Przepis na tagliatelle z łososiem krok po kroku

Składniki dla 2 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, pieprz, gałka muszkatołowa
To będzie niezbędne
patelnia duża, kuchenka, garnek, sitko

Makaron ugotuj w osolonej wodzie według instrukcji na opakowaniu. Ugotowany makaron odcedź na sicie.

Szpinak umyj i osusz.

Na patelni rozgrzej olej rzepakowy, następnie podsmaż na nim szpinak, aby zmniejsza swoją objętość.

Do szpinaku na patelni dolej śmietankę kremówkę i dodaj przyprawy. Składniki dokładnie wymieszaj i duś aby delikatnie zredukować sos.

Wędzonego łososia pokrój na mniejsze kawałki, następnie dodaj go na patelnię z sosem. Wszystkie składniki duś jeszcze chwilę.

Gotowy sos wymieszaj z makaronem, a danie podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.

Często zadawane pytania

Tagliatelle z łososiem podane w niebieskiej, wysokiej miseczce. Całość udekorowana jest kawałkami łososia wędzonego zwiniętego w różyczkę.
Tagliatelle z łososiem
Koszt przygotowania dania
45.79 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
1222 kcal
Liczba alergenów w daniu
3
48

Tagliatelle z łososiem - cechy przepisu

 • Od autora
 • Wartości odżywcze
 • Alergie
 • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o tagliatelle z łososiem

Tagliatelle z łososiem w sosie śmietanowym to doskonała propozycja na smaczny obiad dla całej rodziny. Jest to również doskonała propozycja na danie serwowane podczas randki ze swoją sympatią. Doskonale sprawdzi się również jako posiłek na ciepło podczas wielu spotkań ze znajomymi lub gronie rodzinnym. Przepis na tagliatelle z łososiem jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego, aby go wykonać. Aby zrobić to smaczne danie potrzebujesz następujących produktów spożywczych: makaronu tagliatelle, szpinaku, łososia wędzonego, śmietanki kremowej 30%, oleju rzepakowego oraz przypraw (soli, pieprzu oraz gałki muszkatołowej). Potrafią możesz przygotować również ze świeżym łososiem.

A więc jak zrobić tagliatelle z łososiem? Wystarczy że makaron gotujesz według instrukcji na opakowaniu. Szpinak umyjesz i o suszysz, następnie podsmażyć go na patelni i poddusisz w śmietance. Sos następnie musisz przyprawić według uznania i dodać do niego pokrojone kawałki wędzonego łososia. Sos należy dusić jeszcze chwilę, aby zredukował swoją objętość. Tak przygotowany sos wymieszaj z makaronem, a danie podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.

Tagliatelle z łososiem to dobre źródło wielu cennych składników odżywczych. Znajdziemy w nim przede wszystkim białko pochodzenia zwierzęcego, które jest pełnowartościowe oraz łatwoprzyswajalne. To właśnie ono odpowiada za sytość potrawy. Łosoś użyty do przygotowania potrawy jest również doskonałym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Podsumowując to pyszne tagliatelle z łososiem wędzonym to doskonała propozycja na obiad dla całej rodziny, świetnie sprawdzi się również jako ciepły danie podawane na spotkaniach ze znajomymi. Dodatkowo danie to doskonale smakuje na zimno, dlatego bez obawy możesz je zabrać jako posiłek do pracy. Makaron z łososiem w sosie śmietanowym świetnie sprawdzi się w diecie osób odchudzających się, ponieważ jest bardzo syty oraz dostarcza odpowiednią ilość białka pochodzenia zwierzęcego. Nie należy obawiać się wysokiej kaloryczności dania, gdy nie spożyjemy go zbyt dużo.

Wartości odżywcze tagliatelle z łososiem

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(600g)
Energia (kalorie)
203.74 kcal
1222.44 kcal
Białko
6.73 g
40.41 g

Węglowodany w tagliatelle z łososiem

Na 100g
Na porcję
(600g)
Węglowodany
14.40 g
86.40 g
Węglowodany przyswajalne
13.16 g
78.99 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
1.24 g
7.41 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(600g)
Tłuszcz
13.27 g
79.62 g
Tłuszcze nasycone
10.33 g
62.00 g
Tłuszcze nienasycone
2.94 g
17.62 g

Składniki mineralne w przepisie na tagliatelle z łososiem

Na 100g
Na porcję
(600g)
Sód
135.94 mg
815.67 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny tagliatelle z łososiem 48
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w tagliatelle z łososiem

Lista alergenów dla tagliatelle z łososiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • makaron tagliatelle
 • Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Łosoś wędzony
 • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
  • Śmietanka kremowa 30%

Cena przygotowania tagliatelle z łososiem

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Makaron tagliatelle
200 g
4.50
Za 400.0 g
Liczba opakowań 1
2.25
Za 200 g
Szpinak
400 g
5.00
Za 150.0 g
Liczba opakowań 3
13.33
Za 400 g
Łosoś wędzony
200 g
12.00
Za 100.0 g
Liczba opakowań 2
24.00
Za 200 g
Śmietanka kremowa 30%
400 g
3.00
Za 200.0 g
Liczba opakowań 2
6.00
Za 400 g
Olej rzepakowy
30 ml
7.00
Za 1000.0 ml
Liczba opakowań 1
0.21
Za 30 ml
Koszt składników
56.50
Jak oceniasz przepis na tagliatelle z łososiem
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 89.0% osób