Paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami
- Pieczarki (500 g)
- Ciasto francuskie - 1 opakowanie (275 g)
- Cebula - 1 średnia sztuka (70 g)
- Jajko (1 szt.)
- Mleko 2% (20 ml)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki stołowe (20 ml)
- Sezam nasiona (30 g)
Przepis na paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami krok po kroku
Pieczarki oczyść i pokrój w kostkę.
Cebulę obierz i pokrój w kostkę.
Na patelni rozgrzej olej i zeszklij na nim cebulę.
Następnie dodaj pieczarki oraz szczyptę soli. Całość smaż, aż odparuje nadmiar soku z grzybów.
Farsz dopraw do smaku solę oraz pieprzem. Następnie dokładnie go wymieszaj i odstaw do ostygnięcia.
Ciasto francuskie rozwiń i pokrój w prostokąty o wymiarach około 10 cm na 5 cm.
Na środku każdego prostokąta z ciasta francuskiego umieść farsz, zwiń w formę pasztecika i mocno zlep brzegi.
Paszteciki ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia.
W miseczce rozbełtaj jajko z mlekiem.
Każdy pasztecik posmaruj rozbełtanym jajkiem i posyp sezamem.
Paszteciki piecz w piekarniku nagrzanym do 200 sr. C przez około 20 minut.
Upieczone paszteciki pozostaw do wystudzenia i podawaj na zimno, np. jako dodatek do barszczu.
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem
-
Ciasto francuskie z jabłkami
-
Ciasto francuskie na słodko
-
Paszteciki z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie na słono
-
Pizzerinki z ciasta francuskiego
-
Pastel de nata
-
Ślimaczki z ciasta francuskiego
-
Tarta z ciasta francuskiego
-
Paluchy z ciasta francuskiego
-
Fornetti
-
Pasteis de nata
-
Ciasto francuskie z parówką
-
Roladki z ciasta francuskiego
-
Szparagi w cieście francuskim
-
Jabłka w cieście francuskim
-
Ciasto francuskie z nutellą
-
Sakiewki z ciasta francuskiego
-
Przekąski z ciasta francuskiego
Więcej informacji na temat pasztecików z ciasta francuskiego z pieczarkami
Paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami świetnie sprawdzą się jako przekąska podana na imprezach. Paszteciki doskonale sprawdzą się jako dodatek do barszczu czerwonego. Sprawdzony przepis na paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania przekąski potrzebne będą następujące produkty spożywcze: pieczarki, ciasto francuskie, cebula, jajka, mleko, olej rzepakowy, nasiona sezamu, sól oraz pieprz.
A jak zrobić paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami? Na patelni rozgrzej olej i zeszklij na nim cebulę. Następnie dodaj pieczarki oraz szczyptę soli. Całość smaż, aż odparuje nadmiar soku z grzybów. Farsz dopraw do smaku solę oraz pieprzem. Następnie dokładnie go wymieszaj i odstaw do ostygnięcia. Ciasto francuskie rozwiń i pokrój w prostokąty o wymiarach około 10 cm na 5 cm. Na środku każdego prostokąta z ciasta francuskiego umieść farsz, zwiń w formę pasztecika i mocno zlep brzegi. Paszteciki ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. W miseczce rozbełtaj jajko z mlekiem. Każdy pasztecik posmaruj rozbełtanym jajkiem i posyp sezamem. Paszteciki piecz w piekarniku nagrzanym do 200°C przez około 20 minut.
Pieczarki zawierają spore ilości witamin oraz składników mineralnych, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Pieczarki to produkt niskokaloryczny, składający się w większości z wody. Grzyby te są bogate w niektóre witaminy z grupy B (głównie witaminy B2, B3 oraz B5), witaminę C, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód oraz cynk. Pieczarki zaliczane są do produktów ciężkostrawnych, dlatego nie powinny być włączane do diety osób zmagających się z problemami ze strony przewodu pokarmowego.
Mówiąc najlepsze paszteciki z gotowego ciasta francuskiego, świetnie sprawdza się jako przekąska na imprezy rodzinne lub ze znajomymi. Paszteciki warto podać z dodatkiem barszczu czerwonego. Produkty niezbędne do ich wykonania dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w pasztecikach z ciasta francuskiego z pieczarkami
Lista alergenów dla pasztecików z ciasta francuskiego z pieczarkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sezam nasiona
Wartości odżywcze pasztecików z ciasta francuskiego z pieczarkami
Paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami to doskonała propozycja na pyszną przekąskę. Pieczarki wykorzystane do przygotowania pasztecików to doskonałe źródło cennych składników odżywczych. Grzyby wpływają również na walory smakowe potrawy.
Energia i białka
(95g)
Węglowodany
(95g)
Tłuszcze
(95g)
Witaminy
(95g)
Składniki mineralne
(95g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.