Zupa z wołowiną
- Polędwica wołowa (350 g)
- Papryka czerwona (140 g)
- Cebula (100 g)
- Czosnek (15 g)
- Marchewka (90 g)
- Pomidory w puszce (200 g)
- Koncentrat pomidorowy (30 g)
- Pietruszka (60 g)
- Seler korzeniowy (60 g)
- Ziemniaki późne (400 g)
Przepis na zupę z wołowiną krok po kroku
Na patelni rozgrzej oliwę i wrzuć pokrojone w dużą kostkę mięso. Podsmaż z każdej strony.
Do mięsa dodaj pokrojoną w kostkę cebulę, a następnie czosnek. Kiedy lekko się zrumienią, zdejmij z patelni.
W dużym garnku przygotuj 3 litry wody, dodaj obrane i pokrojone na mniejsze części: marchewki, pietruszkę i seler. Włóż również podsmażone mięso. Gotuj wszystko przez 50 minut.
Paprykę umyj i pokrój w drobną kostkę. Ziemniaki obierz i również pokrój. Dodaj warzywa do zupy. Gotuj wszystko pod przykryciem przez 30 minut.
Dodaj do zupy pomidory z puszki, koncentrat pomidory i dopraw solą, pieprzem, papryką i kminkiem.
Dobrze wymieszaj. Gotuj przez 15 minut, do miękkości mięsa.
Więcej informacji na temat zupy z wołowiną
Zupa z wołowiną to doskonała opcja dla wszystkich miłośników niezwykle ciekawych i bardzo odżywczych posiłków. Sprawdzi się idealnie w zimę, gdyż doskonale rozgrzewa.
Przepis na zupę z wołowiną to doskonały wybór na obiad. Ta zupa to prosta opcja na bardzo sycący posiłek. Mięso wołowe połączone z warzywami to doskonała opcja dla wszystkich miłośników węgierskich smaków. Zupa z tego przepisu jest aromatyczna, pełna warzyw, z miękkim mięsem, a jej smak jest naprawdę wyjątkowy. Warto dodać sporą ilość pieprzu i ostrej papryki, by zupa była naprawdę pikantna, to sprawia, że smakuje jeszcze lepiej. To najlepsza opcja dla osób, które chcą przemycić dużą ilość warzyw w smacznym daniu z dodatkiem mięsa. Ta zupa smakuje wybornie, zwłaszcza świeżo ugotowana. Jest tak super, że najlepiej od razu ugotować większą ilość, bo znika z talerzy i garnka w ekspresowym tempie. Bardzo dobrze komponuje się z ziemniakami, ugotowanymi w zupie, które dla urozmaicenia można pokroić w dużą kostkę albo w cienkie słupki, tak by wyglądały, jak frytki.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zupę z wołowiną, by była łatwa, szybka i naprawdę pyszna, to ten sprawdzony przepis będzie dobrym rozwiązaniem. Zupa na wołowinie jest daniem naprawdę smakowitym. Zupa jest naprawdę pożywna ze względu na dodatek mięsa. Najlepiej pasuje mięso z polędwicy wołowej. Jest to mięso niezbyt tłuste, a jego kawałki są dosyć zbite, dzięki czemu nie rozpadają się w zupie. Najlepiej wybierać świeże składniki, dzięki temu zupa jest smaczniejsza i bardziej aromatyczna. Zupę najlepiej ugotować na rosole, dzięki temu będzie miała głębszy i mięsny aromat. Jednak, gdy brakuje czasu, można sięgnąć po gotowy bulion lub kostki rosołowe. Wtedy należy pamiętać, by zupy dodatkowo nie solić, gdyż gotowe buliony są naprawdę słone. Jest to idealny pomysł na wspaniałą zupę, która może zastąpić danie obiadowe ze względu na dużą ilość mięsa i ziemniaków. Zupa ta jest bardzo pyszna i dobrze doprawiona, pełna aromatycznych ziół. Jest dobra jako kolacja, zwłaszcza w chłodne dni, gdyż jest pożywna i bardzo rozgrzewająca.
Alergeny w zupie z wołowiną
Lista alergenów dla zupy z wołowiną przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
Wartości odżywcze zupy z wołowiną
To opcja, która zawiera sporo witamin i składników mineralnych, jednak ze względu na udział czerwonego mięsa nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(361g)
Węglowodany
(361g)
Tłuszcze
(361g)
Witaminy
(361g)
Składniki mineralne
(361g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.