Karp smażony w panierce
- Karp filet (1000 g)
- Mąka pszenna typ 550 - 4 łyżki (100 g)
- Olej rzepakowy - 4 łyżki (60 ml)
Przepis na karp smażony w panierce krok po kroku
Karpia umyj i osusz. Pokrój go na mniejsze kawałki. Dopraw solą, pieprzem, skrop sokiem z cytryny, Posyp ziołami i gałką muszkatołową.
Na talerz wysyp bułkę i otocz w niej każdy kawałek ryby.
Na patelni podsmaż olej i podsmaż każdy kawałek po 5 minut z każdej strony.
-
Karp w galarecie
-
Karp smażony
-
Karp wigilijny
-
Karp po żydowsku
-
Zupa rybna z karpia
-
Karp pieczony
-
Ryba z grilla
-
Faworki z karpia
-
Zupa z karpia
-
Karp w zalewie octowej
-
Karp na wigilię
-
Karp w śmietanie
-
Tradycyjny karp smażony
-
Zupa z głów karpia
-
Węgierska zupa rybna
-
Marynata do karpia
-
Karp w szarym sosie
-
Karp po grecku
-
Karp
Więcej informacji na temat karpia smażonego w panierce
Karp smażony w panierce to danie bez którego trudno sobie wyobrazić wigilijną wieczerzę. Całość niezwykle smaczna i aromatyczna. Na to danie niektórzy czekają specjalnie cały rok. Jednak wcale nie trzeba się tak poświęcać. Przepis na tą potrawę jest niezwykle łatwy, dlatego spokojnie może gościć w menu znacznie częściej. Zwłaszcza, że jest rybą niezwykle zdrową.
Przepis na karpia smażonego w panierce jest bardzo prosty i niezbyt pracochłonny. Dlatego świetnie sprawdzi się nawet dla osób, które postanowiły przyrządzić go po raz pierwszy. Całość świetnie sprawdzi się na obiad czy kolację. Tak przygotowana ryba jest smaczna i aromatyczna.
To propozycja, która głównie sprawdzi się na święta. To danie niezwykle popularne podczas Bożego Narodzenia. To dlatego, że karp jest rybą o wyjątkowym smaku. Jednak, by smakowała naprawdę wyśmienicie najważniejszy jest odpowiedni sposób przygotowania. Dobrze pamiętać, by kupować karpie ze sprawdzonych i ekologicznych hodowli, dzięki czemu ich jakość będzie najlepsza, a mięso będzie się charakteryzowało dobrym smakiem.
To pomysł na wspaniałe i sycące danie. Karp smakuje tak dobrze, że nie trzeba do niego żadnych dodatków. Choć dobrze komponuje się z chlebem. W wersji obiadowej można rybę połączyć z ziemniakami lub kaszą i dodać do niego surówkę, dzięki czemu otrzyma się w pełni zbilansowany i zdrowy posiłek.
Jeśli zastanawiasz się jaka panierka do karpia smażonego będzie najlepsza, to idealnie sprawdzi się z dodatkiem bułki tartej. To najpopularniejsza wersja, która nigdy nie zawodzi. Wystarczy dodać do całości odrobinę przypraw, by ryba była niesamowicie smaczna. W wersji bezglutenowej warto wykorzystać panier z ciecierzycy, który doda całości więcej białka, taka opcja będzie również lepsza dla osób z cukrzycą i insulinoopornością.
Karp przygotowany z tego przepisu jest niezwykle smaczny. To świetny pomysł na danie dla wszystkich, którzy szukają inspiracji na to, jak usmażyć karpia w panierce, by był pyszny i sycący. Całość nie jest zbyt mdła, czy delikatna. To danie idealne dla miłośników rybnych potraw.
Alergeny w karpiu smażonym w panierce
Lista alergenów dla karpia smażonego w panierce przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Karp filet
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
Wartości odżywcze karpia smażonego w panierce
To danie ze względu na smażenie i dodatek bułki tartej nie jest zbyt zdrowe. Dodatkowo jest bardzo ciężkostrawne.
Energia i białka
(290g)
Węglowodany
(290g)
Tłuszcze
(290g)
Składniki mineralne
(290g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.