Farsz na uszka
- Suszone grzyby (75 g)
- Cebula - 2 średnie sztuki (200 g)
- Masło (30 g)
- Olej rzepakowy (10 ml)
Przepis na farsz na uszka krok po kroku
Suszone grzyby włóż do garnka i zalej 3 szklankami zimnej wody. Grzyby odstaw na całą noc do lodówki.
Następnego dnia grzyby z wodą, w której się moczyły, gotuj na małym ogniu przez około 30 minut.
Po tym czasie grzyby przecedź na sitku, grzyby pozostaw do przestudzenia, a następnie pokrój na mniejsze kawałki.
Cebule obierz z łupiny i pokrój w drobną kostkę.
Na patelni rozgrzej olej rzepakowy oraz masło.
Na tłuszczu przesmaż cebulę, aż się zeszkli.
Następnie dodaj posiekane grzyby i całość smaż przez około 3-4 minuty.
Pod koniec smażenia farsz dopraw do smaku solą oraz pieprzem.
Gotowy farsz pozostaw do przestygnięcia i wykorzystaj go do przygotowania uszek.
-
Pielmieni
-
Pierogi z serem
-
Farsz na pierogi ruskie
-
Pierogi gruzińskie
-
Pierożki gruzińskie
-
Gruzińskie pierogi
-
Farsz na pierogi z kapustą i grzybami
-
Farsz do krokietów
-
Farsz na pierogi z mięsem
-
Pierogi z serem na słodko
-
Pierogi chinkali
-
Pierogi z ziemniakami
-
Farsz do pierogów z kapustą i grzybami
-
Kołduny litewskie
-
Farsz na pierogi z mięsem mielonym
-
Farsz do pasztecików
-
Cappelletti
-
Dzyndzałki
-
Farsz na pierogi
Więcej informacji na temat farszu na uszka
Farsz na uszka to doskonałe dopełnienie uszek, czyli potrawy przygotowywanej na święta. Najlepsze uszka to danie wigilijne, które doskonale smakuje z dodatkiem barszczu czerwonego. Farsz na uszka stanowi doskonały pomysł na dodatek do pierożków i nie tylko. Sprawdzony przepis na farsz na uszka jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania farszu potrzebne będą następujące produkty spożywcze: suszone grzyby, cebula, masło, olej rzepakowy, sól oraz pieprz. Produkty te dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
A jak zrobić farsz na uszka? Suszone grzyby włóż do garnka i zalej 3 szklankami zimnej wody. Grzyby odstaw na całą noc do lodówki. Następnego dnia grzyby z wodą, w której się moczyły, gotuj na małym ogniu przez około 30 minut. Po tym czasie grzyby przecedź na sitku, grzyby pozostaw do przestudzenia, a następnie pokrój na mniejsze kawałki. Cebule obierz z łupiny i pokrój w drobną kostkę. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy oraz masło. Na tłuszczu przesmaż cebulę, aż się zeszkli. Następnie dodaj posiekane grzyby, składniki dokładnie przemieszaj i całość smaż przez około 3-4 minuty. Pod koniec smażenia farsz dopraw do smaku solą oraz pieprzem. Gotowy farsz pozostaw do przestygnięcia i wykorzystaj go do przygotowania uszek.
Grzyby suszone poza walorami smakowo-zapachowymi posiadają również niektóre składniki odżywcze. Znajdziemy w nich białko, ryboflawinę oraz niacynę. Grzyby są także niskokaloryczne, dlatego warto włączyć je do diety, aby ją urozmaicić. Do składników mineralnych obecnych w grzybach możemy zaliczyć potas, fosfor oraz magnez. Dodatkowo znajdziemy w nich miedź, cynk, żelazo, mangan, molibden czy selen.
Podsumowując: wiesz już jak przygotować farsz do uszek. Tradycyjne, domowe uszka z pysznym nadzieniem z suszonych grzybów leśnych to doskonałe danie wigilijne, które doskonale smakuje z dodatkiem barszczu czerwonego. Produkty niezbędne do przygotowania farszu do uszek dostępne są w większości sklepów spożywczych.
Alergeny w farszu na uszka
Lista alergenów dla farszu na uszka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze farszu na uszka
Farsz na uszka to łatwe w przygotowaniu nadzienie do uszek. Przepis jest bardzo prosty.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.