Tęczowy pocałunek
- Śmietanka kremowa 30% - 1 opakowanie (200 g)
- Galaretka - 2 opakowania (150 g)
- Cukier puder - 2 łyżki (20 g)
Przepis na tęczowy pocałunek krok po kroku
Przygotuj galaretki według instrukcji na opakowaniu.
Jedno opakowanie rozlej do szklanek i odstaw do ostygnięcia.
Drugie opakowanie rozłóż na wcześniej zastygniętą galaretkę.
Śmietankę ubij z cukrem pudrem i podawaj z deserem.
-
Panna cotta
-
Ptysie
-
Porzeczkowiec
-
Śmietanowiec
-
Bita śmietana
-
Ciasto leśny mech
-
Deser z galaretki
-
Biszkopt z owocami
-
Tort z bitą śmietaną
-
Ptysie z kremem
-
Sernik ze śmietany
-
Lody śmietankowe
-
Kawa po wiedeńsku
-
Deser z malinami
-
Ciasto z bitą śmietaną
-
Naleśniki z nutellą
-
Mus kokosowy
-
Ciasto z kajmakiem
-
Deser z bitą śmietaną
Więcej informacji na temat tęczowego pocałunku
Tęczowy pocałunek to nic innego jak słodki deser z wykorzystaniem galaretki owocowej. O jej smaku zadecyduj sam i przygotuj mój przepis na tęczowy pocałunek. Do jego przygotowania potrzebujesz tylko galaretkę, najlepiej aby to były dwa różne smaki. Dzięki temu wszystko będzie kolorowe.
Idealnie sprawdzi się też śmietanka i odrobina cukru pudru, z tych składników przygotujemy słodką piankę.
Zatem, jak zrobić tęczowy pocałunek?
W pierwszej kolejności przygotuj jedną z dwóch galaretek i rozlej je do naczyń, w tym czasie przygotuj drugą i zalej nią kolejną kolorową warstwę.
Gdy galaretki zastygną, ubij śmietankę z cukrem pudrem i podawaj z deserem.
Nasz podwieczorek z galaretki owocowej jest gotowy do spożycia.
Sam widzisz, jaki to prosty przepis. Deser ten nie zawiera glutenu ani produktów pochodzenia zwierzęcego dlatego będzie bezpieczny dla wszystkich osób. Warto zwrócić uwagę na dodatek żelatyny, która jest pochodzenia zwierzęcego. Co ważne nasz deser jest bezglutenowy. Będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten. Osoby te powinny korzystać właśnie z takich produktów i zwracać szczególną uwagę na symbol przekreślonego kłosa, oznacza on, że produkt nie zawiera więcej niż 20 ppm (20 mg na kg produktu) glutenu w swoim składzie.
Gluten jest jak najbardziej bezpieczny i nieszkodliwy dla osób zdrowych i nie należy go wykluczać, bazując na modowych trenach. Odstawienie glutenu ze swojej diety na własną rękę może doprowadzić do zaburzeń wchłaniania.
Jeśli masz ochotę na szybki deser, koniecznie zapamiętaj mój przepis i przygotuj go wtedy, gdy odwiedzą Cię niezapowiedziani goście lub będziesz urządzać imprezę urodzinową dla dzieci. Te z pewnością ucieszą się z takiego poczęstunku.
Alergeny w tęczowym pocałunku
Lista alergenów dla tęczowego pocałunku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze tęczowego pocałunku
Do przygotowania deseru możesz użyć galaretki o dowolnym smaku.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.