Bułeczki z ciasta francuskiego
- Ciasto francuskie (550 g)
- Jabłko (450 g)
- Budyń (proszek) (20 g)
- Cukier (20 g)
- Twaróg półtłusty (100 g)
- Jajko (1 szt.)
- Sok jabłkowy (150 ml)
- Sok z cytryny (10 ml)
- Śmietanka kremowa 30% (50 g)
Przepis na bułeczki z ciasta francuskiego krok po kroku
Jabłka umyj, osusz, obierz, usuń gniazda nasienne i pokrój w niedużą kostkę. Skrop sokiem z cytryny. Dodaj cynamon i wymieszaj. Odstaw na bok.
Połowę soku jabłkowego wymieszaj z budyniem w proszku. Resztę soku wlej do rondelka, dodaj cukier i zagotuj. Do gotującego się soku dodaj rozmieszany budyń i szybko wymieszaj. Gotuj ok. 1 minuty, ciągle mieszając, aż budyń zgęstnieje.
Gotowy budyń ściągnij i ostudź. Następnie do letniego budyniu dodaj twarożek oraz śmietankę. Zmiksuj do uzyskania jednolitej masy.
Ciasto francuskie rozwiń, każdy płat podziel na 8 kawałków. Na każdy kawałek nałóż łyżkę masy twarogowej, a następnie jabłka.
Brzegi kwadratu posmaruj rozkłóconym jajkiem lub wodą. Złóż na pół i brzegi mocno dociśnij widelcem.
Ciastka układaj na blasze zabezpieczonej papierem do pieczenia. Posmaruj rozkłóconym jajkiem i zrób nacięcia w cieście, przecinając je do warstwy jabłek.
Piecz w piekarniku nagrzanym do 220 st. C, przez ok. 10- 15 minut do zarumienienia.
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem
-
Ciasto francuskie z jabłkami
-
Ciasto francuskie na słodko
-
Paszteciki z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie na słono
-
Pizzerinki z ciasta francuskiego
-
Pastel de nata
-
Ślimaczki z ciasta francuskiego
-
Tarta z ciasta francuskiego
-
Paluchy z ciasta francuskiego
-
Fornetti
-
Pasteis de nata
-
Ciasto francuskie z parówką
-
Roladki z ciasta francuskiego
-
Szparagi w cieście francuskim
-
Jabłka w cieście francuskim
-
Ciasto francuskie z nutellą
-
Paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami
-
Przekąski z ciasta francuskiego
Więcej informacji na temat bułeczek z ciasta francuskiego
Bułeczki z ciasta francuskiego to wspaniała opcja dla wszystkich osób, które kochają proste, domowe słodkości, które można przygotować w ekspresowym tempie.
Przepis na bułeczki z ciasta francuskiego to doskonały pomysł na deser, ale również na przekąskę. Całość zajmuje tak niewiele czasu ze względu na użycie gotowego ciasta francuskiego. Choć może się wydawać, że jest ono niezbyt zdrowe i nie powinno gościć w menu, to tak naprawdę spokojnie można w sklepie znaleźć również takie, które mają naprawdę dobry skład. Jego użycie naprawdę upraszcza cały proces przygotowania. Dzięki jego dodatkowi można przygotować naprawdę wspaniały deser, w bardzo szybkim czasie. To naprawdę wyjątkowy deser, który spokojnie może gościć w menu bardzo często, ze względu na naprawdę łatwy sposób przyrządzania.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić bułeczki z ciasta francuskiego, by były smaczne, proste i ciekawe, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Te bułeczki na słodko z twarogiem i jabłkami będą doskonałą opcją nie tylko dla dzieci. Do ich wykonania używa się gotowe ciasto francuskie, dzięki czemu całość zabiera tylko kilka chwil. Smak nie jest zbyt mdły, czy za bardzo gorzki. Całość jest idealnie wyważona. To pyszne bułeczki, do których potrzebne są tylko owoce, ser i arkusz ciasta francuskiego. Oczywiście spód można również przygotować własnoręcznie, jednak w wersji ekspresowej świetnie sprawdza się to gotowe, które dostępne jest w sklepach. To naprawdę dobre i bardzo szybkie bułki. Jeśli chce się je nieco udoskonalić, można przygotować i posypać je kruszonką. Natomiast do przygotowania warstwy owocowej najlepiej wykorzystać świeże owoce, jeśli tylko są dostępne. Dzięki temu bułki będą miękkie, pełne smaku i naprawdę słodkie. Jednak nawet w czasie, gdy są one niedostępne, wciąż można przygotować ten wypiek, używając tych ze słoika. Całość jest prosta, więc poradzi sobie z nią nawet początkujący kucharz. Do przygotowania tego przepisu wystarczy tylko kilka podstawowych składników, które z łatwością można znaleźć w każdym najbliższym sklepie.
Alergeny w bułeczkach z ciasta francuskiego
Lista alergenów dla bułeczek z ciasta francuskiego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Twaróg półtłusty
- Śmietanka kremowa 30%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze bułeczek z ciasta francuskiego
Ta opcja zawiera dużo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(88g)
Węglowodany
(88g)
Tłuszcze
(88g)
Witaminy
(88g)
Składniki mineralne
(88g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.