Pesto z natki marchewki
- Marchewka - nać (100 g)
- Czosnek (15 g)
- Nasiona słonecznika (70 g)
- Bazylia świeża (12 g)
- Oliwa z oliwek (100 ml)
Przepis na pesto z natki marchewki krok po kroku
Bazylię i nać opłucz i dodaj do blendera.
Dodaj pestki oraz ząbki czosnku i wlej oliwę. Wszystko razem zmieszaj na gładką masę.
Dodaj odrobinę pieprzu i soli. Jeszcze raz wymieszaj.
-
Pesto
-
Makaron z pesto
-
Pesto z bazylii
-
Pesto bazyliowe
-
Makaron z fasolką szparagową, kurczakiem i pesto
-
Makaron z pesto i kurczakiem
-
Pesto z rukoli
-
Pesto z pietruszki
-
Pesto z czosnku niedźwiedziego
-
Pesto z liści rzodkiewki
-
Pesto z jarmużu
-
Pesto z suszonych pomidorów
-
Pesto ze szpinaku
-
Czerwone pesto
-
Pesto pietruszkowe
-
Filet z kurczaka w cieście francuskim
-
Pesto czerwone
-
Makaron z pesto i tuńczykiem
-
Pesto
Więcej informacji na temat pesto z natki marchewki
Pesto z natki marchewki to świetna opcja dla wszystkich miłośników prostych przepisów. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do makaronów, czy domowych grzanek.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić pesto z natki marchewki, by było domowe, a także smaczne i proste, to ten sprawdzony przepis będzie idealnym wyborem.
Przepis na pesto z natki marchewki to doskonała opcja zwłaszcza dla osób ceniących sobie kulinarną prostotę, ale również niezwykle ciekawe przepisy. To doskonały pomysł na smaczny dodatek, który sprawdzi się nie tylko w kuchni zero waste. Ma naprawdę lekki smak i jest bardzo aromatyczne i pozwala w prosty sposób przenieść do swojej kuchni włoski klimat. Idealnie pasuje do różnego rodzaju makaronów, tostów, zapiekanek czy sałatek. To prosty sposób na włączenie do swojego menu większej ilości natki, która jest niezwykle cennym i zdrowym składnikiem. Pesto to dobry sposób na danie natce marchewki zupełnie nowego życia i przygotowanie na jego bazie bardzo smacznego dodatku. W takiej wersji zachowuje swoje zdrowotne właściwości, a przy okazji wspaniale łączy się z innymi składnikami. Można przechowywać go naprawdę długi czas po odpowiedniej pasteryzacji, dzięki czemu będzie wspaniałą opcją na awaryjny posiłek zimą, gdy brakuje świeżych warzyw.
Nać marchwi jest dodatkiem niezwykle niepozornym i bardzo często w kuchni, pomijanym. Zwykle stanowi tę część marchewki, która niestety ląduje w koszu na śmieci zamiast na talerzu. Mało osób wie, że nać jest jadalna, mało tego jest smaczna i niezwykle zdrowa. Nie musi wcale kończyć jako smutny odpadek, może wręcz stanowić główny składnik ciekawych dań. Nać idealnie sprawdza się właśnie w pesto. Dlaczego? Dlatego, że charakteryzuje ją mocny, niezwykle świeży smak. To pyszny sposób na doskonały sos, który można wykorzystać także jako smarowidło na kanapki o bardzo intensywnym smaku. To świetny pomysł dla wszystkich, którym znudziły się tradycyjne pasty na kanapki czy masło lub margaryna. Dzięki dużemu dodatkowi oliwy i czosnku sprawia, że całość jest bardzo aromatyczna i ciężko przejść obok niego obojętnie. To pesto podkręci smak każdej potrawy i zamieni nawet najnudniejsze danie w coś pysznego.
Alergeny w pesto z natki marchewki
Lista alergenów dla pesto z natki marchewki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pesto z natki marchewki
Wartości odżywcze pesto z natki marchewki
To zdrowa opcja, która zawiera sporo witamin i składników odżywczych.
Energia i białka
(75g)
Węglowodany
(75g)
Tłuszcze
(75g)
Witaminy
(75g)
Składniki mineralne
(75g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.