Syrop czekoladowy
- Cukier - 1/2 szklanki (125 g)
- Kakao 16% (proszek) - 6 łyżek (60 g)
- Czekolada gorzka (40 g)
Przepis na syrop czekoladowy krok po kroku
Dodatkowo przygotuj 1/2 szklanki wody.
Do garnka wsyp cukier, dodaj 4 łyżki wody i delikatnie podgrzewaj.
Gdy cukier nabierze karmelowego koloru, dodaj resztę wody posiekaną czekoladę i kakao.
-
Ciastka owsiane
-
Ciasto czekoladowe
-
Sernikobrownie z brzoskwiniami
-
Polewa czekoladowa
-
3 bit
-
Krem do tortu
-
Seromakowiec
-
Granola
-
Marcepan
-
Tort czekoladowy
-
Ciasto jogurtowe ze śliwkami, czekoladą i kajmakiem
-
Pieguski
-
Sernikobrownie z malinami
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Fondant
-
Tort orzechowy
-
Nutella ze śliwek
-
Ciastka czekoladowe
-
Dania z czekoladą
Więcej informacji na temat syropu czekoladowy
Syrop czekoladowy ma wiele zastosowań, a z moim przepisem w prosty sposób możesz go od teraz przygotować w domu.
Domowy syrop jest zdecydowanie lepszy niż wersja kupna, w której znajdują się zbyt duże ilości cukru lub syropu glukozowo-fruktozowego, który jest jego chemicznym substytutem.
Jakiś czas temu zaczęto go używać nad wyraz, niestety dowiedziono, że pełni znaczącą rolę w rozwoju szeregu chorób niezakaźnych, m.in. otyłości, cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń gospodarki lipidowej, chorób układu sercowo-naczyniowego, dny moczanowej, kamicy nerkowej oraz niektórych nowotworów.
Dlatego zachęcam Cię do poznania mojego przepisu i samodzielnego przygotowania.
Zaopatrz się w takie składniki jak: cukier, czekoladę, kakao i odrobina wody.
Jeśli chcesz, aby Twój syrop miał delikatny kawowy posmak, w trakcie gotowania dodaj kilka ziaren kawy.
Zatem, jak zrobić syrop czekoladowy?
W pierwszej kolejności do garnka wsyp cukier, dodaj 4 łyżki wody i delikatnie podgrzewaj. Gdy cukier nabierze karmelowego koloru dodaj resztę wody posiekaną czekoladę i kakao. Syrop doprowadź do wrzenia i przestań ogrzewać i tak naprawdę to wszystko. Nasz sos jest gotowy do użycia. W przepisie będzie potrzebny cukier. Użyłam cukru białego, zamiast niego możesz użyć cukru brązowego, nie robi to jednak wielkiej różnicy.
Nasz organizm tak samo metabolizuje cukier biały, jak i brązowy, różnią się praktycznie tylko źródłem pochodzenia. Cukier biały pozyskiwany jest z buraków, a brązowy z trzciny cukrowej.
Skoro już znasz przepis na syrop czekoladowy, wykorzystaj go i przekonaj się, jaki jest smaczny.
Będzie to dobry pomysł na najlepszy dodatek do dań na słodko takich jak naleśniki, pancakes czy lody, ale nie tylko ten prosty przepis idealnie nada się też jako słodki dodatek do kawy.
Wystarczy, że polejesz nim swoją szklankę i przygotujesz aromatyczną kawę. Śmiało postaw na dodatek bitej śmietany, a kawa jak z prawdziwej kawiarni zaskoczy Twoich przyjaciół czy przybyłych gości. Będzie to najlepszy deser na spotkania w miłym gronie.
Alergeny w syropie czekoladowy
Lista alergenów dla syropu czekoladowy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na syrop czekoladowy
Wartości odżywcze syropu czekoladowy
Do syropu możesz dodać odrobinę kawy, doda to aromatu.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.