Tagliatelle z tuńczykiem
- Tuńczyk w sosie własnym (300 g)
- Cebula - 3 duże sztuki (300 g)
- Pomidor - 3 duże sztuki (600 g)
- Awokado - 1 mała sztuka (150 g)
- Papryka zielona - 1 duża sztuka (200 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1,5 szklanki (300 g)
- Żółtko jajka (5 szt.)
- Kukurydza konserwowa (200 g)
- Masło (70 g)
- Olej rzepakowy - 9 łyżek stołowych (70 ml)
Przepis na tagliatelle z tuńczykiem krok po kroku
Na początek posiekaj drobno cebulę oraz czosnek i zeszklij na rozgrzanym oleju.
Pomidory sparz wrzątkiem i zdejmij z nich skórkę, pokrój w kostkę i dodaj do cebuli.
Na patelnię wlej 200 ml wody, dodaj liść laurowy i ziele angielskie i duś przez 20 minut.
W między czasie przygotuj makaron. W misce umieść żółtka, mąkę pszenną i sól, dodaj rozpuszczone masło i zagnieć gładkie ciasto.
Ciasto rozwałkuj cienko i potnij na paski szerokości 2 centymetrów.
Do sosu dodaj tuńczyka i kukurydzę, dopraw solą, pieprzem i bazylia.
Awokado pokrój w kostkę i umieść w sosie.
Zieloną paprykę pozbaw gniazda nasiennego i posiekaj w paski, dodaj do sosu i podgrzej chwilę.
W dużym garnku zagotuj 5 litrów wody z łyżka soli i ugotuj makaron, potrwa to ok 2-3 minuty, odcedź go na sitku.
Do makaronu dodaj sos, wymieszaj dokładnie.
Tagliatelle z tuńczykiem podawaj na ciepło, najlepiej bezpośrednio po przygotowaniu.
-
Tagliatelle
-
Tagliatelle z kurczakiem
-
Makaron z łososiem wędzonym
-
Tagliatelle z krewetkami
-
Tagliatelle ze szpinakiem
-
Tagliatelle z łososiem
-
Tagliatelle z kurkami
-
Tagliatelle z kurczakiem i szpinakiem
-
Makaron z krewetkami w sosie śmietanowym
-
Tagliatelle z grzybami
-
Tagliatelle z cukinii
-
Tagliatelle z kurczakiem w sosie śmietanowym
-
Tagliatelle naleśnikowe
-
Tagliatelle carbonara
-
Tagliatelle z pieczarkami
-
Tagliatelle z suszonymi pomidorami
-
Tagliatelle z borowikami
-
Tagliatelle
Więcej informacji na temat tagliatelle z tuńczykiem
Tagliatelle z tuńczykiem to świetna propozycja na bezmięsny obiad. Sos pomidorowy świetnie podkreśla smak delikatnego tuńczyka. Przepis na tagliatelle z tuńczykiem jest łatwy, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego aby go zrobić. Do wykonania tagliatelle potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: tuńczyk z puszki, pomidory, cebula, kukurydza, awokado, koper, czosnek, papryka zielona, mąka pszenna, olej rzepakowy, sól, pieprz i oregano.
Jak zrobić tagliatelle z tuńczykiem? Na początek posiekaj drobno cebulę i czosnek. Zeszklij na rozgrzanym oleju. Pomidory sparz wrzątkiem i zdejmij z nich skórkę, pokrój w kostkę i dodaj do cebuli, wlej wodę, dodaj liść laurowy i ziele angielskie i duś przez 20 minut. W między czasie przygotuj makaron. W misce umieść żółtka, mąkę pszenną i sól, dodaj rozpuszczone masło i zagnieć gładkie ciasto. Rozwałkuj cienko i potnij na paski szerokości 2 centymetrów. Do sosu dodaj tuńczyka i kukurydzę, dopraw solą, pieprzem i bazylia. Awokado pokrój w kostkę i umieść w sosie. Zieloną paprykę pozbaw gniazda nasiennego i posiekaj w paski, dodaj do sosu i podgrzej chwilę. W dużym garnku zagotuj wodę i ugotuj makaron, potrwa to ok 2-3 minuty, odcedź go i dodaj do niego sos, wymieszaj dokładnie.
Tuńczyk w sosie własnym jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych Omega 3. Tuńczyk jest skarbnicą witamin z grupy B oraz żelaza. Tuńczyk z puszki jest także bardzo bogatym źródłem selenu. Selen jest składnikiem mineralnym niezbędnym do prawidłowej pracy naszej tarczycy. Odpowiada za prawidłową produkcję hormonów. Hormony produkowane przez tarczycę są odpowiedzialne między innymi za tempo naszego metabolizmu. Awokado jest jednym z najkaloryczniejszych owoców, nie zawiera ono dużo węglowodanów lecz sporą ilość tłuszczu. Dojrzały miąższ awokado jest kremowy i można go wykorzystać na wiele sposobów. Awokado jest źródłem potasu oraz tłuszczów jednonienasyconych. Potas pomaga regulować pracę serca oraz obniża ciśnienie krwi.
Podsumowując dobre tagliatelle świetnie sprawdzi się na obiad. Makaron i tuńczyk z puszki tworzą doskonałą kompozycję z sosem pomidorowym. Pomysł na szybkie tagliatelle możesz wykorzystać także podczas spotkań z przyjaciółmi. Ryby powinny pojawiać się w naszym jadłospisie co najmniej 2 razy w tygodniu. Pyszne domowej roboty wstążki tagliatelle mogą być bazą pod inny sos.
Alergeny w tagliatelle z tuńczykiem
Lista alergenów dla tagliatelle z tuńczykiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Tuńczyk w sosie własnym
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze tagliatelle z tuńczykiem
Tagliatelle z tuńczykiem to danie zawierające dużo łatwo przyswajalnego białka. Zawiera także cenny błonnik pokarmowy. Jest źródłem łatwo przyswajalnych węglowodanów.
Energia i białka
(460g)
Węglowodany
(460g)
Tłuszcze
(460g)
Witaminy
(460g)
Składniki mineralne
(460g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.