Naleśniki suzette
- Mąka pszenna typ 500 (250 g)
- Mleko 3,2% (150 ml)
- Woda gazowana - ćwierć szklanki (60 ml)
- Jajko (1 szt.)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki stołowe (20 ml)
- Cukier (30 g)
- Sok z cytryny (20 ml)
- Skórka z pomarańczy (20 g)
- Sok pomarańczowy - pół szklanki (125 ml)
- Masło (50 g)
- Likier pomarańczowy (20 ml)
- Brandy (40 ml)
- Bita śmietana (100 g)
Przepis na naleśniki suzette krok po kroku
Do miski wbij jajka, dodaj mąkę, mleko, wodę gazowaną, olej rzepakowy oraz odrobinę soli. Składniki zmiksuj na jednolitą masę (ciasto na naleśniki powinno mieć konsystencję gęstej śmietany).
Ciasto naleśnikowe odstaw na 30 minut do lodówki.
Na rozgrzanej patelni naleśnikowej smaż partiami ciasto z dwóch stron do uzyskania złotego koloru.
Usmażone naleśniki odłóż na talerz.
Patelnie o średnicy około 20 cm rozgrzej na średnim ogniu, następnie na jej środek wsyp cukier, skrop go sokiem z cytryny i całość podgrzewaj przez 2 minuty (cukru nie mieszaj w tym czasie).
Gdy cukier stanie się brązowy, dodaj do niego skórkę z pomarańczy oraz sok pomarańczowy i energicznie wymieszaj.
Następnie na patelnię dodaj masło i mieszaj do momentu, aż syrop stanie się gładki.
Następnie wlej likier pomarańczowy i dokładnie wymieszaj.
Patelni nie zdejmuj z ognia, ułóż na niej jeden naleśnik, wymaczaj go w sosie i złóż w kopertę, którą pozostaw na patelni. Naleśnik przesuń na bok patelni i dołóż do niej 3 naleśniki (postępując tak samo, jak w przypadku pierwszego naleśnika).
Na sos z naleśnikami wlej brandy i podpal zawartość patelni (uważaj, aby nie zrobić sobie krzywdy).
Gotowe naleśniki wyłóż na talerz i podawaj z dodatkiem bitej śmietany.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat naleśników suzette
Naleśniki suzette to francuski deser, przy którego wykonaniu wykorzystano metodę flambé — czyli dodanie na patelnię alkohol i podpala się go. W tej metodzie warto zachować szczególną ostrożność, aby nie zrobić nikomu krzywdy. Smaczne naleśniki z syropem pomarańczowym na słodko to doskonały pomysł na efektywny deser dla najbliższych. Przepis na naleśniki suzette jest dość trudny, dlatego należy posiadać doświadczenie kulinarne, aby podołać z jego wykonaniem. Do wykonania przepisu niezbędne będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, mleko, woda gazowana, jajka, olej rzepakowy, cukier, sok z cytryny, skórka z pomarańczy, sok z pomarańczy, masło, likier pomarańczowy, brendy oraz bita śmietana.
Jak zrobić naleśniki suzette? Do miski wbij jajka, dodaj mąkę, mleko, wodę gazowaną, olej rzepakowy oraz odrobinę soli. Składniki zmiksuj na jednolitą masę (ciasto na naleśniki powinno mieć konsystencję gęstej śmietany). Ciasto naleśnikowe odstaw na 30 minut do lodówki. Na rozgrzanej patelni naleśnikowej smaż partiami ciasto z dwóch stron do uzyskania złotego koloru. Usmażone naleśniki odłóż na talerz. Patelnie o średnicy około 20 cm rozgrzej na średnim ogniu, następnie na jej środek wsyp cukier, skrop go sokiem z cytryny i całość podgrzewaj przez 2 minuty (cukru nie mieszaj w tym czasie). Gdy cukier stanie się brązowy, dodaj do niego skórkę z pomarańczy oraz sok pomarańczowy i energicznie wymieszaj. Następnie na patelnię dodaj masło i mieszaj do momentu, aż syrop stanie się gładki. Następnie wlej likier pomarańczowy i dokładnie wymieszaj. Patelni nie zdejmuj z ognia, ułóż na niej jeden naleśnik, wymaczaj go w sosie i złóż w kopertę, którą pozostaw na patelni. Naleśnik przesuń na bok patelni i dołóż do niej 3 naleśniki. Na sos z naleśnikami wlej brandy i podpal zawartość patelni. Gotowe naleśniki wyłóż na talerz i podawaj z dodatkiem bitej śmietany.
Podsumowując pyszne naleśniki suzette to doskonała propozycja na deser. Najlepsze naleśniki są dobre do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu.
Alergeny w naleśnikach suzette
Lista alergenów dla naleśników suzette przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Masło
- bita śmietana
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze naleśników suzette
Naleśniki suzette to doskonała propozycja na efektywny deser. Do przygotowania naleśników wykorzystano alkohol, dlatego lepiej nie serwować ich dzieciom.
Energia i białka
(450g)
Węglowodany
(450g)
Tłuszcze
(450g)
Witaminy
(450g)
Składniki mineralne
(450g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.