Farsz na pierogi z kapustą i pieczarkami
- Kapusta biała - pół małej główki (500 g)
- Cebula - 2 duże sztuki (200 g)
- Pieczarki - 20 średnich sztuk (300 g)
- Bułka tarta (100 g)
- Olej rzepakowy - 10 łyżek stołowych (100 ml)
- Mąka pszenna typ 500 - 3 szklanki (600 g)
- Masło klarowane (100 g)
- Natka pietruszki - 1 pęczek (30 g)
Przepis na farsz na pierogi z kapustą i pieczarkami krok po kroku
Kapustę białą posiekaj drobno.
Obierz cebulą z łupiny i pokrój w kostkę.
Pieczarki pokrój w drobną kostkę.
Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i zeszklij cebulę, dodaj pieczarki, dopraw solą i smaż, aż odparuje z nich woda.
W garnku umieść kapustę, dodaj liść laurowy i ziele angielskie, wlej wodę i duś pod przykryciem przez 10-15 minut, dopraw solą i pieprzem.
Kapustę odsącz z nadmiaru wody i dodaj co cebuli i pieczarek, wymieszaj.
Dodaj bułkę tartą i podgrzej razem, dodaj posiekaną natkę pietruszki i majeranek.
W misce umieść mąkę, wlej 250 ml wody i dodaj rozpuszczone masło klarowane, dopraw solą.
Zagnieć gładkie ciasto i zostaw pod przykryciem na 30 minut.
Ciasto rozwałkuj cienko i szklanką wykrawaj koła.
Na każdy kawałek ciasta wyłóż farsz.
Zlep dokładnie brzegi i zawiń je w falbankę, chwytając między trzy palce kawałek ciasta i delikatnie zaciskając.
W dużym garnku zagotuj wodę z solą, umieszczaj we wrzątku partiami pierogi i gotuj do momentu, aż będą wypływać.
Powinno to potrwać około 5-6 minut.
Pierogi podawaj z kwaśną śmietaną lub masłem.
-
Pielmieni
-
Pierogi z serem
-
Farsz na pierogi ruskie
-
Pierogi gruzińskie
-
Pierożki gruzińskie
-
Gruzińskie pierogi
-
Farsz na pierogi z kapustą i grzybami
-
Farsz do krokietów
-
Farsz na pierogi z mięsem
-
Pierogi z serem na słodko
-
Pierogi chinkali
-
Pierogi z ziemniakami
-
Farsz do pierogów z kapustą i grzybami
-
Kołduny litewskie
-
Farsz na uszka
-
Farsz na pierogi z mięsem mielonym
-
Farsz do pasztecików
-
Cappelletti
-
Farsz na pierogi
Więcej informacji na temat farszu na pierogi z kapustą i pieczarkami
Farsz na pierogi z kapustą i pieczarkami to bardzo dobry pomysł na jarskie danie obiadowe. Pyszne pierogi można podać także podczas świątecznych wieczerzy. Przepis na pierogi z kapustą i pieczarkami jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je zrobić. Do zrobienia pierogów potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: kapusta biała, pieczarki, bułka tarta, olej rzepakowy, majeranek, natka pietruszki, cebula, mąka pszenna, masło klarowane, sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie.
Jak zrobić pierogi z kapustą i pieczarkami? Kapustę białą posiekaj drobno. Obierz cebulą z łupiny i pokrój w kostkę. Pieczarki pokrój w drobną kostkę. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i zeszklij cebulę, dodaj pieczarki, dopraw solą i smaż, aż odparuje z nich woda. W garnku umieść kapustę, dodaj liść laurowy i ziele angielskie, wlej wodę i duś pod przykryciem przez 10-15 minut, dopraw solą i pieprzem. Kapustę odsącz z nadmiaru wody i dodaj co cebuli i pieczarek, wymieszaj. Dodaj bułkę tartą i podgrzej razem, dodaj posiekaną natkę pietruszki i majeranek. W misce umieść mąkę, wlej wodę i dodaj rozpuszczone masło klarowane, dopraw solą. Zagnieć gładkie ciasto i zostaw pod przykryciem na 30 minut. Ciasto rozwałkuj cienko i szklanką wykrawaj koła. Na każdy kawałek ciasta wyłóż farsz. Zlep dokładnie brzegi i zawiń je w falbankę, chwytając między trzy palce kawałek ciasta i delikatnie zaciskając. W dużym garnku zagotuj wodę z solą, umieszczaj we wrzątku partiami pierogi i gotuj do momentu, aż będą wypływać. Powinno to potrwać około 5-6 minut. Pierogi podawaj z kwaśną śmietaną lub masłem.
Podsumowując pyszne pierogi z kapustą i pieczarkami to świetny pomysł na jarski obiad. Możesz przygotować także pierogi z kapustą kiszoną i pieczarkami, które są bardziej wyraziste w smaku. Kapustę kiszoną przygotuj w identyczny sposób jak świeżą, wymaga ona nieco dłuższego gotowania. Pierogi możesz przechowywać w lodówce przez 2-3 dni, najlepiej smakują odsmażone na oleju rzepakowym. Można je także zapiec w piekarniku, ograniczy to dodatek tłuszczu.
Alergeny w farszu na pierogi z kapustą i pieczarkami
Lista alergenów dla farszu na pierogi z kapustą i pieczarkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło klarowane
Wartości odżywcze farszu na pierogi z kapustą i pieczarkami
Farsz na pierogi z kapustą i grzybami to zawierający dużą ilość błonnika dodatek to ciasta pierogowego. Ciasto pierogowe możesz przygotować także z mąki orkiszowej, całe danie będzie miało wówczas niższy indeks glikemiczny.
Energia i białka
(190g)
Węglowodany
(190g)
Tłuszcze
(190g)
Witaminy
(190g)
Składniki mineralne
(190g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.