Tradycyjna surówka z pora
- Por - 1 sztuka (240 g)
- Marchewka - 2 sztuki (80 g)
- Jogurt naturalny - 1 opakowanie (150 ml)
- Jabłko - 1 sztuka (200 g)
Przepis na tradycyjną surówkę z pora krok po kroku
Pora poszatkuj, jabłko i marchew obierz i zetrzyj na tarce o grubych oczkach.
Wymieszaj z jogurtem, dopraw.
-
Surówka z pora
-
Surówka z pora i marchewki
-
Surówka z marchewki i pora
-
Surówka z pora i jabłka
-
Surówka z pora marchewki i jabłka
-
Surówka z pora i jabłek
-
Surówka z pora z majonezem
-
Surówka wiosenna
-
Surówka z pora i kukurydzy
-
Surówka z pora i selera
-
Surówka z marchwi i pora
-
Surówka z kapusty pekińskiej i pora
-
Surówka z pora i ogórka kiszonego
-
Surówka z młodej kapusty do grilla
-
Surówka z białej kapusty i pora
-
Sałatka z surimi i porem
-
Surówka z białej rzodkwi i pora
-
Surówki z pora
Więcej informacji na temat tradycyjnej surówki z pora
Tradycyjna surówka z pora to pomysł na szybki, zdrowy i smaczny dodatek do obiadu, kolacji, czy po prostu samodzielny, lekki posiłek. Do jej przygotowania potrzebujesz zaledwie kilku, łatwo dostępnych i tanich składników oraz niecałe 15 minut spędzonych w kuchni. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić tradycyjną surówkę z pora koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Składniki, których potrzebujesz to por, dwie lub trzy marchewki, jedno duże jabłko, opakowanie jogurtu naturalnego oraz odrobina soli i pieprzu do smaku. Wystarczy, że poszatkowanego pora wymieszasz ze startym na tarce jabłkiem i marchewką, dodasz jogurt i doprawisz – to wszystko! W ten sposób powstanie szybka, łatwa i przede wszystkim pyszna i zdrowa sałatka, które będzie dobra na każdą okazję i sprawdzi się jako dodatek do każdego obiadu. Wszystkie składniki charakteryzują się nieco innymi smakami, które wzajemnie idealnie się dopełniają i komponują. Dodatkowo surówka z pora to prawdziwa bomba witaminowa. Ma bardzo wysoką wartość odżywczą, przez co naprawdę warto włączyć ją do swojej diety. Warto jednak zaznaczyć, że por, ze względu na swój intensywny, ostry smak może powodować nasilenie zgagi u osób, które mają tendencję do jej występowania, dlatego w takich sytuacjach najlepiej zmniejszyć jego ilość. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać szczegółowy przepis na tradycyjną surówkę z pora, który z pewnością zagości w Twojej kuchni na stałe.
Alergeny w tradycyjnej surówce z pora
Lista alergenów dla tradycyjnej surówki z pora przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
Wartości odżywcze tradycyjnej surówki z pora
Duże ilości pora mogą nasilać zgagę u osób z tendencją do jej występowania, dlatego w takich sytuacjach najlepiej zredukować jego ilość do poziomu dobrze tolerowanego.
Energia i białka
(270g)
Węglowodany
(270g)
Tłuszcze
(270g)
Witaminy
(270g)
Składniki mineralne
(270g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.