Śledź smażony w zalewie octowej
- Śledź filet (1000 g)
- Cebula - 2 duże sztuki (400 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1 szklanka (200 g)
- Jajko (2 szt.)
- Ocet spirytusowy - 2 szklanki (500 ml)
- Olej rzepakowy - niepełna szklanka (100 ml)
Przepis na śledź smażony w zalewie octowej krok po kroku
Śledzie dopraw solą i pieprzem.
W misce roztrzep widelcem jajko i obtocz śledzie.
Opanieruj je w mące pszennej.
Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i smaż śledzie z obydwu stron przez 3-4 minuty.
Do garnka wlej ocet i wodę.
Dopraw solą, pieprzem i cukrem.
Cebulę obierz z łupiny i posiekaj w pióra.
Obsmaż cebulę na oleju rzepakowym i dodaj do garnka.
Zagotuj marynatę.
Słoiki wyparz dokładnie.
Umieść w nich rybę oraz liść laurowy i ziele angielskie.
Zalej rybę gorącą marynatą.
Zakręć dokładnie i odstaw na kilka dni do zamarynowania.
Podawaj z dodatkiem świeżego pieczywa.
-
Śledzie pod pierzynką
-
Śledzie w occie
-
Śledzie po japońsku
-
Śledzie salsa na ostro
-
Śledzie z żurawiną i czerwoną cebulą
-
Śledzie salsa
-
Śledzie po wiejsku
-
Śledzie po kaszubsku
-
Śledzie po giżycku
-
Śledzie po cygańsku
-
Tatar ze śledzia z majonezem
-
Śledzie po meksykańsku
-
Śledzie w śmietanie z jabłkiem
-
Sałatka śledziowa z ziemniakami
-
Matiasy
-
Śledź w oleju
-
Kiszone śledzie
-
Rolmopsy
-
Śledzie na wigilię
Więcej informacji na temat śledzia smażonego w zalewie octowej
Śledź smażony w zalewie octowej to bardzo dobry pomysł na pyszną przekąskę. Śledź w zalewie jest idealny, aby przedłużyć przydatność do spożycia ryb. Zalewa octowa zmiękcza ości, więc ryby z dużą ich zawartością są bardziej przyjazne do zjedzenia. Przepis na śledzie smażone w zalewie octowej jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: śledź filet, cebula, mąka pszenna, jajko, sól, cukier, ocet spirytusowy, liść laurowy, ziele angielskie, olej rzepakowy.
Jak zrobić śledzie smażone w zalewie octowej? Śledzie dopraw solą i pieprzem. W misce roztrzep widelcem jajko i obtocz śledzie. O panieruj je w mące pszennej. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i smaż śledzie z obydwu stron przez 3-4 minuty. Do garnka wlej ocet i wodę. Dopraw solą, pieprzem i cukrem. Cebulę obierz z łupiny i posiekaj w pióra. Obsmaż cebulę na oleju rzepakowym i dodaj do garnka. Zagotuj marynatę. Słoiki wyparz dokładnie. Umieść w nich rybę oraz liść laurowy i ziele angielskie. Zalej rybę gorącą marynatą. Zakręć dokładnie i odstaw na kilka dni do zamarynowania. Podawaj z dodatkiem świeżego pieczywa.
Śledzie są tłustą rybą, a co za tym idzie doskonałym źródłem kwasów omega 3. Kwasy omega 3 mają bardzo korzystny wpływ na nasz układ krwionośny. Działają przeciwzapalnie i pomagają obniżać poziom cholesterolu we krwi. Zawierają duże ilości witaminy A, witaminy D i witaminy K oraz żelaza. Witamina A ma korzystny wpływ na poprawne widzenie oraz na stan naszej skóry, włosów i paznokci.
Podsumowując domowe przekąski w occie to doskonała propozycja na pyszne danie. Śledzie można podać jako zakąskę do wódki lub kolację. Śledzie do słoików z cebulą przechowywać można przez kilka miesięcy. Proporcje na zalewę są identyczne jak do każdej zalewy octowej. Śledzie są dobre do spożycia po kilku dniach od przygotowania. Śledzie można przygotować także w pikantnej zalewie octowej z dodatkiem ostrej papryki i pomidorów. Najlepsze śledzie podaj także podczas spotkania ze znajomymi.
Alergeny w śledziu smażonym w zalewie octowej
Lista alergenów dla śledzia smażonego w zalewie octowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Śledź filet
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze śledzia smażonego w zalewie octowej
Śledź smażony w zalewie octowej to bardzo dobre źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Śledź jest idealnym źródłem kwasów omega 3. Zawiera małą ilość kalorii i sprawdzi się dla osób na diecie redukcyjnej.
Energia i białka
(440g)
Węglowodany
(440g)
Tłuszcze
(440g)
Witaminy
(440g)
Składniki mineralne
(440g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.