia. Na połowie mięsa z indyka ułóż farsz ze szpinaku, na nim ułóż pokruszony ser fetę oraz suszone pomidory. Płat mięsa zawiń ciasno w roladę i owiń ją plastrami szynki parmeńskiej. Roladę ułóż w naczyniu żaroodpornym łączeniem do dołu i podlej ją ćwiercią szklanki wody. Roladę piecz w piekarniku nagrzanym do 200°C przez około 30 minut. Następnie zmniejsz temperaturę do 180°C i mięso piecz je przez około 20 minut.
Szpinak to skarbnica cennych składników odżywczych, do których zaliczyć możemy witaminy, składniki mineralne, beta-karoten oraz luteinę. Do witamin obecnych w szpinaku możemy zaliczyć witaminę A, E, K oraz niektóre witaminy z grupy B, natomiast do składników mineralnych żelazo, potas, magnez, fosfor, sód oraz cynk. Szpinak jest nisko kaloryczne, dlatego świetnie sprawdzi się w diecie redukcyjnej.
Podsumowując nadziewana pierś z indyka to doskonała propozycja na pyszne danie obiadowe. Mięso pieczone jest dobre do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Produkty niezbędne do wykonania potrawy dostępne są w większości sklepów spożywczych.
Alergeny w piersi z indyka faszerowanej
Lista alergenów dla piersi z indyka faszerowanej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Feta
Wartości odżywcze piersi z indyka faszerowanej
Pierś z indyka faszerowana to doskonała propozycja na pyszne danie obiadowe. Mięso z piersi indyka stanowi doskonałe źródło białka.
Energia i białka
(280g)
Węglowodany
(280g)
Tłuszcze
(280g)
Witaminy
(280g)
Składniki mineralne
(280g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.