Paszteciki z ciasta francuskiego
- Ciasto francuskie (300 g)
- Jajko (1 szt.)
- Kapusta kiszona (450 g)
- Cebula - 1 mała sztuka (50 g)
- Pieczarki (300 g)
- Marchewka - 1 mała sztuka (100 g)
- Pietruszka - 1 mała sztuka (100 g)
- Olej rzepakowy (40 ml)
Przepis na paszteciki z ciasta francuskiego krok po kroku
Kapustę opłucz pod bieżącą wodą na sitku. Włóż ją da garnka, zalej wodą, aby była cała przykryta i gotuj około 40 minut. Następnie odcedź ją i odciśnij na sitku.
Cebulę obierz i pokrój w kostkę. Następnie podsmaż ją na niewielkiej ilości rozgrzanego oleju. Po podsmażeniu cebulę przełóż do miseczki.
Pieczarki oczyść i pokrój w kostkę. Następnie podsmaż je na tej samej patelni co cebulę (możesz dodać odrobiny oleju). Smaż około 5 minut od czasu do czasu mieszając.
Marchew i pietruszkę umyj i obierz. Następnie zetrzyj warzywa na tarce o grubych oczkach i dodaj do podsmażonych pieczarek. Dodaj odrobinę oleju i smaż kolejne 5 minut. Warzywa dopraw do smaku solą i pieprzem.
Do warzyw na patelni dodaj przygotowaną wcześniej cebulę, dokładnie wymieszaj i smaż jeszcze 2 minuty.
Następnie dodaj kapustę i podsmaż kolejne 2 minuty.
Gotowy farsz dokładnie posiekaj lub zmiel w maszynce.
Piekarnik nagrzej do 190 stopni C.
Ciasto francuskie pokrój na jednakowe prostokąty. Następnie na każdy z nich ułóż odrobinę farszu i sklej pasztecik wzdłuż dłuższej części ciasta.
Gotowe paszteciki ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Każdy pasztecik posmaruj po wierzchu rozbełtanym jajkiem i posyp kminkiem.
Blaszkę wstaw do piekarnika i piecz przez około 20 minut.
Podawać na ciepło, np. jako dodatek do barszczu.
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem
-
Ciasto francuskie z jabłkami
-
Ciasto francuskie na słodko
-
Ciasto francuskie na słono
-
Pizzerinki z ciasta francuskiego
-
Pastel de nata
-
Ślimaczki z ciasta francuskiego
-
Tarta z ciasta francuskiego
-
Paluchy z ciasta francuskiego
-
Fornetti
-
Pasteis de nata
-
Ciasto francuskie z parówką
-
Roladki z ciasta francuskiego
-
Szparagi w cieście francuskim
-
Jabłka w cieście francuskim
-
Ciasto francuskie z nutellą
-
Paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami
-
Sakiewki z ciasta francuskiego
-
Przekąski z ciasta francuskiego
Więcej informacji na temat pasztecików z ciasta francuskiego
Paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami to doskonała propozycja na pyszną przekąskę na słono, posiłek zabierany do pracy lub dodatek do barszczu na obiad. Świetnie sprawdzi się również jako przystawka na spotkania rodzinne czy ze znajomymi. Przepis na paszteciki z ciasta francuskiego jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia w kuchni, aby go przygotować. Produkty spożywcze niezbędne Tobie do upieczenia pysznych pasztecików to ciasto francuskie, jajko, kapusta kiszona, cebula, pieczarki, marchew, pietruszka, olej rzepakowy, sól, pieprz oraz kminek mielony. W tym przepisie nie dowiesz się jak zrobić ciasto francuskie na paszteciki, jednak możesz wyszukać innego przepisu, gdzie znajdziesz również przepis na ciasto francuskie. Jest to doskonałe dopełnienie świątecznego stołu wigilijnego.
A więc jak przygotować farsz do pasztecików z ciasta francuskiego? Kapustę ugotuj, cebulę i pieczarki podsmaż razem ze startą marchewką i pietruszką. Wszystkie składniki farszu wymieszaj, dopraw i zmiel w maszynce. Farsz układaj na cieście francuskim, które następnie odpowiednio zaklej. Paszteciki upiecz w nagrzanym piekarniku.
Paszteciki z ciasta francuskiego dostarczą do naszego organizmu wielu cennych składników mineralnych oraz witamin. Użycie kapusty kiszonej do ich przygotowania dostarczy do naszego organizmu sporych ilości witaminy C, która pozytywnie wpłynie na nasz układ odpornościowy. Jej odpowiednia podaż jest szczególnie ważna w okresie wzmożonej zachorowalności.
Podsumowując paszteciki świąteczne z ciasta francuskiego z pieczarkami i kapustą są doskonałym dodatkiem do barszczu. Świetnie komponują się z jego smakiem i stanowią idealne dopełnienie wigilijnego stołu. Paszteciki te świetnie sprawdzą się na diecie wegetariańskiej, ponieważ do uch przygotowania nie użyjemy produktów mięsnych. Dodatkowo jest to doskonała propozycja dla osób będących na diecie redukcyjnej, ponieważ potrawa nie jest wysokokaloryczna, a może stanowić idealne dopełnienie codziennego jadłospisu.
Alergeny w pasztecikach z ciasta francuskiego
Lista alergenów dla pasztecików z ciasta francuskiego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze pasztecików z ciasta francuskiego
Energia i białka
(270g)
Węglowodany
(270g)
Tłuszcze
(270g)
Witaminy
(270g)
Składniki mineralne
(270g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.