Ciasto francuskie na słodko
- Ciasto francuskie (400 g)
- Jabłko - 2 duże sztuki (400 g)
- Masło (30 g)
- Sok z cytryny (30 ml)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) (20 g)
- Białko jajka (1 szt.)
- Mleko 3,2% - 2 łyżki stołowe (30 ml)
Przepis na ciasto francuskie na słodko krok po kroku
Jabłka obierz ze skórki i usuń z nich gniazda nasienne. Pokrój je w kostkę, wyciśnij sok z cytryny i obsyp mąką ziemniaczaną, na patelni rozpuść masło, dodaj do niego jabłka, cukier z prawdziwą wanilią i cynamon. Smaż jabłka, aż zmiękną i wytworzą gęsty sos.
Ciasto francuskie pokrój w kwadraty, na środku każdego z nich umieść po łyżce jabłek.
W miseczce rozbełtaj białko jaja z mlekiem i posmaruj nim brzegi każdego kawałka ciasta. Możesz je także posypać gruboziarnistym cukrem.
Piecz w nagrzanym do 200 stopni piekarniku przez 15-20 minut.
Upieczone ciasto francuskie na słodko wyciągnij z piekarnika i pozostaw do wystygnięcia.
- Ciasto francuskie ze szpinakiem
- Ciasto francuskie na słono
- Ciasto francuskie z parówką
- Roladki z ciasta francuskiego
- Jabłka w cieście francuskim
- Rogaliki z dżemem
- Faworki z ciasta francuskiego
- Ciasto francuskie z pieczarkami i serem
- Rogaliki z ciasta francuskiego z czekoladą
- Rogalik z ciasta francuskiego z nutellą
- Croissanty z ciasta francuskiego
- Ciasto francuskie ze śliwkami
- Ciasto francuskie z warzywami
- Ciasteczka francuskie z dżemem
- Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkiem
- Rogaliki z ciasta francuskiego z jabłkami
- Drożdżówki z ciasta francuskiego
- Rogaliki półkruche
- Rogaliki z ciasta francuskiego
Więcej informacji na temat ciasta francuskiego na słodko
Ciasto francuskie na słodko to pomysł na szybkie domowe łakocie. Ciasto jest uniwersalne w smaku i świetnie komponuje się z owocami, kremem czekoladowym, budyniem a także dżemem lub samym cukrem na wierzchu. Przepis na ciasto francuskie na słodko jest bardzo łatwy do wykonania, dlatego nie musisz mieć doświadczenia cukierniczego aby je upiec. Dobre ciastka przygotujesz z następujących produktów spożywczych: ciasto francuskie, jabłka, masło, cynamon, cukier z prawdziwą wanilią, sok z cytryny oraz mąka ziemniaczana i białko jaja z mlekiem do posmarowania.
A więc jak zrobić ciasto francuskie na słodko? Jabłka obierz ze skórki i usuń z nich gniazda nasienne. Pokrój je w kostkę, wyciśnij sok z cytryny i obsyp mąką ziemniaczaną, na patelni rozpuść masło, dodaj do niego jabłka, cukier z prawdziwą wanilią i cynamon. Smaż jabłka aż zmiękną i wytworzą gęsty sos. Ciasto francuskie pokrój w kwadraty, na środku każdego z nich umieść po łyżce jabłek. W miseczce rozbełtaj białko jaja z mlekiem i posmaruj nim brzegi każdego kawałka ciasta. Możesz je także posypać gruboziarnistym cukrem. Piecz w nagrzanym do 200 stopni piekarniku przez 15-20 minut.
Ciasto francuskie jest rodzajem ciasta z mąki pszennej i masła. Ma ono strukturę przypominającą płaty, zawdzięcza ją dużej zawartości masła oraz powstaniu warstw podczas przygotowania ciasta. Przygotowanie ciasta w domu nie należy do zbyt łatwych czynności więc jeśli nie masz zbyt dużo czasu wykorzystaj gotowe ciasto ze sklepu. Jabłka zawierają kwasy owocowe, którym zawdzięczają smak. Są źródłem dobroczynnego błonnika i pektyn, które wpływają na pracę naszych jelit, pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi a dzięki temu zmniejszają ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego. Jabłka są też fantastycznym źródłem witaminy C, która odpowiada za syntezę kolagenu i posiada właściwości przeciwutleniające i wzmacniające odporność, jak również minerałów: magnezu, potasu, wapnia i fosforu. Przyprawy korzenne takie jak cynamon mają działanie bakteriobójcze. Warto sięgać po nie jak najczęściej.
Podsumowując pomysł na ciastka z gotowego ciasta francuskiego świetnie smakują do kawy lub herbaty a także podane dla dzieci z kakao. Dobre i szybkie w przygotowaniu ciasto francuskie na słodko zasmakuje nawet wymagającym gościom. Ciasto francuskie zawsze się udaje, więc jeśli nie jesteś mistrzem wypieków śmiało przygotuj właśnie takie ciastka.
Alergeny w cieście francuskim na słodko
Lista alergenów dla ciasta francuskiego na słodko przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
- Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Mleko 3,2%
- Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Białko jajka
Wartości odżywcze ciasta francuskiego na słodko
Ciasto francuskie na słodko to kaloryczny wyrób, unikać go powinny osoby chore na cukrzycę. Zwracać uwagę na ilość wypieku powinny także osoby na diecie redukcyjnej. A także mające problem z prawidłowym poziomem cholesterolu we krwi.
Energia i białka
(90g)
Węglowodany
(90g)
Tłuszcze
(90g)
Witaminy
(90g)
Składniki mineralne
(90g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.