Zupa z pieczonych warzyw
- Marchewka (90 g)
- Pietruszka (90 g)
- Seler korzeniowy (60 g)
- Bataty (230 g)
- Ziemniaki późne (230 g)
- Czosnek (15 g)
- Bulion warzywny (500 ml)
- Oliwa z oliwek (20 ml)
- Koncentrat pomidorowy (15 g)
Przepis na zupę z pieczonych warzyw krok po kroku
Warzywa umyj i obierz, pokrój na mniejsze kawałki.
Następnie natrzyj je koncentratem pomidorowym oraz oliwą z oliwek, przełóż do naczynia żaroodpornego, posyp łyżeczką słodkiej papryki, ostrej oraz łyżeczką kuminu.
Warzywa piecz w piekarniku nagrzanym do 190 st. C przez ok.25-30min do miękkości.
Upieczone warzywa przełóż do garnka lub do blendera kielichowego i dodaj bulion.
Miksuj na wolnych obrotach, aż uzyskasz gładką konsystencję.
Dopraw solą i pieprzem.
Całość zagotuj.
Więcej informacji na temat zupy z pieczonych warzyw
Zupa z pieczonych warzyw to niezwykle smaczna i prosta opcja, która doskonale sprawdzi się na co dzień. Jest smaczna, a przy tym bardzo odżywcza i niezwykle zdrowa.
Przepis na zupę z pieczonych warzyw, to doskonała opcja na naprawdę smaczny posiłek. Idealnie sprawdzi się na jesień. Ta receptura powie Ci jak ugotować zupę, która jest pyszna, ale również niezwykle odżywcza i niezbyt kaloryczna. to najlepsza opcja na włączenie do swojego menu większej ilości warzyw. W tej potrawie jest ich niezwykle dużo, a wszystkie połączone razem za pomocą wspaniałych przypraw. Dzięki temu ta zupa smakuje po prostu wyśmienicie. W takiej wersji znacznie różni się od typowej zupy jarzynowej z rozgotowanymi jarzynami bez smaku. To prawdziwa królowa wśród zup warzywnych, głównie ze względu na naprawdę duży dodatek różnych ziół i przypraw. Idealnie pasuje tutaj papryka słodka, która doskonale komponuje się ze wszystkimi warzywami, zwłaszcza marchewką i cebulą. Idealnie sprawdzają się również zioła prowansalskie, które mają w swoim składzie rozmaryn, bazylię, czy szałwię.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zupę z pieczonych warzyw, by była smaczna i dobra dla zdrowia, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. Zupa krem z warzyw korzeniowych jest naprawdę wyśmienitą propozycją. Choć wszystkie składniki dostępne są przez cały rok. Nie musisz więc czekać na zimę, by sprawdzić jak ta zupa krem wspaniale smakuje. Jej główne składniki to warzywa dlatego dostarcza naprawdę sporo błonnika. To doskonały sposób na naprawdę sycący osiłek, który zdecydowanie powinien gościć w menu znacznie częściej. To wspaniała opcja, która pozwala nieco oczyścić lodówkę ze zbędnych produktów. Dlaczego? Gdyż do jej przygotowania można użyć wszystkich warzyw, które nieco straciły już świeżość, czy powiędły. Jedynie te z pleśnią nie powinny się w niej znaleźć. Reszta jest jak najbardziej idealna. Dzięki lekkiemu podpieczeniu warzywa są jędrne i nieco bardziej chrupiące. To dokonały sposób na to, by uczynić je nieco bardziej apetycznymi. Można do niej również użyć ulubionych mrożonych warzyw. Zwłaszcza w okresie jesiennym, gdy nie ma dostępu do świeżych jarzyn. Te mrożone są równie zdrowe, czy atrakcyjne. Dostarczają dużej ilości witamin i związków aktywnych.
Alergeny w zupie z pieczonych warzyw
Lista alergenów dla zupy z pieczonych warzyw przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
- bulion warzywny
Wartości odżywcze zupy z pieczonych warzyw
To zdrowa opcja, która dostarczy dużo witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(125g)
Węglowodany
(125g)
Tłuszcze
(125g)
Witaminy
(125g)
Składniki mineralne
(125g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.