Malinowa chmurka na kruchym spodzie
- Mąka pszenna typ 500 - do ciasta (200 g)
- Masło - do ciasta (120 g)
- Jajko - do ciasta (1 szt.)
- Cukier - do ciasta (10 g)
- Woda gazowana - do ciasta (15 ml)
- Śmietanka kremowa 36% (250 ml)
- Mascarpone (250 g)
- Cukier puder (8 g)
- Galaretka - malinowa (40 g)
- Maliny (600 g)
- Białko jajka (75 szt.)
- Cukier puder (150 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) (10 g)
- Migdały - płatki - do dekoracji (50 g)
Przepis na malinową chmurkę na kruchym spodzie krok po kroku
Wszystkie składniki ciasta wymieszaj, uformuj w kulkę.
Schłodź w lodówce przez minimum 30 minut.
Ciasto rozwałkuj, przełóż na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.
Zrób dziurki widelcem na całej powierzchni.
Piecz ciasto w piekarniku o temperaturze 175 st. C przez 25-30min.
Maliny umyj i osusz.
Odstaw do wystudzenia.
Dobrze schodzoną śmietankę, serek mascarpone i cukier puder ubij na gęstą masę.
Galaretkę rozpuść w 1 i 1/2 szklanki wrzącej wody, dokładnie wymieszaj i odstaw do lekkiego stężenia.
Na ostudzony kruchy spód ułóż maliny i zalej tężejącą galaretką. Schłodź w lodówce.
Przygotowany wcześniej krem mascarpone wyłóż na schłodzoną galaretkę.
Przygotuj bezę: Białka umieść w misie miksera. Ubij na sztywno. Dodawaj cukier, stopniowo, cały czas ubijając, aż otrzymania gęstej, błyszczącej piany. Pod sam koniec ubijania dodaj skrobię ziemniaczaną i wymieszaj.
Masę bezową rozsmaruj na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Oprósz płatkami migdałów.
Piecz w temperaturze 140 st. C przez około 1 godzinę.
Na wierzch ciasta wyłóż wystudzoną bezę.
Schłódź przez 2 godziny w lodówce.
-
Charlotte
-
Sernik z rosą
-
Ciasto z malinami
-
Sernikobrownie z malinami
-
Tort pavlova
-
Malinowa księżniczka
-
Ciasto balladyna
-
Ciasto bezowe
-
Tort z malinami
-
Tort lodowy
-
Krem malinowy do tortów
-
Ciasto bez pieczenia na biszkoptach
-
Ciasto czekoladowe z malinami
-
Kruche ciasto z malinami
-
Ciasto kruche z malinami
-
Ciasto z malinami i budyniem
-
Tarta z mascarpone i owocami
-
Ciasto jogurtowe z malinami
-
Ciasto z malinami
Więcej informacji na temat malinowej chmurki na kruchym spodzie
Malinowa chmurka na kruchym spodzie to ciasto, które ma naprawdę wielu miłośników. Ciężko się dziwić, jest smaczna, prosta i naprawdę szybka w przygotowaniu.
Przepis na malinową chmurkę na kruchym spodzie to pyszna opcja dla wszystkich miłośników lekkich słodkości. Ze względu na dużą zawartość owoców jest smaczna i delikatna. To ciasto podaje się ze świeżymi malinami, poza sezonem możesz też postawić na mrożone owoce. Idealną porą na jego stworzenie jest lato, gdyż to właśnie wtedy panuje sezon na maliny i są one najsłodsze i najbardziej soczyste. Dzięki nim wypiek staje się jeszcze lepszy. W tym cieście nie sprawdzą się maliny mrożone, gdyż owoców nie poddaje się obróbce termicznej. Maliny to naprawdę smaczne, ale również bardzo zdrowe owoce, dlatego warto po nie sięgać na co dzień. Ta tarta umożliwia to w bardzo łatwy sposób. Dzięki temu, że są one nieco kwaskowe, wspaniale przełamują bardzo słodki krem. Świeże maliny są też wspaniałą ozdobą, która dodaje uroku tej tarcie. To pyszna opcja dla miłośników wypieków owocowych, zwłaszcza tych z malinami. To dobra opcja na deser również dla początkujących kucharzy, gdyż jest bardzo łatwa i szybka. Sprawdzi się idealnie, gdy pojawi się ochota na wypiek na słodko.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić malinową chmurkę, by była pyszna i dobra dla początkujących, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Ciasto na malinową chmurkę w tej wersji robi się kruche, dzięki temu całość jest naprawdę ciekawa. To wypiek niezwykle popularny w kawiarniach i cukierniach, jednak to domowe smakuje doskonale. Jego podstawą jest wspaniałe, naprawdę maślane kruche ciasto i kwaśne maliny. Wykonanie tego ciasta zajmuje tylko kilka chwil, a jest ono naprawdę wyjątkowe. Jego podstawą jest pyszny kruchy spód, który robi się z łatwością w kilka chwil. Jednak należy pamiętać, że kruche ciasto potrzebuje odpowiedniego schłodzenia, by smakować dużo lepiej i mieć większą elastyczność. Dlatego dobrze jest przygotować je nieco wcześniej, by mogło spędzić co najmniej 30 minut w lodówce. To ciasto robi się tylko z kilku prostych składników, które bez problemu można znaleźć w każdym sklepie, ale również domowej spiżarni. Dzięki temu jest naprawdę tanie. To ciasto charakteryzuje się bardzo krótką obróbką termiczną, co jest niezwykle dużym plusem. Będzie wiec naprawdę dobrym wyborem nawet w awaryjnych sytuacjach. Ciasto na kruchym spodzie pięknie się prezentuje, a jeszcze lepiej smakuje.
Alergeny w malinowej chmurce na kruchym spodzie
Lista alergenów dla malinowej chmurki na kruchym spodzie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Śmietanka kremowa 36%
- mascarpone
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Białko jajka
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Migdały - płatki
Wartości odżywcze malinowej chmurki na kruchym spodzie
To ciasto zawiera dużo cukru, więc nie powinno gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(229g)
Węglowodany
(229g)
Tłuszcze
(229g)
Witaminy
(229g)
Składniki mineralne
(229g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.