Sernik smażony
- Twaróg sernikowy (1000 g)
- Jajko (5 szt.)
- Masło - 1 kostka (200 g)
- Cukier (250 g)
- Budyń (proszek) (50 g)
- Mleko 3,2% - pół szklanki (120 ml)
- Herbatniki (300 g)
- Czekolada mleczna - 1 tabliczka (100 g)
Przepis na sernik smażony krok po kroku
W garnku rozpuść masło i cukier, wymieszaj dokładnie.
Dodaj twaróg i jajka.
Wymieszaj dokładnie do połączenia składników.
Podgrzewaj na małym ogniu przez około 5 minut.
Budyń wsyp do miseczki, wlej mleko i wymieszaj.
Wlej budyń do masy twarogowej i wymieszaj dokładnie.
Masa powinna zgęstnieć.
Blaszkę wyłóż herbatnikami.
Masę podziel na dwie części i przełóż nią herbatniki.
Wierzch polej rozpuszczoną czekoladą z masłem.
Schłodź w lodówce przez co najmniej kilka godzin.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik
-
Sernik królewski
-
Sernik złota rosa
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Sernik z rosą
-
Sernik wiedeński
-
Sernik z wiaderka
-
Sernik gotowany
-
Sernik z mleka w proszku
-
Serniczki oreo
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Sernik izaura
-
Sernik bez spodu
-
Sernik japoński
-
Sernik puszysty
-
Sernik krakowski
-
Sernik z mlekiem skondensowanym
-
Serniki
Więcej informacji na temat sernika smażonego
Sernik smażony to bardzo dobry pomysł na pyszny deser dla całej rodziny. Sprawdzony przepis gwarantuje przygotowanie udanego ciasta. Sernik przygotujesz bez pieczenia. Masę wystarczy ugotować i schłodzić w lodówce. Smaczny deser można podawać z rozmaitymi dodatkami. Przepis na sernik smażony jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia ciasta potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: twaróg, jajka, masło, cukier, budyń, mleko, herbatniki, czekolada mleczna.
Jak zrobić sernik smażony? W garnku rozpuść masło i cukier, wymieszaj dokładnie. Dodaj twaróg i jajka. Wymieszaj dokładnie do połączenia składników. Podgrzewaj na małym ogniu przez około 5 minut. Budyń wsyp do miseczki, wlej mleko i wymieszaj. Wlej budyń do masy twarogowej i wymieszaj dokładnie. Masa powinna zgęstnieć. Blaszkę wyłóż herbatnikami. Masę podziel na dwie części i przełóż nią herbatniki. wierzch polej rozpuszczoną czekoladą z masłem. schłodź w lodówce przez co najmniej kilka godzin.
Jajka użyte do przygotowania ciasta są bogatym źródłem wielu cennych dla naszego organizmu witamin takich jak witamina A, witaminy z grupy B. Zawierają mikroelementy takie jak żelazo i fosfor, są też dobrym źródłem luteiny i zeaksantyny tak potrzebnej naszym oczom. Jajka są niskokaloryczne, zawierają dużą ilość łatwo przyswajalnego białka. Staraj się wybierać jajka od kur z wolnego wybiegu. Twaróg jest rodzajem sera produkowanym z mleka. Do sernika najlepiej nadaje się twaróg tłusty, gdyż tłuszcz jest nośnikiem smaku, sernik z chudego sera będzie mniej smaczny i nie tak bardzo kremowy, jak z twarogu pełnotłustego. Twaróg jest bardzo dobrym źródłem białka.
Podsumowując: smaczny sernik z gotowanego sera świetnie sprawdzi się jako dodatek do kawy lub herbaty. Sernik jest dobry do spożycia po schłodzeniu. Można go przechowywać w lodówce przez kilka dni. Sernik można wzbogacić dodatkiem owoców lub udekorować jego wierzch siekanymi orzechami. Pyszny sernik można przygotować także z dodatkiem kakao.
Alergeny w serniku smażonym
Lista alergenów dla sernika smażonego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- twaróg sernikowy
- Masło
- Mleko 3,2%
- Herbatniki
- Czekolada mleczna
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
Wartości odżywcze sernika smażonego
Sernik smażony to bardzo dobre źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Ciasto zawiera dużą ilość cukru i podnosi szybko poziom glukozy we krwi. Nie powinny ich spożywać osoby chorujące na cukrzycę.
Energia i białka
(220g)
Węglowodany
(220g)
Tłuszcze
(220g)
Witaminy
(220g)
Składniki mineralne
(220g)
-
twaróg,
jajka,
masło,
cukier,
budyń,
mleko,
herbatniki,
czekolada,
czekolada mleczna,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.